×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Kāpēc Belēvičs netika “Olainfarm”? (16)

Foto - LETAFoto - LETA

“Mēs nekavēsimies aizstāvēt mūsu intereses, tostarp arī apsverot iespēju sākt tiesiskas procedūras” – mazo akcionāru ultimāts izjaucis “Olainfarm” vadības maiņas plānus.

Kāpēc aizvadītajā trešdienā nenotika AS “Olainfarm” valdes iecerētā nomaiņa, un kāpēc bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs velti bija gatavojis CV, lai to iesniegtu kandidēšanai uz vietu farmācijas uzņēmuma valdē? Izrādās, burtiski dažas minūtes pirms izšķirošās padomes sēdes sākuma tika saņemts mazo akcionāru ultimāts ar kategorisku prasību – neveikt šādas darbības vismaz līdz jūnijā paredzētajai akcionāru sapulcei.

“Man tikko bija saruna ar “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju [Ivaru] Godmaņa kungu. Mani aicināja iesūtīt CV līdz “Olainfarm” padomes sēdei. Un es iesūtīšu,” tā pirms nedēļas savu gatavību kļūt par mantojuma procesu juku pārņemtā farmācijas uzņēmuma valdes locekli apliecināja G. Belēvičs. Taču oficiālā informācija par trešdien notikušo “Olainfarm” padomes un valdes kopsēdi apliecināja, ka nekādi lēmumi šai sakarā nav pieņemti. Vēl vairāk – lai gan no pieciem padomes locekļiem sēdē piedalījās trīs, ar ko lēmumu pieņemšanai pietiktu, šāda tēma vispār neesot apspriesta.

“Padome atzinīgi novērtē pozitīvo attīstības tendenci, kas apliecina “Olainfarm” sekmīgu darbību. Šā gada pirmo mēnešu rezultāti rada pārliecību par turpmāku koncerna attīstību 2018. gadā. Novērtējot sasniegto, īpaši gribam izcelt pieaugumu vietējā tirgū,” tā saskaņā ar oficiālo paziņojumu bija paudis padomes priekšsēdētājs I. Godmanis. “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš aģentūrai LETA stāstīja, ka sēdes laikā “no padomes puses nebija vērojami nekādi mājieni, kas liecinātu, ka tā plāno veikt izmaiņas “Olainfarm” valdē ne šīs, ne nākamās padomes sēdes laikā”.

Taču izrādās, ka S. Lapiņš šajā stāstījumā pie sevis bija paturējis informāciju gan par to, kādas darbības notikušas pirms trešdienas padomes sēdes, gan par to, kāda bijusi viņa personiskā loma G. Belēviča ieceru izgāšanā. Kā rāda manā rīcībā esošā sarakste un dokumenti, nepilnas 15 minūtes pirms trešdien notikušās padomes sēdes S. Lapiņš ir informējis “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju I. Godmani par mazo akcionāru krasi noraidošo attieksmi pret iecerētajām pārmaiņām uzņēmuma vadībā. S. Lapiņa nodotais dokuments faktiski bija ultimāts virknes “Olainfarm” mazo akcionāru vārdā. Šiem lielākoties Igaunijā bāzētajiem akcionāriem, kuru vidū ir uzņēmumi “Dunross&Co”, “LHV Asset Management”, “Trigon Asset Management AS”, “Swedbank Investeerimisfondid AS” u. c., kopā pieder aptuveni 15% uzņēmuma akciju – pietiekams daudzums, lai ar to vajadzētu rēķināties. Mazie akcionāri minēja ziņas par G. Belēviča kandidēšanu uz uzņēmuma valdi un norādīja – bijušā ministra biznesa saites ar uzņēmēju Juri Savicki, dibinot jaunu farmācijas uzņēmumu, un saistība ar farmācijas produkcijas tirdzniecību nostādot viņu iespējamā interešu konfliktā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. TUR ,BEZ BELEVICA ,IR ZIDU PILNS.

 2. Biju iegājis ciemos pie bijušā kaimiņa, kas skatījās tv ziņas. Kad parādīja jauno veselības ministru Beļēviču, viņš teica, ka tam uz pieres rakstīts, ka žuļiks. Tad sekoja notikumi, aprakstīti tvnet
  “Belēvičs melojis – atkāpjas no amata; Kučinskis demisiju pieņem”.

 3. KGB uzņēmums? Frančīze! 😀

 4. Brigada tri gada! 😀

 5. jo te ir Latvija, jo te ir Gaujmala Atbildēt

  laid mūs tur laimē diet

 6. Laikam mazākuma akcionāri ir retie, kuri domā ar savu galvu un nav iztapīgi Godmaņa un Savicka atbalstītāji. Savickim roku puišu iefīrēšana pagaidām nesanāk.

 7. reiderisma iedīgļi pagaidām novērsti?

 8. Salvis Lapiņš jau bija atbrīvots no darba Olainfarm, bet pēc Maligina nāves nekavējoties šis atgriezās darbā, lai it kā garantētu uzņēmuma stabilitāti. Mantiniecēm vajadzētu padomāt, kam ir uzticējušas uzņēmuma vadību. Ne velti Lapiņš tagad ļoti sadarbojas ar mazākumakcionāriem, lai boikotētu īpašnieku lēmumu ieviešanu.

 9. Tieši tagadējā valde ir ieinteresēti, lai uzņēmumā neienāktu neviens nozari pārzinošs cilvēks. Kamēr padomē sēdēs bijušie ierēdņi, kuri no biznesa neko nesaprot, tikmēr esošie Olainfarm darboņi varēs šeptēties.

 10. Tieši tagadējā valde nav ieinteresēta, lai uzņēmumā ienāktu kāds, kurš labi pārzina nozari. Kamēr uzņēmuma padomē sēž bijušie ierēdņi, kas no farmācijas un uzņēmējdarbības kopumā neko nesaprot, tikmēr Olainfarm darbonīši var šeftēties

 11. Kāds viens tāds otrs :)))

 12. godmanis arii olainfarm nolaidiis uz grunti?

Draugiem Facebook Twitter Google+