×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. janvāris, 2014
Drukāt

Kāpēc apģērbu ražotāji manipulē ar izmēriem? (2)

© Kzenon - Fotolia.com© Kzenon - Fotolia.com

Young woman having fun while fashion shopping in boutique or store

Tā kā pieaug planētas iedzīvotāju vidējais svars, apģērba ražotāji palielina tā fiziskos izmērus, taču uz birkas atstāj tos pašus vecos izmēru rādītājus, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Piemēram, Lielbritānijā ritānijā šodienas 14. izmēra sieviešu bikses jostas vietā ir par 10 centimetriem platākas nekā tas pats 14. izmērs pagājušā gadsimta 70. gados.

Protams, nav grūti iedomāties motivāciju – tāda pieeja nodrošina sievietēm labsajūtu, radot ilūziju, ka viņām der tas pats izmērs, kurš derēja pirms vairākiem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pilnīgs bulšits! Ir taisni otrādi. Un it īpaši attiecībā uz apaviem. Pēda taču neaug, bet nu jāpērk par 2 izmēriem lielākas kurpes nekā pirms 15-20 gadiem.

  2. Tas ir tikai pareizi. Pircējam jājūtas komfortabli. Ja kādam tas apģērbs par lielu – var tak pirkt mazāku izmēru. Bet problēma jau ir gluži pretēja. Viens un tas pats izmērs (apģērbu, apavu – pēdu var vislabāk izmērīt. Centrimetru mērs nemelo) aizvien “saraujas un saraujas”. (runājot par patiešām tām pašām auguma proporcijām, nevis par cilvēkiem, kas pieņēmušies svarā). To apliecina kaut vai fakti – ja skapī aizķērusies kāda jaciņa vai svārki, ko iegādājāmies pirms .. cik-tur-desmit gadiem, ar birku, teiksim, izmērs numur 46 (tas tā, piemēram), no materiāla, kas neizstiepjas, un to varat uzvilkt bez pūlēm, tad pēc loģikas arī mūsdienu 46. izmēram (jā, protams, konkrētiem numuriem atbilst konkrēti s_X_L) vajadzētu derēt. Bet tā nav gan. (Par to ir bijusi arī dokumentālā filma ārzemju televīzijā, nezinu, no kuras valsts ņemts, bija tulkota).

Draugiem Facebook Twitter Google+