×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Kanādas muzejs iegādājas pasaulē vecāko zināmo hokeja nūju

LETALETA

OTAVA, Jan 10, BNS/AFP – Kanādas muzejs par 300 tūkstošiem dolāru (250 tūkstošiem eiro) iegādājusies pasaulē vecāko zināmo hokeja nūju, kas izgatavota no kļavas.

“Mofeta nūja” ir iztēsta 19.gadsimta 30.gados Jaunskotijas pilsētā Keipbretonā “no viena cukura kļavas gabala”, paziņoja Kanādas Vēstures muzejs.

“Hokejs ir Kanādas spēle – mēs to attīstījām un mēs to mīlam vairāk nekā jebkurā citā valstī pasaulē,” teica muzeja prezidents Marks O’Nīls, kurš nosauca nūju par “nacionālo bagātību”, kas atrodas muzejā, piemēru.

Nūja piederēja Mofetu ģimenei no tās izgatavošanas laika līdz 20.gadsimta 80.gadiem, kad tā nonāca pie vīriešu frizētavas īpašnieka, kurš 2008.gadā to pārdeva cilvēkam, no kura to atpirka muzejs.

Otavas piepilsētā esošais muzejs informēja, ka ģenealoģiskie pierādījumi un mutvārdu stāsti, kā arī nūjas “koka, nodiluma un krāsas” zinātniskā analīze tika izmantota tās autentiskuma apstiprināšanai.

Publiskai apskatei nūja gan netiks nodota līdz 2017.gada, kad tiks pabeigta Kanādas noslogotākā muzeja, kuru gadā apmeklē 1,2 miljoni cilvēku, renovācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+