Kaņepju sēklas
Kaņepju sēklas
Foto: Aija Geida

Kaņepju cena šogad kritīsies, prognozē audzētāji 0

Kaņepju riekstiņu jeb sēklas cenas šogad, visticamāk, kritīsies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, prognozēja biedrības “Latvijas Industriālo kaņepju asociācija” valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa teiktā, cenu kritums šogad ir ļoti iespējams, jo aktivizējušies kaņepju audzētāji Latvijai tuvējās kaimiņvalstīs, kamdēļ audzis kaņepju riekstiņu produkcijas piedāvājums, kas ietekmē cenas Latvijā. “Tas nav ne pozitīvi, ne negatīvi, tāda ir tirgus situācija,” uzsvēra Vilnītis.

Vienlaikus viņš piebilda, ka līdz šim cenas šogad nav paaugstinājušās un, piemēram, bioloģiskie kaņepju riekstiņi šobrīd maksā apmēram pusotru eiro kilogramā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilnītis uzsvēra, ka, ņemot vērā lielo piedāvājumu un iespējamo cenu kritumu, Latvijas kaņepju audzētājiem pirms pavasara sējas ir nopietni jāizvērtē, cik lielās platībās kaņepes šogad audzēt. Tiem, kas kaņepju audzēšanas apmērus vēlas kāpināt, jābūt pārliecībai par spēju ražu pēcāk realizēt.

Viņš piebilda, ka lielāko īpatsvaru Latvijā audzēto kaņepju – vairāk nekā 800 hektāru platībā – izmanto kaņepju riekstiņu jeb sēklas ieguvei, kas ir izejviela kaņepju sviestam, aizdaram un eļļai. Turpretī no atlikušās daļas Latvijā audzēto kaņepju apmēram 150 hektāru platībā iegūst šķiedru un spaļus, ko izmanto, piemēram, māju būvniecībā.

Biedrība “Latvijas Industriālo kaņepju asociācija” dibināta 2010. gada jūlijā, ar mērķi izveidot kaņepju audzētāju un pārstrādātāju klasteri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.