Latvijā
Sabiedrība

Kanādiešu karavīri varētu ierasties ar savām kafejnīcām 0


Foto – LETA
Foto – LETA
Ādažu bāzes jaunās kazarmu ēkas telpas.

Kanādas kaujas grupa apsver iespēju ierasties Latvijā ar savu pārvietojamo kafejnīcu tīklu, kas kanādiešiem ir ierasta prakse, intervijā žurnālam “Ir” norāda Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris, pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš.

Ādažu bāzē ir sava kafejnīca, taču tajā varot satilpt tikai ap 200 cilvēku. Pulkvedis lēš, ka jūnija beigās Ādažos dzīvos ap 2000 ārvalstu karavīru. “Faktiski Ādažiem nāks klāt viena Alojas izmēra pilsēta,” viņš norāda.

Lejiņš žurnālam arī pauž, ka jaunās kazarmas izskatās pēc būvlaukuma, lai arī jūnijā tajās būtu jādzīvo kaujas grupai no Kanādas. “Tagad divos gados tiek darīts tas, kas nav paveikts 20 gados,” viņš skaidro.

Šobrīd sporta klubs Kadagas bāzē arī esot avārijas stāvoklī, un tajā vingrot nav iespējams. “Visur Latvijā cēla sporta zāles, tikai ne Ādažos. Zāle, kas tagad top bāzes teritorijā, būs pieejama arī publiski,” stāsta Lejiņš.

Sašutumu par atbilstošas sporta zāles trūkumu žurnālam pauž arī divi ASV karavīri. Tāpat viņi norāda, ka tuvumā derētu vairāk un dažādāku ēdienu piegādes servisu, piemēram, kebabu. Vakaros uz armijas bāzi Kadagā braucot busiņš ar picām gan no Rīgas, gan no vietējās picērijas “Mario”.

Ādažu novada pašvaldības vadītājs Māris Sprindžuks žurnālam stāsta, ka pagaidām Ādažu novads tiek galā ar jaunajiem iemītniekiem, kuri dzīvo bāzē Kadagā, pāris kilometru no Ādažu centra. 2000 cilvēku neesot tik liels skaits, lai šajā apdzīvotajā vietā rastos grūtības.

Viņš gan uzsver, ka Ādažos vajadzētu jaunu tiltu vai izbūvēt ceļu, kurš apiet poligonu, un nelielā Iļķenes ciema ļaudīm dzīve kļūtu ērtāka. Tilts noderētu arī armijas tehnikas vajadzībām, jo, kad to izkrauj Garkalnes stacijā, varētu uzreiz transportēt pāri jaunajam tiltam uz bāzi. Caur mežu. “Tagad visu tehniku dzen caur centru. Nav omulīgi, kad tanki brauc pa centrālo ielu. Zinot, ka tie ieradīsies, taisījām no defekta efektu – fotografējām, sagaidījām. Taisījām šovu,” stāsta Sprindžuks.

Svarīgāk par tiltu gan patlaban esot attīstīt Ādažos dažādus pakalpojumus, kas karavīriem noderētu. Piemēram, uzcelt lielāku veikalu Kadagā, jo patlaban jāiztiekot ar nelielo “Latu”. Šogad gan jauna veikala nebūšot, jo pašvaldības īpašumā nav piemērota zemesgabala, ko izīrēt iespējamajiem cēlājiem un nomniekiem.

Pašvaldības vadītājs uzskata, ka apķērīgi uzņēmēji mācēs piedāvāt to, kas karavīrus interesē. Piemēram, aktīvo atpūtu un izbraukuma tirdzniecības furgonus ar kebabiem, saldējumu un līdzņemamo kafiju. Tiekot arī domāts par mototrases veidošanu. Uzņēmējiem vairāk esot vērts domāt arī par aktīvās atpūtas piedāvājumu vasarā – golfs, kanoe, velonoma.

Jau ziņots, ka Latvijas drošības stiprināšanai līdz jūnijam valstī ieradīsies Kanādas vadītais vairāk nekā 1000 karavīru lielais NATO starptautiskais bataljons.

Neskatoties uz aptuveni 1000 karavīru lielā bataljona nosūtīšanu, Latvijā patiesais drošības stiprināšanai paredzēto sabiedroto karavīru skaits dažādos formātos būs vēl lielāks, jo atsevišķi no iepriekšminētā starptautiskā bataljona Latvijā operācijā “Atlantic Resolve” uzturas iesaistītie ASV spēki.

LA.lv
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
13 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Izgaismo Talsu pilskalnu un pieminekli “Koklētājs”
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pie Latvijas jūras robežas manīta Krievijas bruņoto spēku lidmašīna
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
10 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
11 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
13 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
9 stundas