×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Kanādas rietumu piekrasti satricina spēcīga zemestrīce

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīga, 7,7 magnitūdas stipra zemestrīce 27.oktobra vakarā satricinājusi Karalienes Šarlotes salas, Kanādas rietumu piekrastē, izraisot cunami, kas sasniedza ASV Havaju štata salas.

Televīzijas pārraidītos kadros redzams, kā salīdzinoši nelieli cunami viļņi skalojas Oauhu salas krastā.

Tomēr Klusā okeāna cunami trauksmes centra vecākais ģeofiziķis Džerars Friers brīdināja, ka Havaju iedzīvotāji nedrīkst zaudēt modrību. “Tipiski pirmais vilnis nav tas lielākais,” viņš sacīja, piebilstot, ka nākamie viļņi var būt krietni lielāki un appludināt zemākos apvidus.

“Ja viļņi ir lieli, trauksmes atsaukums var tikt izsludināts pēc sešām septiņām stundām,” norādīja Friers.

Plkst.20.04 pēc vietējā laika (svētdien plkst.5.04 pēc Latvijas laika) reģistrētās zemestrīces epicentrs atradies 139 kilometrus uz dienvidiem no Karalienes Šarlotes salu Masetas pilsētas.

Zemestrīcei sekojuši vairāki pēcgrūdieni, no kuriem daži bijuši pat 4,6 magnitūdas stipri, apliecināja Kanādas amatpersonas.

Zemestrīces izraisītais “cunami var nodarīt postījumus Havaju štata salu krastā”, jau iepriekš brīdināja Klusā okeāna cunami trauksmes centrs, norādot, “ka ir jāsper tūlītēji soļi, lai aizsargātu dzīvības un īpašumu”.

“Sākotnējos ziņojumos bija norādīts, ka ir paredzams metru augsts vilnis un ka Kahului, visticamāk, sasniegs lielāks vilnis, iespējams, līdz diviem metriem augsts,” vēsta Honolulu telekanāls KITV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+