×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Kanādā pēc naftas vilciena avārijas 80 cilvēki pazuduši bez vēsts

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kanādā Kvebekas provinces Lakmežantikas pilsētā, 6.jūlijā vilcienam ar naftas produktu kravu noskrienot no sliedēm un eksplodējot, izpostīti vairāki desmiti māju. Vismaz 80 cilvēki patlaban tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, pavēstīja ugunsdzēsēju dienesta pārstāvis.

Nelaimes gadījuma vietā atrasti trīs bojāgājušo līķi, tomēr amatpersonas brīdina, ka bojāgājušo skaits var pieaugt.

Kādā bārā, kuru pārņēmušas liesmas, bijuši vismaz 50 cilvēki, sacīja ugunsdzēsības dienesta amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma. “Nekas nav palicis pāri,” viņš sacīja.

Pēc tam kad vilciens ap plkst.1.20 (plkst.7.20 pēc Latvijas laika) noskrējis no sliedēm, Lakmegantikā bijuši dzirdami seši sprādzieni, pastāstīja liecinieki.

Pilsētā, kurā pavisam ir 6000 iedzīvotāju, 2000 cilvēku evakuēti.

“Negribu nosaukt konkrētu skaitļus, bet varu pateikt, ka mēs diemžēl sagaidām bojāgājušo skaita pieaugumu,” sacīja Kvebekas policijas preses pārstāvis Gajs Laponts.

Vilciens atradies uz rezerves sliedēm, bet nezināmu iemeslu dēļ tas sācis ripot lejā no paugura Lakmegantikas pilsētas virzienā, skaidroja uzņēmumā, kuram pieder vilciens.

Vilciens pilsētā iebraucis samērā lielā ātrumā, pastāstīja aculiecinieki.

Ugunsgrēks, kas izraisījies sprādzienu rezultātā, turpinājies ilgāk nekā diennakti. To dzēsuši 120 ugunsdzēsēji, daļa no tiem ieradusies no ASV pierobežas rajoniem.

Avārija notikusi naktī uz sestdienu, kad pilsētiņas centrā atpūties daudz ļaužu.

Bernārs Tebergs, kurš, sākoties sprādzieniem, sēdējis uz kādas kafejnīcas vasaras terases, pastāstīja, ka viņam izdevies aizbēgt, tomēr viņš raizējas par tiem, kas atradās kafejnīcas telpās.

“Tas bija kā kino. Bet viss notika reālajā dzīvē,” viņš sacīja ziņu aģentūrai “Associated Press”.

“Bija uzliesmojums. Auto, kas bija novietots netālu, uzlidoja gaisā un nokrita man līdzās. Es uzreiz metos bēgt,” pastāstīja cita negadījuma aculieciniece.

Cilvēki stāsta, ka iznīcināts ir teju viss pilsētas centrs.

Vilciena sastāvā bijušas piecas lokomotīves un 73 cisternas ar naftu, apliecināja Monreālas uzņēmums “Maine & Atlantic”, kuram piederēja vilciens. Tas bijis novietots septiņu kilometru attālumā no pilsētas.

Vilciena mašīnisti, kas devušies nakšņot uz viesnīcu, “pareizi” iestatījuši bremžu sistēmu, skaidroja uzņēmuma vadītājs Edvards Burhards.

Tomēr cisternas kaut kādā veidā atdalījušās no lokomotīves un sākušas ripot pa sliedēm pilsētas virzienā. Tās noskrējušas no sliedēm, bet pēc tam dažas no tām uzsprāgušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+