×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Kandavā avarējušā deltaplāna pilots slimnīcā miris (papildināts)

LETALETA

Šodien ap pusdienlaiku slimnīcā nomira vakar ar deltaplānu nokritušais vīrietis, informēja SIA “Tukuma slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Rabkeviča. Valsts policijā (VP) par šo negadījumu sākts kriminālprocess. Gan deltaplāns, gan tā pilots bijuši nereģistrēti.

 

Rabkeviča pastāstīja, ka šodien no rīta vīrietis vēl bija dzīvs, bet nomiris ap pusdienlaiku. Viņam bijis ļoti daudz traumu. Vīrietim konstatēta politrauma, multipli kreisās puses ribu lūzumi, pneimotorakss, labās gūžas kauliņu lūzums, galvas smadzeņu satricinājums un bojāti iekšējie orgāni.

VP Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieks majors Janeks Bahs pastāstīja, ka policijā saistībā ar šo negadījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 257.panta 2.daļas – par dzelzceļa, ūdens vai gaisa transporta kustības drošības vai ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu vai par tehniski bojāta dzelzceļa, ūdens vai gaisa transportlīdzekļa apzinātu laišanu ekspluatācijā, ko izdarījis transporta darbinieks, ja ar to radītas smagas sekas.

Bahs informēja, ka, pēc sākotnējās policijas rīcībā esošās informācijas, deltaplāns bijis atvests no Anglijas, taču Latvijā vēl nav bijis reģistrēts, tāpēc VP noskaidro, vai tas vispār bijis reģistrēts citā valstī. Arī bojāgājušajam pilotam nav bijis atbilstošas apliecības.

Policijai ir aizdomas, ka, ignorējot pieņemto kārtību, ar deltaplānu virs sava īpašuma lidinājies neapmācīts amatieris, kurš lidošanas laikā pieļāvis kādu būtisku kļūdu savā rīcībā.

VP turpina noskaidrot negadījuma apstākļus, kā arī gaida Civilās aviācijas administrācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja izmeklēšanas rezultātus.

Kā ziņots, vakar Kandavas novada Kandavas pagastā bija nogāzies deltaplāns – tā 1951.gadā dzimušais pilots bija nokritis krūmos uz lauka, bet pats deltaplāns palicis, karājoties koku galotnēs

Negadījums noticis 8.septembrī ap plkst.15.50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+