×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Kanādas eksperimentālā kino skate un lekcija

kanadas_kino_23012012

1.februārī, plkst.18:30 ar īpašu vieslekciju “Par vertigo un gruvešiem. Kanādas eksperimentālais kino (1968-2010)” (Of Vertigo and Ruins) Laikmetīgās mākslas centrā Latvijā viesosies pētnieciskā kino eksperts un mākslinieks no Monreālas Pjērs Liks Vajankūrs (Pierre-Luc Vaillancourt).

Lekcijā un filmu skatē iekļauti būtiskākie Kanādas eksperimentālā kino klasikas un mūsdienu autoru darbi.

 

Programmas “Of Vertigo and Ruins – Kanādas eksperimentālais kino 1968 – 2010” izlase ietver vizuālus eksperimentus uz celuloīda filmām, līdztekus daudzslāņainām attēlu un nozīmju kolāžām, avangardiskām spēlēm ar laiku un naratīva struktūrām, kā arī atrasta materiāla izmantojumu un 1968.gada Parīzes nemieru laika kino arhīva lietojumu. Filmu izlase līdz šim tikusi demonstrēta dažādās kinotēkās un mākslas centros Parīzē, Puatjē, Tulūzā, Triestē, Udīnē, Briselē, Berlīnē, Varšavā, Vroclavā, Ļubļanā, Zagrebā u.c.

 

Ieejas maksa pasākumā: 1LVL. Biļetes nopērkamas kinoteātrī “Kino bize” un Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15. Mākslinieka vizīti Latvijā atbalsta viesnīca “Neiburgs”. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+