Kanādas hokejisti pieveic somus, Vācijai sensacionāla uzvara pār Zviedriju 1

Vācijas hokeja izlase trešdien Phjončhanas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā ar rezultātu 4:3 (2:0, 0:0, 1:3, 1:0) pagarinājumā pārspēja Zviedriju, uzvaras vārtus gūstot Patrikam Reimeram, kamēr iepriekšējās Olimpiādes čempione Kanāda ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Somiju.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Kā vēstīts, Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Olimpiskie sportistu no Krievijas (OAR) izlase trešdien ar rezultātu 6:1 (3:0, 2:1, 1:0) sagrāva Norvēģiju, kamēr Čehija pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja ASV valstsvienību.

Līdz ar to olimpisko spēļu pusfinālā Kanāda spēkosies ar Vāciju, kamēr Olimpiskie sportisti no Krievijas spēkosies ar Čehiju.

Vācieši pirmā perioda otrajā pusē nepilnas pusminūtes laikā panāca 2:0. Vispirms vairākumā precīzi no zilās līnijas meta Kristians Ērhofs, bet pēc tam no vārtu priekšas atzīmējās Marsels Nēbelss. Līdz par trešā perioda septītajai minūtei rezultāts palika nemainīgs, bet tad Antons Landers pēc atlēkušās ripas iegūšanas zviedriem vienus vārtus atguva.

Pāris minūtes vēlāk Dominiks Kahuns pēc zviedru kļūdas vidējā zonā atjaunoja divu vārtu pārsvaru vāciešiem, tiesa, tas turējās tikai vienu minūti, jo zviedri vairākumā izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, precīzi metot Patrikam Herlsijam. Zviedri neapstājās, un perioda 12.minūtē, Vācijas izlases vārtsargam neredzot metienu, Mīkaels Vikstrands panāca neizšķirtu 3:3.

Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, bet pagarinājuma otrajā minūtē precīzi meta Reimers, izraujot vāciešiem uzvaru un sensacionālu vietu pusfinālā.

Vācijas hokejisti olimpisko spēļu pusfinālā spēlēs pirmo reizi vēsturē. Vācieši 1932. un 1976.gadā izcīnīja bronzas medaļas, bet toreiz olimpiskajās spēlēs tika izspēlēts grupu turnīrs. Savukārt pērnā pasaules čempionāta uzvarētāja Zviedrija nevarēs revanšēties par Soču olimpisko spēļu sudrabu.

Tieši Vācijas hokejisti aizšķērsoja Latvijas ceļu uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, 2016.gada septembrī kvalifikācijas turnīrā Rīgā izšķirošajā mačā uzvarot ar rezultātu 3:2.

Tāpat sīva cīņa ritēja arī Kanādas un Somijas mačā, kurā vienīgie vārti tika gūti trešā perioda pirmajā minūtē, kad Maksims Noro ar zibenīgu raidījumu pēc iemetiena guva vārtus kanādiešu labā.

Kanādieši palika “sausā”, neskatoties uz to, ka otrā perioda piektajā minūtē savainojumu guva vārtsargs Bens Skrivenss, kura vietā stājās neiesilušais Kevins Pulēns. Abi kanādieši šajā mačā tika galā ar 21 Somijas hokejistu metienu.

Kanādas izlasē Rīgas “Dinamo” aizsargs Karls Stolerijs šajā mačā uz ledus pavadīja nepilnas deviņas minūtes.

Deviņkārtējā olimpiskā čempione Kanāda pēdējo 34 gadu laikā tikai vienreiz palikusi ārpus olimpisko spēļu pusfināla, 2006.gadā Turīnā ceturtdaļfinālā zaudējot Krievijai.

Tikmēr somi pirmo reizi kopš 2002.gada paliks bez olimpisko spēļu medaļām. Iepriekšējā divās Olimpiādēs somi izcīnīja bronzu, bet pirms tam kļuva par olimpiskajiem vicečempioniem.