Kanāda sagrauta, cīnīsimies par 9. vietu 0

Latvijas vīriešu florbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta (PČ) pusfināla mačā par 9.-12.vietu ceturtdien ar 11:1 (3:0, 5:1, 3:0) uzvarēja Kanādu, tādējādi par devīto vietu turnīrā sestdien spēkosies ar Slovākiju.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140

Latvijas izlases labā pa diviem vārtiem guva Toms Bitmanis, Artis Raitums un Toms Akmeņlauks, bet viens precīzs metiens Artūram Jurševskim, Aleksandram Abramovam, Gintam Klēģerim, Andrim Rajeckim un Kārlim Bulānam.

Mača rezultātu pēc trīsarpus nospēlētām minūtēm atklāja Jurševskis, kurš realizēja vairākumu. Nākamās septiņas minūtes kanādieši turējās pretī latviešu spiedienam, bet pēc tam Latvijas čempionāta rezultatīvākais florbolists Akmeņlauks un Raitums pusminūtes laikā panāca jau 3:0. Arī perioda turpinājumā laukumā dominēja latvieši, kamēr kanādieši centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Perioda pēdējā minūtē latvieši tika pie vairākuma, taču tas palika neizmantots.

Otrajā trešdaļā kanādiešiem izdevās nedaudz izlīdzināt spēles gaitu, parādot arvien sīvāku pretestību. Pēc periodā nospēlētām nepilnām astoņām minūtēm latvieši aizskrēja pretuzbrukumā, savus pirmos vārtus čempionātā gūstot Bitmanim. Nedaudz vēlāk ar savu pirmo precīzo metienu čempionātā atzīmējās ar Abramovs, kurš pretiniekus pārspēja no vārtu priekšas. Mača vidū Abramovs pirmo reizi atstāja mazākumā laukuma saimniekus, taču kanādieši to neizmantoja.

Turpinājumā kanādieši arvien vairāk spieda uz Latvijas vārtiem, četras minūtes pirms perioda beigām precīzi metot Fēliksam Robilāram. Tiesa, pēc neliela Latvijas izlases presinga Klēģers ātri atjaunoja piecu vārtu pārsvaru. Sākoties perioda pēdējai minūtei, savus otros vārtus mačā guva Bitmanis, bet trešdaļas priekšpēdējā sekundē otrreiz izcēlās arī Raitums, panākot jau 8:1.

Trešā perioda ceturtajā minūtē latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā, ko minūti vēlāk arī mājinieki izmantoja, precīzi metot Andrim Rajeckim. Nedaudz vēlāk ar aktīvu spēli laukuma saimniekus mazākumā atstāja Abramovs. Mazākumā latviešiem izdevās aizskriet trijatā pret vienu kanādiešu aizsargu, taču pretuzbrukumā ziemeļamerikāņi identiskā situācijā nopelnīja soda metienu. Pretinieki savu “bullīti” nerealizēja, lieliski nospēlējot latviešu vārtsargam Jānim Salcevičam.

Pēc mazākuma izturēšanas Akmeņlauks ar metienu vārtu tuvajā augšējā stūri panāca jau 10:1. Kad līdz mača beigām bija palikušas četras minūtes, izmantojot pretinieku kļūdu aizsardzībā, pie saviem pirmajiem gūtajiem vārtiem šajā čempionātā tika arī Bulāns. Spēles noslēdzošajās minūtēs latvieši spieda nogurušos kanādiešu viņu aizsardzības zonā. Atskanot spēles finālsvilpei, rezultāta tablo vēstīja 11:1 Latvijas labā, čempionāta rīkotājiem tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Jurševskis, bet pretiniekiem šis gods tika vienīgo vārtu autoram Robilāram.
Šajā mačā kapteiņa apsējs tika uzticēts Raitumam, bet iepriekšējais kapteinis Atis Blinds spēlē nepiedalījās. Tikmēr Aivis Kusiņš sasirdzis ar temperatūru, bet Morics Krūmiņš iepriekšējā mačā guva kājas muskuļa savainojumu.

Latvija par devīto vietu spēkosies ar Slovākiju, kas pirms tam ar 7:3 (1:1, 3:0, 3:2) pārspēja ASV valstsvienību.
Kā vēsta Latvijas Florbola savienība, veiktas izmaiņas spēļu grafikā, tādējādi latvieši savu pēdējo spēli čempionātā aizvadīs sestdien plkst.19.30.