Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
27. septembris, 2013
Drukāt

Kāpēc datori izzudīs 2030. gadā un citas neticamas nākotnes prognozes

LETA/AFPLETA/AFP

Amerikāņu profesors Mičio Kaku ir slavens ar savām izaicinošajām nākotnes attīstības prognozēm – viņš faktiski ir pirmais tā dēvētās oficiālās zinātnes pārstāvis, kurš aizstāv virkni par neprātīgiem dēvētu projektu: laika mašīnas un mūžīgā dzinēja izgatavošanu, dažādas ierīces, kas spēj cilvēku padarīt neredzamu un acumirklī pārvietot uz jebkuru zemeslodes vietu vai pat uz citu planētu.

Daļu savu versiju par tādu tehnoloģiju, kas šodien vēl it kā ir pretrunā ar mums zināmajiem fizikas likumiem, bet rītdien var kļūt gluži reālas, viņš publicējis brīvi pieejamā un izmantojamā vietnē tīmeklī.

Viena no tām paredz, ka 2030. gadā datori būs kļuvuši neredzami, jo tie atradīsies visur – tieši tāpat kā tagad elektrība: sienā, griestos, grīdā būs paslēpti miljoniem čipu. Būs parādījušās arī vienreizējas lietošanas datoriekārtas. Nepieciešamos failus automātiski ierakstīs portatīvajās mikroshēmās, kas, iespējams, būs implantētas tieši ķermenī.

Savukārt piekļuvi tīmeklim nodrošinās kontaktlēcas. Attēls acu priekšā veidosies, pateicoties puscaurspīdīgām, redzei netraucējošām gaismas diodēm. Iekārta spēs atpazīt sejas, īstenot automātisku tulkojumu no svešvalodām un novadīt redzes laukā jebkuru citu informāciju. Pateicoties virtuālajām programmām, cilvēki varēs skatīties kinofilmas, kurās galveno lomu izpildītāji būs viņi paši.

Par citām drosmīgajām nākotnes prognozēm uzzināsi 1. oktobrī!

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+