×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Kanādas eksperti sāk novērot Krievijas un Baltkrievijas militāros objektus

Foto - AFPFoto - AFP

Kanādas militārie inspektori sākuši lidojumus virs Krievijas un Baltkrievijas teritorijas, lai novēroto šo valstu bruņoto spēku aktivitātes un militāros objektus, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Laika posmā no 16. līdz 20. septembrim grupa Kanādas ekspertu veiks izlūklidojumus virs Krievijas un Baltkrievijas. Lidojumi tiks veikti ar lidaparātu “Lockheed Martin C-130J”,” paziņojis Krievijas Aizsardzības ministrijas paspārnē esošā Nacionālā kodolrisku samazinjuma centra vadītājs Sergejs Rižkovs. Kopā ar kanādiešiem lidojumā piedalīsies arī krievu un baltkrievu eksperti, kuri sekos līdzi tam, vai tiek pareizi izmantotas novērošanas un filmēšanas iekārtas.

Šādi novērošanas lidojumi tiek veikt, balstoties uz 2002. gada 1. janvārī noslēgto tā dēvēto “atvērto debesu” līgumu, kuru ratificējušas 34 valstis un kura mērķis ir valstīm uzraudzīta viena otras militāros objektus. Lidojuma laikā iegūtos datus attiecīgā valsts var nodot arī pārējo līgumu parakstījušo valstu rīcībā. “Atvērto debesu” līgumu parkastījusi arī Latvija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+