×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Kanāda paplašina Krievijai noteikto sankciju sarakstu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kanāda paplašinājusi Krievijai noteikto personālsankciju sarakstu, iekļaujot tajā vēl 15 cilvēkus, arī Krievijas Valsts domē no okupētās Krimas ievēlētos sešus deputātus.

Sankciju saraksta paplašināšana vajadzīga, “lai uzturētu nepieciešamo spiedienu pret Krieviju, kamēr tā pilnībā nebūs izpildījusi savas starptautiskās saistības attiecībā uz Ukrainu”, teikts paziņojumā Kanādas valdības tīmekļa vietnē.

“Šīs sankcijas ir atbilde uz Krimā dzīvojošo deputātu ievēlēšanu 18.septembrī Krievijas Valsts domē. Kanāda neatzīst okupētajā Krimas pussalā notikušo vēlēšanu leģitimitāti un iznākumu, tāpat kā tā nekad nav atzinusi Krievijas veikto Ukrainas Krimas autonomās republikas un Sevastopoles pilsētas aneksiju,” teikts paziņojumā.

Otavas noteiktās sankcijas paredz, ka “melnajā sarakstā” iekļautajiem cilvēkiem Kanādā tiks iesaldēti aktīvi, turklāt ar viņiem būs aizliegts veikt darījumus.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+