Reuters/Scanpix

Kanāda uzvar grupā, Zviedrija nodrošina pusfinālu (video) 0

Kanādas hokeja izlase Toronto notiekošā Pasaules kausa (PK) spēlē trešdien cīņā par pirmo vietu A apakšgrupā ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pārspēja Eiropas izlasi.
Ar diviem gūtiem vārtiem turnīra saimnieku rindās izcēlās Džonatans Teivzs.
Pēc nospēlētām četrām minūtēm mača rezultātu atklāja Sidnijs Krosbijs, kurš pēc vārtu apslidošanas ieraidīja ripu Eiropas izlases vārtos. Savukārt minūti pirms pirmā perioda beigām ar precīzu metienu izcēlās Teivzs, kurš izmantoja apjukumu, kad pretinieki savā aizsardzības zonā kļūdījās saspēlē.
Otrā perioda piektajā minūtē Marians Hosa vienus vārtus atguva, bet desmit minūtes vēlāk Teivzs realizēja izgājienu divatā pret vienu Eiropas izlases aizsargu, tādējādi atjaunojot divu vārtu pārsvaru. Divarpus minūtes pirms trešā perioda beigām punktu kanādiešu uzvarai pielika Logans Kutūrs, kurš panāca 4:1.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Ar sešiem punktiem trīs spēlēs A apakšgrupā uzvarēja Kanāda, bet Eiropas izlases kontā bija četri punkti. Ceturtdien savu pēdējo maču turnīrā aizvadīs vienu punktu guvusī Čehija un ASV, kas divās spēlēs palikusi bez punktiem.

Zviedrijas hokeja izlase trešdien Kanādā nodrošināja iekļūšanu pusfinālā. Zviedrija gan trešdienas B apakšgrupas mačā ar 3:4 (2:3, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ziemeļamerikas U-23 izlasei, taču iegūtais punkts ļāva komandai sasniegt pusfinālu.

Ziemeļamerikas hokejisti šo maču sāka ļoti aktīvi, jo jau 30.sekundē viņi pēc Ostona Metjūza rezultatīvā uzbrukuma izvirzījās vadībā. 26 sekundes vēlāk Džonijs Gudro pamanījās nerealizēt soda metienu, bet, kad spēlē bija aizritējušas tikai viena minūte un 35 sekundes, Vinss Tročeks panāca jau 2:0.
Mača devītajā minūtē Filips Fošberjs pretuzbrukumā vienus vārtus atguva, tomēr dažas minūtes vēlāk Gudro atjaunoja divu vārtu pārsvaru par labu Ziemeļamerikas komandai. Zviedrijas hokejisti gan nedomāja salūst, jo 17.minūtē Niklass Bekstrēms vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Šī mača sākums bija ļoti rezultatīvs, taču turpinājums nesekoja, jo otrajā trešdaļā nespēja izcelties neviena no izlasēm. Zviedrijas izlasei neizšķirtu panākt izdevās dueļa 46.minūtē, izceļoties Patrikam Berglundam.
Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā, kurā komandas spēlēja formātā trīs pret trīs, bija ļoti aktīvs un aizraujošs hokejs ar ļoti daudz vārtu gūšanas iespējām. Papildlaika izskaņā veiksmīgāki izrādījās Ziemeļamerikas jaunie hokejisti, kuriem uzvaras vārtus guva Neitans Makinons.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kamēr četrus punktus ieguva Ziemeļamerikas komanda. Pie diviem punktiem divās spēlēs tikusi Krievija, ko vada Oļegs Znaroks un Hariijs Vītoliņš, kamēr bez punktiem ir Somija.
Krievija vietu pusfinālā nodrošinās, ja ceturtdien uzvarēs Somiju. Tad tai būs vienāds punktu skaits ar Ziemeļameriku, taču savstarpējā cīņā uzvaru guva tieši krievi.