EPA/Scanpix

Kanādas hokeja izlasei pirmais zaudējums kopš Vankūveras olimpiādes 0

Čehijas hokeja izlase sestdien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs A apakšgrupas spēlē pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Kanādu, sperot soli tuvāk iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Čehijas izlase pamatlaikā divas reizes atspēlēja vienu vārtu deficītu, pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti 2:2, bet beigās uzvaras “bullīti” iemeta Jans Kovāržs.

Spēli labāk sāka pašreizējie olimpiskie čempioni kanādieši, kuri jau otrajā minūtē atklāja rezultātu, vārtu priekšā metienu veiksmīgi pielabojot Meisonam Reimonda, kurš spēlē Šveices klubā “Bern”.

Tomēr nepilnas sešas minūtēs vēlāk čehi atjaunoja neizšķirtu, precīzam esot Dominikam Kubalīkam, kurš savukārt spēlē citā Šveices klubā “Ambri-Piotta”. Pārsvars gan joprojām piederēja kanādiešiem, kuri 14.minūtē atkal izvirzījās vadībā, izceļoties Zviedrijas klubu Stokholmas “Djurgardens” pārstāvošajam Renē Burkam.

Pēc pirmā perioda Kanāda saglabāja minimālu pārsvaru, tomēr otrās trešdaļas pirmajā minūtē Čehija atkal atjaunoja līdzsvaru, kad pēc vārtsarga Bena Skrivensa atsistās ripas metiena pozīcijā nokļuva aizsargs Mihals Jordāns, kurš savu iespēju garām nelaida.

Turpinājumā vārti netika gūti, lai arī Kanādai bija pārsvars, tāpat kā rezultāts nemainījās papildlaikā. Savukārt pēcspēles metienos Čehija bija labāka ar 2:1, savus “bullīšus” izmantojot Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska komandas biedram Petram Koukalam, kā arī Magņitogorskas “Metallurg” klubu pārstāvošajam Kovāržam, kamēr kanādiešiem precīzs bija tikai Vojteks Volskis, bet vēl četros izgājienos labāks bija čehu vārtsargs Pavels Francouzs.

Kanādas izlase līdz ar to olimpisko spēļu turnīros cieta pirmo zaudējumu pēdējos 12 mačos, jo 2010.gadā Vankūverā viņi uzvarēja pēdējās četrās cīņās, bet 2014.gadā Sočos uzvarēja visās sešās spēlēs, vēl vienu panākumu izcīnot jau Phjončhanā.

Zaudētāju rindās Rīgas “Dinamo” aizsargs Karls Stolerijs šoreiz spēlei netika pieteikts.

Čehijas izlase izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, jo pirms tam grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēja Dienvidkoreju, kamēr Kanāda ar 5:1 bija uzvarējusi Šveici.

Pēc sestdienas spēles Čehijai ir pieci punkti, Kanādai četri, kamēr Šveice un Dienvidkoreja ir tukšā, savā starpā abām komandām tiekoties vēlāk sestdien.
Pēdējā kārtā Čehija spēlēs ar Šveici, uzvaras gadījumā nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Hokeja turnīrā pēc apakšgrupu spēlēm katras grupas labākā komanda, kā arī labākā otro vietu ieguvēja, uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās komandas aizvadīs pirmo izslēgšanas kārtu, noskaidrojot vēl četras komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām.