×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Kannu kinofestivāla žūriju šogad vadīs itāliešu režisors Nanni Moreti

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Kannu kinofestivāla žūriju šogad vadīs ievērojamais itāliešu režisors un aktieris Nanni Moreti, piektdien paziņoja organizatori. “Ir patiess prieks, gods un liela atbildība būt žūrijas priekšsēdētājam vienā no pasaules kinematogrāfa prestižākajiem festivāliem,” teica Moreti, kas Kannu kinofestivāla žūrijā darbojās arī 1997.gadā.

“Par laimi, man kā skatītājam joprojām ir ziņkārība, kas man piemita jaunībā, un tādēļ man tā ir liela privilēģija sākt šo ceļojumu mūsdienu starptautiskajā filmu pasaulē,” atzina režisors.

58 gadus vecais Moreti jau ilgi ir sadarbojies ar pasaules svarīgāko kino pasaules festivālu, pirmo reizi tajā piedaloties 1978.gadā ar filmu “Ecce Bombo”.

1994.gadā viņš atgriezās Kannu kinofestivālā ar filmu “Caro Diario”, par kuru saņēma labākā režisora balvu, bet 2001.gadā viņa veidotā filma “La Stanza del figlio” (“Dēla istaba”) saņēma Zelta palmas zaru kā gada labākais kinodarbs.

Pēc pieciem gadiem festivālā viņš piedalījās ar filmu “Il Caimano” (“Kaimans”), kurā kritizēti aspekti Itālijas ilggadējā premjerministra Silvio Berluskoni politiskajā ērā, kas pērn skandālu virpulī beidzās ar Berluskoni atkāpšanos no amata.

Viņš saņēmis arī vairāku citu starptautisku kinofestivālu, tostarp Venēcijas, Berlīnes un Čikāgas kinofestivālu, balvas.

Moreti vairākām savām filmām ir arī producents un scenārists.

65.Kannu kinofestivāls Francijas kūrortpilsētā šogad notiks no 16. līdz 27.maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+