×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
9. augusts, 2017
Drukāt

Kanāda nosūta karakuģi uz Baltijas jūru (2)

Foto - NATOFoto - NATO

Karakuģi Burgasas ostā Bulgārijā.

Kanāda nosūtījusi uz Baltijas jūru karaliskās karaflotes fregati “Charlottetown”, lai piedalītos NATO operācijā Krievijas atturēšanai, paziņojusi Kanādas Aizsardzības ministrija.

“”Charlottetown” nosūtīšana parāda Kanādas iesaistīšanos starptautiskajā drošībā un sadarbībā, piedaloties NATO atbalsta un atturēšanas pasākumos Centrālajā un Austrumeiropā,” uzsvēra ministrija.

“Charlottetown” misija Baltijas jūrā ilgs pusgadu un tā būs otrā misija pēdējos trīs gados, piebilda ministrija.

“”Charlottetown” lieliskā apkalpe parāda mūsu vadošo lomu uz pasaules skatuves, sniedzot svarīgu un noturīgu ieguldījumu NATO aktivitātēs Austrumu un Centrāleiropā,” pavēstīja Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans.

Reaģējot uz Krievijas draudiem, pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies Kanādai. Labi, ka aizstāv mazos taisnīgā cīņā pret lielās zemes mežoņiem.

  2. Vēl par maz tai Baltijas jūrā tie “mesli” no VISĀM pusem sadzīti iekšā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+