×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Kāpēc Briedim nepietiek ar vienu miljonu? (3)

foto -Ieva Čīka/LETAfoto -Ieva Čīka/LETA

Pēc Maira Brieža kļūšanas par pasaules čempionu boksā, aktuāls kļuvis jautājums – kur Latvijas izcilākais bokseris aizstāvēs savi titulu. Brieža komandas pārstāvji teic, ka titula aizstāvēšanai Rīgā būtu nepieciešams ar septiņiem cipariem rakstāms budžets, turklāt ar pirmo ciparu vieninieku būtu par maz.

Kā veidojas šādu boksa cīņu budžets, skaidro Maira Brieža komandas menedžeris Raimonds Zeps:
“Eiropas boksa pasaulē divi lielākie tirgi ir Vācija un Anglija. Piemēram, vācietis ir čempions, brits – pretendents. Vācu puse no biļešu tirdzniecības, TV tiesību pārdošanas un sponsoriem var piedāvāt divus miljonus. Tā ir tā sauktā starta paka. Briti liek pretī, piemēram, 2,2 miljonus. WBC dod laiku savstarpējām pārrunām un iespējai vienoties, kur šī cīņa notiks. Ja neizdodas, WBC rīkos izsoli ar sākuma cenu divi miljoni. Izsoles variants nebūs izdevīgs nevienai ieinteresētajai pusei, turklāt tikpat labi var uzrasties vēl kāds šeihs no malas un iegādāties tiesības sarīkot cīņu pie sevis.”

“Pieņemsim, ka izdodas izpārdot visu “Arēnu Rīga” ar vidējo biļešu cenu 25 eiro. Tie būtu 300 tūkstoši. Iespējams, pusmiljonu dabūtu no TV translācijas pārdošanas, jo varam piedāvāt tikai vienu cīņu vakaru. Piemēram, Huka komandai ir sadarbība ar Kļičko, un viņi RTL varēja pārdot trīs dažādu boksa vakaru paketi. Optimistiskākajā gadījumā varētu startēt ar vienu miljonu. Ekonomiski pamatotu. Ar šādu starta paku mēs nebūsim konkurētspējīgi. Vajag vēl tikpat vai vairāk. Ja kāds vēlas sarīkot šādu šovu Rīgā, ja kādam ir tāda nauda un viņš gatavs to ieguldīt bez jebkāda ekonomiska pamatojuma, tad jā – cīņa par pasaules čempiona titulu šeit ir reāla,” Zeps uzskata, ka bez kāda bagāta mecenāta arī nākamās cīņas Mairis Briedis aizvadīs ārzemēs.
Viņa un Marko Huka divcīņu Vācijā vērojuši 3,17 miljoni TV skatītāju. Auditorija, kādu Latvijā nav iespējams sasniegt.

Vairāk par boksa finansiālo pusi un to, kāpēc Mairis Briedis izvēlējies cīnīties WBC versijā, lasiet šodien “Latvijas Avīzes” laikraksta numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Zeps uzskata, ka bez kāda bagāta mecenāta arī nākamās cīņas Mairis Briedis aizvadīs ārzemēs.”
    Nu un?
    Ja kāds gribēs viņa jostu, atliek tikai sarunāt kur par to cīnīties – kaut Jaunzēlandē, Īrijā vai pie mums Sabilē!

  2. tas miljons ir tikai teorētisks un nav domāts Briedim, bet gan Latvijas prestīžam, – lai nākošajā reizē šis pasaules čempions savu titulu varētu aizstāvēt savā Dzimtenē.
    Virsraksts ir provokatīvs un neatbilst patiesībai!

Draugiem Facebook Twitter Google+