×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Kanādas latviete noziedo pusmiljonu jaunajiem ārstiem (13)

Foto LETAFoto LETA

“Vītolu fonds” šodien saņēmis 550 000 Kanādas dolāru lielu Anitras Liesmas Izoldes Leksers testamentāro novēlējumu. Ziedotā nauda paredzēta rezidentūrā studējošiem, kuri padziļināti studē onkoloģiju vai sirds slimības un vēlēsies papildināt savas zināšanas ārpus Latvijas.

Anitra Liesma Izolde Leksers (dz. Bankavs) dzimusi 1923. gadā Latvijā, Liepājā. 1944. gadā nācās pārtraukt mācības un ierasto dzīvi, lai kopā ar vecākiem Hermani un Līnu dotos bēgļu gaitās. Viņi nokļuva Kanādā, un sākums tobrīd svešajā zemē bija grūts. Taču, pateicoties pašas uzņēmībai un darba spējām, izdevās uzsākt biznesu skaistumkopšanas jomā, par ziedotājas dzīvesgājumu informē fonds. Anitra nodibināja ģimeni ar Kārli Lekseru, kurš veiksmīgi darbojās būvniecības biznesā. Vēlāk Anitra Leksers studēja Toronto universitātē, lai iegūtu skolotājas izglītību. Visu mūžu viņa ir ziedojusi dažādiem labdarības projektiem, īpaši dāsni tika atbalstīta Svētā Jāņa Latviešu luterāņu baznīca un Latviešu Kultūras centrs Kanādā. Anitra Liesma Izolde Leksers aizgāja mūžībā 2015. gada 15. septembrī 92  gadu vecumā un atdusas Toronto Jorkas kapos.

Saņemts 550 000 CAD liels Anitras Liesmas Izoldes Leksers testamentārais novēlējums.Saņemts 550 000 CAD liels Anitras Liesmas Izoldes Leksers testamentārais novēlējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Bet vispār, ja padomā, ļoti bēdīga situācija Latvijā, ja tik daudziem pirmā doma, lasot šādu rakstu, ir – “nozags”! Diemžēl tāda ir latviešu tautas kvalitāte, kas rada mums labi zināmo realitāti. Esmu pārliecināts, ka , piemēram, Somijā, nevienam tāda doma pat prātā neienāktu. Jo somu kvalitāte ir pavisam cita, tur tāda izzagšana nav iedomājama.

  • Nezags, tas nav laikmetīgi, pareizāk, ievērojot Latvijas Padomju Sociālistikās Republikas Valsts valodas likumu ar grozijumiem 1993. gadā, agad sau par prihvatizāciu!

   Pamatojoties uz Komerclikumu, tas ir bizness

 2. Ļoti cēla rīcība. Taču ceru, ka viņai pietika dzīves pieredzes un savu tautiešu pazīšanas, lai parūpētos, ka nauda netiks nozagta. Spriežot pēc komentāriem, ne tikai man šāda doma ienāca prātā, lasot šo rakstu.

 3. Vajadzētu kaut mazliet kaut ko uzzināt par Vītolu fondu un tā darbības stilu un tikai tad izteikt negatīvus komentārus. Latvijā nav daudz tādu fondu, kas strādātu tik godprātīgi kā šis. To vislabāk varētu apliecināt gandrīz divi tūkstoši trūcīgi, talantīgi jaunieši, kas 15 gadu laikā ieguvuši augstāko izglītību, pateicoties šim fondam

 4. Visu vajag ieguldīt ”Interpegro”!

 5. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Pateicība tautietei par dāsno novēlejumu ! Lūgums – beigsim ņirgāties par cilvēka labo sirdi. Sekosim labajam piemēram. Vismaz – mēģināsim …

 6. Latvijā tur kur nauda, tur zog uz nebēdu, zog “likumīgi” – milzīgas algas, prēmijas. Ko, cilvēkiem jāļauj “nopelnīt”.

  Pat nevaru iedomāties, kā un kam būtu bijis pareizāk ziedot, lai neizzagtu. Ir zināma cita latviete, kura ar testamentu ziedojusi milzīgas summas divām baznīcām, laikam katrai ap 700 000 Kanādas dolāru, bet radiniecei tikai 10 %. Arī labi, bet kam nauda vajadzīga baznīcai? Kāda jēga?

 7. Paldies ziedotājai!!
  Vītola fonds ir labākā izvēle, no tā nauda netiek izniekota un to saņem tikai patriotiski un trūcīgi studenti.

 8. Viss atkarīgs no tā, kurš šo ziedojumu apsaimniekos. Zinot, kā Latvijā prot zagt un shēmot, birst asaras…

 9. puse bus sabazta kungu kabatas

 10. Valdis Freimantals Atbildēt

  Vina nezina, ka 1993.gada 18.februara naktii Maamulju – Riigas Latvieshu Biedriibu varmaaciigi likvideeja KGB un latvieshus izdzina un Maamuljas! (To paarveerta par komunistu un cekistu klubinju ar passadomaatiem statuutiem)!

  Lasiet manu rakstu internetaa:”Mosties, celies, straadaa”!

  Ak, shie arzemju latvieshi

  Vai naivi?

  Vai KGB apstraadaati?

 11. Paldies viņai. Viņa nezina,ka mums te pilns okupantu, kā toreiz, un vēl tūkstošreiz vairāk. Tā mēs dzīvojam.

Draugiem Facebook Twitter Google+