Latvijā
Rīga

Kaņepes Kultūras centrs svinēs 6 gadu jubileju. Uzzini programmu!0

Kāds no pasākumiem Kaņepes kultūras centrā. Foto – LETA

No 15. līdz 22. aprīlim Kaņepes Kultūras centrs svinēs savas pastāvēšanas sešu gadu jubileju, piedāvājot bagātīgu jubilejas nedēļas kultūras programmu, kā arī pavasara talkā aicinot palīdzēt Kultūras centram kļūt skaistākam.

Lielākā daļa no jubilejas nedēļas pasākumiem būs pieejami bez maksas. Jubilejas nedēļas noslēgumā, sestdien, KKc rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvinās jaunu kultūras pasākumu ciklu – “Berlīnes sesijas Rīgā”.

Savas pastāvēšanas laikā Kaņepes Kultūras centrs ir kļuvis par vienu no dzīvākajām un pazīstamākajām alternatīvās kultūras un izklaides vietām Rīgā, uzskata Dāvis Kaņepe.

“Mēs esam atvērti jauniem, netradicionāliem veidiem, kā uzrunāt cilvēkus – piemēram, nu jau trešo sezonu pie mums notiek koncertu cikli “Mūzika pusnaktī”. Mūziķi tajos spēlē tieši zālē, esot publikas vidū, savukārt skatītāji sēž nevis uz krēsliem, bet gan uz spilveniem, pufiem un paklājiņiem, baudot mūziku ļoti atslābinātā vidē. Tieši pie mums pirms nu jau trim gadiem notika pirmais “Sieviešu stendaps”, tajā dažādu profesiju sievietes, izmantojot humoru kā metodi, runā par sabiedrībā aktuālām tēmām,” viņš atgādina.

Kaņepes Kultūras centrs arī turpina sadarbības projektus ārpus ēkas Skolas ielā 15. Sadarbībā ar Vides Risinājumu institūtu un Cēsu domi arī šogad 29. jūnijā tur atklās laikmetīgās mākslas biennāli Cēsu Brūzī, kurā starp 56 māksliniekiem ir arī 8 Latvijas uzlecošās zvaigznes.

Jubilejas nedēļas programmu simboliski uzsāks Lielā talka, kas notiks svētdien, 15. aprīlī, no pusvienpadsmitiem no rīta līdz pat vakaram. Tajā aicināti piedalīties visi Kaņepes Kultūras centra esošie un topošie draugi, lai māju kopīgiem spēkiem sapostu jubilejas nedēļai un pavasara sezonai. Tradicionāli talku noslēdz kopīga zupas ēšana un kino skatīšanās neformālā gaisotnē.

Pirmdien, 16. aprīlī, pl. 18 notiks Kaņepes Kultūras centra bārmeņa un vienlaikus arī pēdējo rudens un ziemas sezonu plakātu autora Aigara Opincāna plakātu izstādes atklāšana. Izstāde skatītājiem būs pieejama visu jubilejas nedēļu. Tajā pašā dienā – tikai stundu vēlāk – “Sieviešu stendaps” skatītājiem piedāvās izrādi, kurā tiks apspēlēta “Kopdzīves” tēma. Tā kā “Sieviešu stendaps” viens no ir Kaņepes Kultūras centra auklējumiem jau kopš 2015. gada, kopdzīves tēma attiecas arī uz šo savienību.

Otrdien, 17. aprīlī Kaņepes Kultūras centrs piedāvā vakaru sākt pl.19, noskatoties noteiktās aprindās nu jau slaveno zviedru režisora Fredrik Gerttendokumentālo filmu “Bikes vs Cars” (“Velosipēdi pret automašīnām”). Kā jau vēsta filmas nosaukums, tajā stāstīts par velosipēdu vietu lielpilsētu satiksmē, kurā pārsvarā dominē vieglās automašīnas. Filmas veidotāji pieskaras plašam problēmu lokam – cilvēku drošībai uz ceļa, automašīnu radītajam gaisa piesārņojumam, autobūves un naftas industrijas lobija ietekmei uz pilsētplānošanas lēmumiem. Lai arī tēmas ir nopietnas, filma ne mirkli nekļūs didaktiska, pamācoša un smagnēja, stāstu izstāstot dzīvīgi un pārliecinoši. Pateicoties Zviedrijas vēstniecības atbalstam, filmas seanss ir bez maksas.

Sākot no pl. 20 līdz pat vēlai naktij Kaņepes Kultūras centra viesiem būs iespēja atslābināties mūzikā, izvēloties vai nu Jauno DJ vakara piedāvājumu, vai arī klausoties “Lokal House Jam session” mūziķu improvizācijas. Šajā otrdienā debitēs jaunā dīdžeja Alise Ausmane, atskaņojot classic/soul/funk/disco/boogie, apvienojot 70. un 80. gadu ārzemju un latviešu mūziķu repertuārus.

“Lokal House Jam session” mūziķu sesijas notiek jau pusotru gadu un kļūst aizvien populārākas, tajās piedalās visdažādāko žanru mūziķi. Parasti improvizācijas sesijas ilgst sešas vai astoņas stundas. Kā jau norāda pats pasākuma nosaukums, improvizācijas sesijas radušās “Lokal House” mājā. Kaņepes Kultūras centrā “Lokal House Jam session” viesosies nu jau trešo reizi.

