×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Kantrimūzikas grupai “Sestā jūdze” jauns albums

sestajudze

5. maijā klajā nāks latviešu pazīstamākās kantrimūzikas grupas “Sestā jūdze” albums “Iebrien manā saulrietā”, ko grupa pirmoreiz skatītāju uzmanībai nodos koncertā Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace”.

 

“Es mazliet pasmaidu, ja kāds mēģina dziedāt kantrimūziku latviešu valodā vai mēģina ko tādu nospēlēt,” saka “Sestās jūdzes” līderis un mūzikas autors Agris Gedrovičs. Iespējams, tieši tādēļ, ka Amerikas prērijās dzimušais mūzikas virziens īsti nepakļaujas konvertēšanai, šaipus okeānam ir tik maz šā žanra nesēju, ne velti arī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā šogad nominācija “Par labāko kantrimūzikas albumu” pat netika izveidota. “Patiesai kantrimūzikai jāskan angliski. Tas, ko dara “Sestā jūdze”, ir mūsu pārdomas par šo tēmu, tā ir dzīvā mūzika, kurā, protams, skan “stell” ģitāra, bandžo un sastopami citi kantrimūzikas elementi,” stāsta Agris.

Tomēr kantrimūzikas piekritēji katru jaunu notikumu šā žanra pašmāju lauciņā gaida ar nepacietību. Jaunu pienesumu “Sestā jūdze” saviem uzticamajiem klausītājiem lika pacietīgi gaidīt krietnu laika sprīdi – kopš iepriekšējās plates “Kalendārs”, Gada balvas ieguvējas, pagājuši akurāt četri gadi.

“Esam ļoti paškritiski,” pauzes iemeslus skaidro Agris, reizē atklājot “Sestās jūdzes” veiksmes formulu – lai būtu labāks rezultāts, jāpaiet ilgākam laikam. “Šo albumu esam svēruši un mērījuši, tādēļ pašiem šķiet, ka tas izdevies ļoti interesants.” Tāpat kā līdz šim grupas mūzikas mīļotājus priecēs “dzīvais” mūzikas skanējums jeb, kā teic mūziķi, ierakstā nav izmantots neviens “sampls” (iepriekš ierakstīta frāze), katrs bungas sitiens ir “dzīvs”, bet skaņas kvalitāte panākta, izmantojot patiesi labu ieraksta aparatūru vairākās pašmāju studijās, skaņas gala apstrādi veicot “Sound Division” studijā Rīgā.

 

“Protams, reizēm spožāk uz skatuves uzspīd kāds, kas neraizējas, vai skaņa ir “dzīva” vai ne, un publika reizēm nešķiro. Slava aizsmērē acis un arī ausis,” Brūsa Springstīna teikto atgādina Agris. Viņš piebilst – nav noslēpums, ka viena daļa cilvēku skrien uz skaļiem vārdiem, taču reizēm mazpazīstama grupa nospēlējot tā, ka mute paliek vaļā.

 

“Tie, kam patīk dzīvā mūzika, novērtē mūs, domāju, tādi klausītāji būs vienmēr.” “Iebrien manā saulrietā” iekļautas 13 jaunas kompozīcijas, tostarp ģitārista Jāņa Misiņa instrumentāls skaņdarbs. “Laimīgs skaitlis,” smej mūziķi. Dziesmu melodiju autors tāpat kā iepriekš ir A. Gedrovičs, bet tekstus jau tradicionāli sacerējis Arvis Degums. “Reizēm lūdzu Arvi uzrakstīt ko skarbāku, skaudrāku, bet, kad viņš atsūta tekstu, skatos, atkal par mīlestību,” pasmaida Agris. Pirmoreiz “Sestās jūdzes” albumā skanēs arī dziesma ar Ojāra Vācieša tekstu. “Centos mūzikā radīt dzejnieka teksta noskaņu, ceru, ka man izdevās. Šī dziesma man ir vistuvākā šajā albumā.”

Koncertā Rīgā “Sestā jūdze” sola lielu daļu no gaidāmā albuma, kā arī, “paši sevi iesildot”, labāko no jau zināmā grupas repertuāra. “Nekādus izlēcienus, izklupienus neveiksim, uguņošanas arī nebūs – tik atraktīvi neesam,” smejas Agris.

Jaunajā albumā esot vairāk brieduma, pieredzes. “Esam kā vīns – jo vecāks, jo labāks. Prieks, ka latviešiem jau gadu desmitiem nogulsnējies kantrimūzikas kods. Galu galā “Ļauj, lai matu cirtas krīt”, “Pazudušais dēls” un daudz citu populāru dziesmu atceļojušas no Amerikas, savu darbu te veikuši arī mani mīļie “Čikāgas piecīši” un Ilmārs Dzenis. Latvieši nav nekādi raudātāji un vaidētāji – mēs mīlam dziesmas mažorā, priecīgā noskaņā, tāpēc arī šis žanrs ir tik populārs,” spriež “Sestās jūdzes” solists.

 

Uzziņa

Kantrimūzikas cienītāji un grupas fani jauno albumu pirmoreiz varēs jau iegūt koncertā “Splendid Palace”. Bet vasarā grupa priecēs Bauskas kantrimūzikas festivālā pat divkārt – 13. un 14. jūlijā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+