×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Kanāda uz Latviju sūtīšot arī bruņumašīnas (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Kanāda nākamgad Latvijas drošības stiprināšanai uz starptautisko bataljonu, iespējams, nosūtīs arī bruņumašīnas “LAV 6.0”. Savukārt Polija varētu nogādāt tankus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) sabiedroto plānus nekomentēja, lai gan septembra sākumā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) apliecināja, ka Kanādas vadīto daudznacionālo bataljona kaujas grupu veidos arī smagā bruņutehnika, taču tobrīd viņš plašāk nekomentēja, kāda tehnika ieradīsies.

Neskatoties uz aptuveni 1000 karavīru lielā bataljona nosūtīšanu, Latvijā patiesais drošības stiprināšanai paredzēto sabiedroto karavīru skaits dažādos formātos būs vēl lielāks, jo atsevišķi no iepriekšminētā starptautiskā bataljona Latvijā operācijā “Atlantic Resolve” uzturas iesaistītie ASV spēki.

Tie jau kopš 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas rotācijas kārtībā nodrošina pastāvīgu savu karavīru klātbūtni mūsu valstī. ASV spēki nereti rotācijas kārtībā nodrošina arī smagās bruņutehnikas klātbūtni. Tāpat ASV uz Latviju iepriekš bija atvedušas arī helikopterus, un, kā AM paspārnē izdotajam žurnālam “Tēvijas Sargs” atzinis ASV armijas Eiropā komandieris Frederiks Bens Hodžs, kurš nesen viesojās vizītē Latvijā, ASV plānojot arī nākotnē šeit uzglabāt savu munīciju, savukārt Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē arī nākotnē tiks izvietoti ASV helikopteri.

Zināms, ka atsevišķi no bataljona un minētajiem ASV spēkiem no 2017.gada aprīļa Latvijā būs tā saucamā Višegradas valstu rota, kuras sastāvā būs Slovākijas bruņoto spēku mehanizēta vienība. To nesen Slovākijas bruņoto spēku komandieris Milans Maksims apliecinājis savam Latvijas kolēģim Raimondam Graubem.

Jau ziņots, ka Kanādas vadīto daudznacionālo bataljona kaujas grupu veidos 455 Kanādas karavīri, nesen Ādažu bāzē žurnālistiem pastāstīja Kanādas bruņoto spēku komandieris Džonatans Vānss. Plānots, ka karavīri sāks ierasties nākamgad pavasarī, ap maiju, un izvietoties plāno līdz agram rudenim.

Pārējās bataljona veidošanā iesaistītās valstis pašas varēs izlemt, cik karavīru sūtīt uz Latviju. Septembra sākumā Latvijā gan notika darba vizīte, kuras laikā vairāk nekā 150 eksperti no Kanādas, Spānijas, Slovēnijas, Itālijas un Polijas bruņotajiem spēkiem ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem pārrunāja Kanādas vadītās daudznacionālā bataljona kaujas grupas izvietošanu Latvijā. Informācija par to, kuras dalībvalstis līdz ar Kanādu veidos kaujas grupu Latvijā, būs zināma pēc aizsardzības ministru sanāksmes oktobrī.

8.jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Tika pieņemts lēmums, ka 2017.gadā Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā izvietos daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts būs Kanāda. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Un, atkal pazuda viss, zilajas tales, ko tu teiksi-”varda briviba un demokratija” Latvija sit augstu vilni!

  2. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Loti labi butu, ja es sadraudzetos ar tiem kanadiesu puisiem, palugtu vinus, lai atbrauc ciemos uz Kraslavas korumpetoo BRINUMZEMI, kaut vai ar vienu tanku, vai ar kadu brunumasinu, tikai pilna kaujas ekipejuma. Ta, ka musu LR Valsts policija un LR Generalprokuratuura nedara absoluti neko, lai ieviestu tiesisku kartibu saja korumpetaja kraslavas anarhistu zeme, tad, protams, saut uz viniem ir kategoriski aizliegts, jo es esmu pret vardarbibu-nu , tikai pa ”tukso” kadu ”zalviti”….Un, skaties, varbut saks atcereties, ka nedrikst pazemot un izvarot trucigu un nabadzigu gimeni, varbut atceresies ari kadu vienu Kriminalprocesa likumu un saks just, ka stav uz grecigas zemites, jo amerikani vel gaida, nemt Kraslavas rajona ”aspratigos” nekaunas uz MARSU vai ari aiztriekt uz Rigas Centralcietumu, kur jums visiem ir ista vieta un maja. Nekadi ieprieksejie nopelni, nevar but par attaisnojumu vardarbibai, pret jebkuru musu Latvijas iedzivotaju. Atkartoju vel reiz-jusu vieta ir Rigas Centralcietums!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+