Kanādas hokejisti triumfē otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas 0

Kanādas hokeja izlase svētdien Soču olimpisko spēļu hokeja turnīra finālā ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Zviedrijas valstsvienību, triumfējot otrajā Olimpiādē pēc kārtas.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Vārtus uzvarētāju rindās guva Džonatans Teivzs, Sidnijs Krosbijs un Kriss Kunics.

Mačs starp abām komandām iesākās ar ļoti aktīvu hokeju, abām vienībām demonstrējot uzbrukuma hokeju. Tomēr pirmajās minūtēs nevienai no izlasēm rezultātu atklāt neizdevās. Cīņas turpinājumā nedaudz sāka izpausties Zviedrijas valstsvienības pārākums, kura pāris reizes bīstami apdraudēja kanādiešu vārtsarga Kerija Praisa sargātos vārtus.

Tomēr pirmie vadībā izvirzījās Kanāda, kuriem ripu mača 13.minūtē iemeta uzbrucējs Teivzs. Pirms tam kanādiešiem bija izdevies vienreiz trāpīt pa vārtu stabu. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, turklāt Kanāda neizmantoja skaitlisko vairākumu.

Perioda izskaņā mazākumā jau bija spiesta spēlēt Kanāda, jo noraidījumu nopelnīja Kriss Kunics.

Otrās trešdaļas sākumu Zviedrija turpināja aizvadīt skaitliskajā vairākumā, izveidojot vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie Praisa sargātajiem vārtiem, tomēr kanādieši veiksmīgi izturēja spēli mazākumā. Pēcāk Kanāda būtiski pārņēma iniciatīvu spēlē, radot vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas.

Trešdaļas vidū pie vairākuma izspēles tika Kanādas hokejisti. Turklāt pāris sekundes vēlāk kanādieši rezultātu gandrīz dubultoja, Korija Perija mestā ripa trāpīja pa Zviedrijas vārtu konstrukciju.

Atlikušajās minūtēs Kanāda būtiski apliecināja favorītu statusu laukumā, vairākās epizodēs iespiežot zviedrus viņu aizsardzības zonā uz ilgāku laiku. Tikmēr skandināvu hokejisti kanādiešiem spēja atbildēt tikai ar retiem pretuzbrukumiem.

Mača 36.minūtē Krosbijs realizēja izgājienu vienatnē pret zviedru vārtsargu Henriku Lundkvistu, panākdams 2:0 Kanādas valstsvienības labā. Trešdaļas pēdējās divās minūtēs zviedri vēlreiz izpelnījās noraidījumu, ļaujot kanādiešiem trešo reizi cīņā spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Spēles noslēdzošajā daļā Kanāda turpināja dominēt laukumā, turpinot regulāri apdraudēt Lundkvista sargātos vārtus. Mača 50.minūtē Kunics guva vienības trešos vārtus, pārliecinoši iedragājot zviedru izredzes uz pozitīvu rezultātu cīņā. Atlikušajās minūtēs kanādieši pārliecinoši darbojās laukumā, tiekot pie tik ļoti svarīgās uzvaras.

Praiss Kanādas vārtos atvairīja visus 24 zviedru metienus.

Kā zināms, bronzas medaļu sestdien izcīnīja Somija, kas pārliecinoši ar 5:0 apspēlēja ASV.

Kanāda uzvarēja pirms četriem gadiem Vankūverā, bet zviedri triumfēja 2006.gada Turīnas Olimpiādē.