×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Kanādā sākas vērienīga tiesas prāva pret tabakas kompānijām

cigaretes

Šodien Monreālā sākas vērienīga tiesas prāva pret trīs pasaules vadošām tabakas kompānijām, kurām kompensācijās var nākties samaksāt pat 25 miljardus dolāru par nespēju pienācīgi brīdināt smēķētājus par cigarešu kaitīgumu.

Kanādas visu laiku lielākajā civilprāvā cietušie Kvebekas Augstākajā tiesā iesnieguši divas atsevišķas kolektīvas prasības pret tabakas uzņēmumiem “Imperial Tobacco”, “JTI-Macdonald” un “Rothmans Benson & Hedges”. Pirmajā sūdzībā apvienojušies 90 tūkstoši esošo un bijušo smēķētāju Kvebekā, kuri apgalvo, ka saslimuši ar dažādām smēķēšanas izraisītām slimībām, tostarp emfizēmu un kakla un balsenes vēzi, un viņi pieprasa kompensāciju 105 tūkstošu dolāru apmērā vienai personai. Otro sūdzību iesnieguši 1,8 miljoni esošo smēķētāju, kuri norāda, ka nespēj atmest smēķēšanu, un viņi pieprasa 10 tūkstošu dolāru vienai personai.

Tiesā iesniegtajos dokumentos teikts, ka prasītāji apsūdz Kanādas tabakas kompānijas, kuras slēpušas pētījumus, kas noteikuši saikni starp smēķēšanu un tādām nopietnām slimībām kā vēzis. Tapāt viņi norāda, ka tabakas uzņēmumi Kanādā centušies manipulēt ar nikotīna saturu cigaretēs, palielinot darvas apjomu un pievienojot citus bīstamus produktus, tostarp amonjaku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+