Dabā
Zaļā dzīvošana

Kaņiera ezera piekrastē notiks talka0


Dabas aizsardzības pārvalde nedēļas nogalē aicina uz talku Kaņiera ezera piekrastē
Dabas aizsardzības pārvalde nedēļas nogalē aicina uz talku Kaņiera ezera piekrastē
FOTO: DAP

Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 16.martā, plkst. 11.00 aicina interesentus piedalīties dabas talkā Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP).

Tajā iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros kopīgiem spēkiem no kokiem un krūmiem plānots atbrīvot Kaņiera ezera piekrastē esošo kadiķu audzi, kā arī palīdzēt parka darbiniekiem savest kārtībā tūristu iemīļoto Kaņiera niedrāja (pontonu) laipu, kas pērnā gada novembrī cieta no vandālisma.

Piesakoties talkai, jārēķinās ar aktīvu darbošanos 2–3 stundu garumā.

Jāģērbjas laika apstākļiem atbilstoši, ļoti vēlami gumijas zābaki, bet tiem, kuri plāno darboties pie laipas atjaunošanas, būtu vēlami garie “makšķernieku” gumijas zābaki, norāda rīkotāji.

Ja ir iespējas, darbā lieti noderēs un līdzi var paņemt arī rokas instrumentus, zāģus (var būt arī motorzāģi, ja ir atbilstoša kvalifikācija darbam ar šādiem instrumentiem), āmurus un uzgriežņu atslēgu komplektus.

Pēc labā darba paredzēta kopīga zupas baudīšana un tējas dzeršana.

Dalība talkā ir bezmaksas, taču obligāta pieteikšanās. Pieteikties, uzdot papildu jautājumus var, sazinoties pa tālruni 29143115 vai rakstot e-pastu arturs.jansons@daba.gov.lv.

Kaņiera ezers ir viena no sešām Latvijas īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, kas novērtēta kā starptautiski nozīmīga mitrāju teritorijas jeb Ramsāres vieta.

Ramsāres konvencija paredz starptautiski nozīmīgu mitrzemju, īpaši kā ūdensputnu dzīves vides saglabāšanu. Kaņiera ezerā ir konstatētas vairāk nekā 200 putnu sugas. Migrācijas laikā ezerā var vienlaicīgi atrasties vairāk nekā 10 000 ūdensputnu.

Talka tiks organizēta iniciatīvā “Daru labu dabai”, ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu. Iniciatīva aicina iesaistīties dabas saglabāšanas darbos īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās visā Latvijā. Vairāk: www.darudabai.lv.

LA.lv