Reuters/Scanpix

Kanāda pusfinālā, amerikāņiem cerības nepaliek 0

Kanādas hokeja izlase Toronto notiekošā Pasaules kausa mačā otrdien ar rezultātu 4:2 (3:1, 1:0, 0:1) pārspēja ASV, tādējādi iekļūstot pusfinālā.
Tāpat pusfinālu sasniegusi Eiropas komanda, bet Čehija un ASV cīņu par Pasaules kausu neturpinās.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Ziemeļamerikas izlašu duelī kā pirmie cīņas rezultātu atklāja amerikāņu. Mača piektajā minūtē Raiens Makdonahs pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā ieraidīja ripu Korija Praisa sargātajos vārtos.
Tiesa, nākamajās astoņās minūtēs amerikāņi saņēma aukstu dušu, trīs bezatbildes vārtus gūstot kanādiešiem. Vispirms ripu vārtos iebakstīja Mets Dušeins, pēc tam atzīmējās Korijs Perijs, bet pirmā perioda 13.minūtē Dušeins panāca jau 3:1.
Otrās trešdaļas vidū Patrīss Beržerons guva ceturtos vārtus kanādiešu labā, bet trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Tīdžejs Ošī vienus vārtus atguva. Tomēr atlikušajā laikā amerikāņi neatspēlējās, kas ļāva Kanādai svinēt uzvaru ar rezultātu 4:2.

A apakšgrupā pa četriem punktiem divās spēlēs ir Kanādas un Eiropas izlasēm, kas savstarpējā mačā noskaidros apakšgrupas uzvarētāju. Viens punkts ir Čehijas kontā, bet ASV pirmajos divos dueļos pie punktiem nav tikusi.

Zviedrijas hokeja izlase otrdien B apakšgrupas spēlē atstāja “sausā” savus principiālos pretiniekus Somijas hokejistus, kuri līdz ar to saglabājuši niecīgas izredzes iekļūt pusfinālā.
Zviedrija guva uzvaru ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), tiekot pie otrā panākuma divos mačos, bet pretiniekiem sagādāja otro neveiksmi tikpat mačos.
Līdzīgajā cīņā rezultātu otrajā periodā atklāja Tampabejas “Lightning” aizsargs Antons Stralmans, kurš izmantoja Dāniela Sedīna piespēli no aizvārtes.
Savukārt cīņas izskaņā, kad Somijas izlase centās atspēlēties un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, trīs sekundes pirms pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos raidīja Luī Ēriksons.
Par mača varoni kļuva zviedru vārtsargs Henriks Lundkvists, jo Ņujorkas “Rangers” kluba ripu ķērājs atvairīja 36 pretinieku metienus, kamēr uzvarētāji pa somu vārtiem meta 29 reizes.

Pēc otrdien aizvadītās spēles B apakšgrupā Zviedrijai ir četri punkti, Krievijai un Ziemeļamerikas U-23 komandai pa diviem punktiem, bet Somija ir tukšā. Somijas izredzes tikt pusfinālā ir salīdzinoši mazas, jo pēdējā spēlē viņiem pārliecinoši jāuzvar Krievija un jācer uz Ziemeļamerikas U-23 izlases zaudējumu.