Sports
Futbols

Kandidātu vidū arī skaļi uzvārdi – LFF meklē Latvijas izlases treneri0


Jānis Mežeckis
Jānis Mežeckis
LETA

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris tiks izvēlēts starp pieciem galvenajiem kandidātiem, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Trešdien norisinājās LFF valdes sēde, kurā organizācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis iepazīstināja ar darba grupas nacionālās izlases galvenā trenera kandidātu atlasei līdz šim paveikto un veiktajām pārrunām ar potenciālajiem izlases vadītājiem. No 31 apzinātās personas loka konkrētas pārrunas veiktas ar pieciem potenciālajiem izlases treneriem un “LA” rīcībā esošā informācija liecina, ka to vidū ir patiesi augstas klases speciālisti. Atsevišķi šis jautājums tiks skatīts tuvākajā LFF valdes sēdē 3.maijā.

Latvijas izlase jūnija sākumā aizvadīs Baltijas kausa izcīņas spēles ar Lietuvu un Igauniju, kā arī gaidāms duelis savā laukumā ar Azerbaidžānu. Paredzams, ka šajās spēlēs izlasi vadīs jauns speciālists.

LFF valdes sēdē trešdien tika izvirzītas organizācijas, kuras varētu kļūt par LFF biedriem, kā arī, kuras šo statusu var zaudēt.

Federācija plāno izslēgt tādas biedrības kā “Sporta klubs Babīte”, “Skonto FC”, “Torpedo Rīga”, “Sporta klubs Blāzma”, “FC Raita”, “Futbola klubs Jēkabpils”, “Futbola klubs 1625 Liepāja” un “Futbola klubs Ogre”.

Tāpat valde virzīja kongresam uzņemt par LFF biedriem 30 biedrības, starp kurām iekļautas arī sporta klubs “Cēsis”, kura vadītājs ir viens no federācijas prezidenta amata kandidātiem Krišjānis Kļaviņš, un futbola klubs “Metta”.

LFF plāno uzņemt tādas biedrības kā “Leevon”, “Future Football Latvia”, “Albatroz SC”, “FK Salaspils”, “Vēsma”, “Futbola parks”, “FK 02”, “Ugāle”, “FC Real Pro”, “Salaspils futbola skola”, “Progress”, “FK Aliance”, “Olimpiskais centrs Limbaži”, “SK Amber”, “Rīgas futbola skola”, “Caramba Football Club”, “Jūrnieks”, “FK Karosta”, “FC Gauja”, “Sports United”, “FK Jaunpils”, “FC Ziemeļaustrumi”, “Latvijas Futbola treneru asociācija”, kā arī Mērsraga, Carnikavas, Stopiņu un Viļānu novada pašvaldības un Daugavpils futbola asociāciju.

Nevienam no jaunuzņemtajiem biedriem gaidāmajā LFF kongresā vēl nebūs iespēju balsot par kādu no prezidenta amata kandidātiem.

Ņemot vērā, ka Guntis Indriksons labprātīgi nolēmis atkāpties no sava amata, ko ieņem jau kopš 1996.gada, LFF piektdien ārkārtas kongresā izvirzīs jaunu prezidentu.

Starp kandidātiem ir kādreizējais Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs, Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) prezidents Vadims Ļašenko un sporta kluba “Cēsis” prezidents Krišjānis Kļaviņš.

Saistītie raksti

Iepriekšējo reizi LFF prezidenta vēlēšanas risinājās aizpērn aprīlī. Toreiz Indriksona vienīgais konkurents bija kādreizējais organizācijas preses sekretārs Krišjānis Kļaviņš un esošais prezidents saņēma pārliecinoši vairāk balsu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka aprīļa sākumā pēc Latvijas izlases kaunpilnā zaudējuma Gibraltāram no amata tika atbrīvots 62 gadus vecais Aleksandrs Starkovs.

LA.lv