18. aprīlī, kā jau parasti trešdienu vakaros, Visvaldis (plašākai sabiedrībai zināms kā nu jau leģendārā “Muklāja” saimnieks, gurmāns un melomāns) liks savas diskus un dalīsies zināšanās un pārdomās par tajās dzirdamo. Taču, tā kā šī ir jubilejas nedēļa, Kaņepes Kultūras centra viesi varēs iepazīties ne tikai ar muzikālām pērlēm, bet arī nobaudīt slavenās Visvalža uzkodas.

Ceturtdien, 19. aprīlī jubilejas nedēļas viesiem būs iespēja apmeklēt trīs pasākumus. Pl.19 rādīsim filmu “Armadillo”. Filma seko līdzi dāņu karavīru gaitām Afganistānas karā, reflektējot par situāciju šajā valstī saistībā ar nu jau ieilgušo bēgļu krīzi. “Armadillo” ir atzinīgi novērtēta 2010. gada Kannu filmu festivālā, iegūstot Grand Prix de la Semaine de la Critique balvu. Tā kā filmas seansu atbalsta Amnesty International Latvia un Dāņu Kultūras institūts, skatītājiem tas pieejams bez maksas. Šajā pašā dienā Pl. 20 notiks grupas “Corpo” koncerts. Apvienība “Corpo” no Zviedrijas Kaņepes Kultūras centrā ir uzstājušies vairākkārt, šoreiz viņu koncerts šeit ieplānots mazas Baltijas jūras tūres ietvaros. No pl. 22 līdz pat pēdējam apmeklētājam mājā spēlēs DJ Mithal, muzikālo noskaņu veidojot ar 2step, garage un houseritmiem.

Piektdien, 20. aprīlī pl. 20 svētku programma sāksies ar koncertu, kurā muzicēs Evija Vēbere, “Ezeri” un “Spāre”. “Šāds trio parasti būtu pieejams tikai kādā lielākā vai mazākā festivālā,” uzsver Kristīne Liniņa, KKc Kultūras programmas koordinatore, “Nu tas būs uz mūsu skatuves un ir patiess prieks, ka mums ir tik talantīgi draugi. Domājot vien par to jau rodas svētku sajūta. Tas attiecas arī uz vakara turpinājumā plānoto DJ trio.” No pl. 22 apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties noskaņu, kurā iegrimt – vienā no Kaņepes Kultūras centra telpām mūziku un videoprojekcijas liks “Pachamama Beats”, savukārt citā – Kaspar Kondrat & Trashy Kid.

Jubilejas nedēļas noslēgumā, sestdien, 21. aprīlī, Kaņepes Kultūras centra apmeklētājus sagaida īpaša dāvana – viesi no Berlīnes.

“Berlīnes sesijās Rīgā mēs gribam parādīt Berlīnes daudzveidību.. Turklāt naktsdzīve Berlīnē tiek uztverta nevis kā kaut kas margināls un šaurai cilvēku grupai domāts, bet arī kā pozitīvs pienesums pilsētai, ekonomikai un tāpēc dažādos līmeņos tiek domāts par to, kā dažādām cilvēku vajadzībām sadzīvot vienuviet, kā padarīt naktsdzīvi drošu un patīkamu visiem,” stāsta Liene Jurgelāne, Kaņepes Kultūras centra vadītāja, “Svinot Kaņepes Kultūras centra sesto dzimšanas dienu un svinot Goethe-Institut Riga 25. jubileju, sestdien mēs uzsāksim jaunu pasākumu sēriju, kas ilgs līdz pat gada beigām – “Berlīnes sesijas Rīgā”. 21. aprīlī tās atklās divi mākslinieki – čelliste Ashia Bison Rouge un DJ Tofu Resistance. Berlīnes sesijas norisināsies reizi mēnesī, sestdienās, katru reizi piedāvājot kādu citu DJ, DJ apvienību un mūziķus no Berlīnes.”

 

Programma īsumā

Svētdiena, 15. aprīlis //
Pl.10.30 – 20 Lielā Talka

Pirmdiena, 16. aprīlis

Pl. 18 Aigara Opincāna plakātu izstādes atklāšana // bezmaksas

Pl. 19 Sieviešu stendaps // Kopdzīve // 4 eiro (iepriekšpārdošanā KKc bārā)

Otrdiena, 17. aprīlis

Pl. 19 Filma // Bikes vs Cars // bezmaksas

Pl. 20 Lokal House Jam session // bezmaksas

Pl. 21 Jauno DJ vakars // Alise Ausmane // bezmaksas

Trešdiena, 18. aprīlis

Pl. 20 Visvaldis ar mūziku un uzkodām // ziedojumi

Ceturtdiena, 19. aprīlis

Pl. 19 Filma // Armadillo // bezmaksas

Pl. 20 Koncerts // Corpo // 3 eiro

Pl. 22 DJ // Mithal //bezmaksas

Piektdiena, 20. aprīlis

Pl. 20 Koncerts // Evija Vēbere, Ezeri, Spāre // 5 eiro (iepriekšpārdošanā KKc bārā)

Pl. 22 DJ // Pachamama Beats // Kaspar Kondrat & Trashy Kid (katrs citā telpā) // 2 eiro ieeja mājā (KKc draugiem ieeja bez maksas, uzrādot Drauga karti)

Sestdiena, 21. aprīlis

Pl. 20 Koncerts // Ashia Bison Rouge // 1 eiro ieeja mājā

Pl. 22 Berlin DJ session // Tofu resistance // 1 eiro ieeja mājā

LA.lv