×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Kanādas alternatīvais roks – “Three Days Grace”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

26. janvārī koncertzālē “Palladium” uzstāsies vieni no spilgtākajiem Ziemeļamerikas alternatīvā hārdroka un postgrandža žanra pārstāvjiem kanādieši “Three Days Grace”. Šis būs vienīgais grupas koncerts Baltijas valstīs, un tas notiks viņu jaunākā šogad iznākušā albuma “Human” koncertturnejas ietvaros.

Grupu 1997. gadā Ontario provinces pilsētiņā Norvudā dibinājis tās solists un ģitārists Ādams Gontjērs, bundzinieks un fona vokālists Nīls Sandersons un basģitārists Breds Volsts. 2003. gadā viņiem pievienojās un par vadošo ģitāristu kļuva Berijs Stoks.

Mūzikas kritiķi grupas žanra apzīmēšanai izmanto mazliet atšķirīgus mūzikas stilus – alternatīvais hārdroks, postgrandžs, ņūmetāls –, “Three Days Grace” radošais materiāls nudien nav viendabīgs.

Līdz šodienai grupa izdevusi piecus studijas albumus – katru ar trīs gadu intervālu. Pirmo atpazīstamību grupa guvusi, pateicoties 2003. gadā izdotajam, grupas vārdā nosauktajam albumam. Tā pazīstamākā kompozīcija “I Hate Everything About You” gan sarakstīta labu laiku iepriekš un kalpoja par ieraksta līguma atslēgu.

Otrais alternatīvo kanādiešu albums “One-X” (2006) saistāms ar Ādama Gontjēra smago cīņu ar zāļu atkarību. Par grupas vizītkarti jau kļuvušo hitu “Animal I Have Become”, “Pain” un “Never Too Late” tekstus Ādams sacerējis rehabilitācijas klīnikā. Tādējādi tapa albums, kuru pagaidām gan fani, gan kritiķi novērtējuši visatzinīgāk.

2009. gadā klajā nāca “Three Days Grace” trešais albums “Life Starts Now”, kurš ir tekstuāli ievērojami optimistiskāks un muzikāli mazāk agresīvs. Minētās vēsmas attīstās arī nākamajā albumā “Transit Of Venus”, kurā manāma pat zināma elektronikas ietekme.

Grupas trīs pirmie albumi saņēmuši zelta, platīna un dubultplatīna diska statusu ASV un Kanādā. Virkne singlu ierindojušies “Billboard Alternative” topā. 2007. gadā “Billboard” nodēvēja “Three Days Grace” par gada roka māksliniekiem. Grupa arī četras reizes nominēta Kanādas augstākajai muzikālajai balvai “Juno”.

Veselības stāvokļa dēļ 2013. gada sākumā Ādams Gontjērs atstāj grupu. Basģitārists Breds solista vietā uzaicina savu brāli Metu Volstu, kas pārsteidzoši ātri un labi iekļaujas kolektīvā. Visi kopā viņi rada grupas patlaban aktuālo albumu “Human” (2015).

“Šīs dziesmas apraksta to, kas mums patlaban aktuāls. Bija daudz iekšēju cīņu un arī zaudējumu virzībā uz šo ierakstu. Mūsu mērķis bija ar mazliet izteiktāku smagumu atspoguļot to, kam esam gājuši cauri un ko jūtam. Te ir viss – skaistums, dusmas, nejūtīgums un arī vēlme aizbēgt.”

Grupa sola, ka koncertā Rīgā skanēšot gan dziesmas no jaunā albuma, gan pazīstamākie četru iepriekšējo albumu grāvēji.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 26. I 20.00 koncertzālē “Palladium”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+