×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Kāpēc aizsvīst logi? (4)

logs6

“Kāpēc svīst logi? Vai tiesa, ka reizēm arī no ārpuses?” 
Māra Salacgrīvā

 

Ja gaisa relatīvais mitrums pieaug līdz 100 %, veidojas tā saucamais rasas punkts, un sāk izdalīties kondensāts. Ja relatīvais mitrums ir mazs, gaisam vairāk jāatdziest, līdz tas notiek. Rasas punktu (brīdi, kad parādās mitrums no gaisa) aprēķina pēc gaisa temperatūras un gaisa relatīvā mitruma.

Logi svīst aukstā laikā, telpas gaisā esošajam ūdens tvaikam atdziestot uz loga rūts un kondensējoties. Stikls noraso, un ūdens lāses notek. Rūts svīšana nav nekas labs, jo liekais mitrums ar laiku izraisa pelējumu un bojā gaisu. Lai novērstu šo parādību, daži speciālisti iesaka loga stiklus sildīt, piemēram, palodzē ievietojot ventilācijas restes. Citi to noliedz, jo platas palodzes labāk novadot silto gaisu uz telpas pusi.

Lai izvairītos no logu svīšanas, vislabāk ir samazināt gaisa relatīvo mitrumu, telpas pareizi vēdinot. Logus var vairākas reizes dienā plaši atvērt, turēt tos mikrovēdināšanas režīmā, vai arī iestrādāt tajos vēdināšanas sistēmas, piemēram, Duka.

Pasūtot jaunus logus, tos var uzreiz nokomplektēt, piemēram, ar Aereco. Šī vēdināšanas iekārta aprīkota ar mitruma sensoru, kas automātiski to ieslēdz un izslēdz.

Lai arī gaisa apmaiņa ir minimāla, ierīce darbojas efektīvi. Ieplūstot svaigam gaisam un izplūstot mitrajam, telpas gaisa mitrums samazinās un sensors samazina svaigā gaisa ieplūšanas ātrumu. Pie ļoti zemām temperatūrām iekārtu mehāniski izslēdz. Tāpat telpā var izvietot regulējamas ventilācijas atveres zem loga, gan arī virs tā. Piemēram, svaigā gaisa pieplūdes sistēma Fresh ir vienkārša teleskopiska caurule ar restīti, vārstuli un filtru, ko ievieto mājas ārsienā. Lūkas atvērumu regulē ar rokas aizbīdni.

Logi no ārpuses svīst tad, ja naktī uz atdzisuša stikla rūts vējš uzpūš siltāku un mitrāku gaisu. Jo īpaši stikla pakete ilgi saglabā savu temperatūru un logs paspēj nosvīst. Pēc kāda laika, izlīdzinoties āra gaisa un stikla temperatūrai, kondensāts nožūst.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Piekritu, uzstādīju šos pieplūdes vārstus arī sev. Problēma ar aizsvīdušiem logiem pazuda, kā arī gaiss dzīvoklī palika labāks. Ieteicu airbox. lv

  2. Piekritu, uzstādīju šos pieplūdes vārstus arī sev. Problēma ar aizsvīdušiem logiem pazuda, kā arī gaiss dzīvoklī palika labāks. Ieteicu airbox.lv

  3. Gaisa vārsts ir labs risinājums, bet tādā gadījuma ja nemaksā 50% no jauna loga cenas)) Ar Aereco ta arī sanāk. jāizmanto vienkāršāku sistēmu tādu kā Airbox, tāds vārsts nemaksā dārgi un kalpos krietni ilgāk.

    • Piekritu, uzstādīju šos pieplūdes vārstus arī sev. Problēma ar aizsvīdušiem logiem pazuda, kā arī gaiss dzīvoklī palika labāks. Ieteicu airbox.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+