Sports

Kanoe airētājs Iļjins ceļazīmju pārdalīšanas rezultātā kļūst par Latvijas 33.olimpieti 16

foto: LETA

Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins Riodežaneiro olimpisko spēļu ceļazīmju pārdalīšanas rezultātā kļuvis par Latvijas 33.pārstāvi augustā gaidāmajā Olimpiādē, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Kanoe federācijas (LKF) viceprezidente Lelde Laure.

LETA jau vēstīja, ka Starptautiskā Kanoe federācija (ICF) sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm diskvalificēja Baltkrievijas un Rumānijas kanoe un smaiļošanas sportistus, līdz ar to notika Olimpiādes ceļazīmju pārdalīšana.

“Pēc Baltkrievijas un Rumānijas sportistu diskvalifikācijām saņēmām šo papildu kvotu. Tikko saņēmām apstiprinājumu Iļjina dalībai olimpiskajās spēlēs, kur viņš startēs 1000 metru distancē. Tāpat viņa dalību apstiprinājusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)”, teica Laure.

Tāpat LKF viceprezidente atzīmēja, ka, lai gan par ceļazīmi saņemta informācija tikai šajā nedēļas nogalē, tomēr Iļjins paspēs pienācīgi sagatavoties olimpiskajām spēlēm.

Kanoe airēšanas sacensības 1000 metru distancē tiks aizvadītas 15. un 16.augustā.

Latvijas godu Riodežaneiro šajā sporta veidā aizstāvēs arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš startēs 200 metru distancē.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Saistītie raksti
LA.lv