Latvijā
Politika

Kanādas aizsardzības ministrs Rīgā: Kodolretorika no Krievijas nav laba zīme 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Kanādas nacionālās aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga piedalās drošības un ārpolitikas foruma “Rīgas konference 2016” atklāšanas sesijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

“Pat Krievija zina, ka diskusija par kodolieročiem, nav pozitīva zīme pasaulē. Mēs ceram, ka mūsu atturēšanas misija dos iespēju Krievijai atgriezties pie dialoga,” uz “La.lv” jautājumu par pēdējā laikā no Krievijas puses nākošo retoriku par iespējamu kodolieroču pielietošanu piektdien preses konferencē ārlietu un drošības politikas forumā “Rīgas konference” atbildēja Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans.

“Diemžēl [Krievijas] darbības runā skaļāk par vārdiem. NATO šo situāciju izvērtēs, un tās valstis strādās kopā, ” sacīja ministrs, runājot par iespējām atgriezties pie dialoga un uzsvēra atturēšanas politikas nozīmi.

Krievijas medijos pēdējās dienās parādījušās plānotās ballistiskās raķetes, sauktu par “Satana-2” attēli, kuras darbības rādiuss ir 11 000 kilometri un spējīga iznīcināt Francijas vai ASV Teksasas štata lielu teritoriju.

Teorētiski to var skatīt arī kā informatīvā kara sastāvdaļu, jo plānoto Krievijas raķešu dizaina parādīšanās Krievijas medijos sakrita ar NATO Aizsardzības ministru sanāksmi Briselē šonedēļ, kurā tika izklāstīti NATO bataljonu izvietošanas plāni Baltijas valstīs un Polijā, kuru mērķis ir atturēt Krieviju no agresijas.

Pirms tam konferences ievaddiskusijā viņš uzsvēra, ka NATO ir par dialogu, ir radīta aizsardzības vajadzībām, bet esošā situācija parāda, ka attiecību veidošanā “bumba pašlaik ir Putina rokās”.

Savukārt bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens uzsvēra, ka komunistu laikā neesot dzirdēts par kodolieroču pielietošanu no PSRS puses. “Jāskatās, kā šī retorika attīstās. (..) Ja no Krievijas pastiprināsies provokācijas, pastiprināsies kodolretorika, tad NATO ir jāpalielina savas kodolspējas,” uzsvēra Rasmusens.

Bijušais NATO ģenerālsekretārs arī uzsvēra, ka Austrumeiropā varētu veidot patstāvīgas NATO bāzes, ja Krievija turpinās būt agresīva.

LA.lv