Sports

Kanoe airētājs Iļjins ceturtais braucienā, priekšā pusfināls 16

foto: LETA

Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins pirmdien savā Riodežaneiro olimpisko spēļu 1000 metru distances priekšbraucienā finišēja ceturtajā vietā un sacensības vēlāk turpinās pusfinālā.

Latvietis startēja pirmajā 1000 metru distances priekšbraucienā, kurā par uzvarētāju kļuva vācietis Sebastjans Brendels, kurš uzreiz sev nodrošināja vietu A finālā, kamēr pārējie iekļuva pusfinālā. Vācijas sportists finišēja pēc trim minūtēm un 58,044 sekundēm, kamēr Iļjins to paveica pēc četrām minūtēm un 11,766 sekundēm.

Vēlāk jau plkst.16.30 pēc Latvijas laika Iļjinu gaida sacensības pusfinālā.

Iļjins pie dalības olimpiskajās spēlēs tika pēdējā brīdī, jo sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm diskvalificēja Baltkrievijas un Rumānijas kanoe un smaiļošanas sportistus, līdz ar to notika Olimpiādes ceļazīmju pārdalīšana. Pie vienas no tām tika arī latvietis, turklāt viņš sacentīsies arī 200 metru distancē.

Patlaban 23 gadus vecajam Iļjinam šīs ir pirmās olimpiskās spēles. Talsinieks 2013.gadā pasaules U-23 čempionātā 1000 metru distancē izcīnīja sudraba godalgu.

Savukārt plkst.15.45 priekšsacīkstes 200 metros sāks Turciju pārstāvošā latviešu smaiļotāja Lāsma Liepa, kura šogad izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu.

Pašlaik 28 gadus vecā Liepa Turciju pārstāv kopš pagājušā gada, kad ieguva šīs valsts pilsonību. Latviete ir pirmā Turciju pārstāvošā smaiļotāja, kura piedalās olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti
LA.lv