×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Armands Krauze: Kāpēc domājat, ka Lembergs visu nosaka? (60)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Saruna ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētāju ARMANDU KRAUZI – par Lemberga lomu, “Rīdzenes sarunām” un koalīcijām ar “Saskaņu”.

Tā dēvētās “Rīdzenes” sarunas ir atklājušas interesantas politiskās aizkulises. Piemēram, gan Aivars Lembergs, gan Jānis Dūklavs piemin kādu ZZS sanāksmi, kurā spriests par deputāta kandidātiem. Citāts no Lemberga: “Starp tiem, kas var tikt ievēlēti, nedrīkst būt tādi, kuri aiz savas kaut kādas pārliecības ideoloģiskās jeb pagātnes nevar veidot koalīciju ar “Saskaņu”.” Kā ir pašlaik? Vai ideoloģiski pārliecinātie “Saskaņas” pretinieki jūsu frakcijā vēl ir saglabājušies?

A. Krauze: Tad jau es arī tur nevarētu būt. Vēl nesen, kandidējot Rīgas domes vēlēšanās, ZZS vārdā parakstīju vienošanos ar Nacionālo apvienību un “Vienotību”, ka koalīciju ar “Saskaņu” neveidosim. Manuprāt, Zemnieku savienība šo līniju ir pietiekami skaidri demonstrējusi savā politiskajā darbībā. Galvenais arguments – “Saskaņai” ir noslēgts sadarbības līgums ar “Vienoto Krieviju”. Protams, nevajag aizmirst, ka par “Saskaņu” balso arī daļa latviešu…

Arī par ZZS droši vien balso daļa krievu. Bet kāda tam nozīme?

Tas, ka būtiskākais nav vēlētāju tautība, bet ideoloģiskās atšķirības. Tāpēc arī es pamatoju, ka mūsu lielākie iebildumi ir pret līgumu ar Krievijas varas partiju, ņemot vērā šīs valsts politiku un piekoptās metodes – hibrīdkaru, propagandu, kiberuzbrukumus… Valsts drošība mums ir pirmajā vietā, un to esam apstiprinājuši ne tikai vārdos, bet arī darbos. Tieši ZZS aizsardzības ministru – Vējoņa un Bergmaņa – laikā mēs esam pietuvojušies NATO nospraustajam mērķim – diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai.

Tomēr, kā redzam no publicētajiem sarunu fragmentiem, ir spēki ZZS iekšienē, kas kaļ slepenus plānus par koalīciju ar “Saskaņu”. Iznāk, ka tā ir sazvērestība?

Ja runā par šīm sarunām, manuprāt, nav korekti izraut atsevišķus fragmentus, kurus ierunā kādi aktieri vai diktori. Es neapšaubu, ka šādas sarunas bijušas, taču man gribētos noklausīties oriģinālos ierakstus ar īstajām balsīm. Tad arī varētu izdarīt secinājumus. Tas, ko mēs līdz šim varējām izlasīt, ir tikai tādas drumstalas.

Tas noteikti būtu labāk, taču runāsim par to, kas ir publiskots. Iedomāsimies situāciju – notiek Saeimas vēlēšanas, jums kopā ar “Saskaņu” ir vairāk nekā 51 balss, un Urbanovičs ļoti atsaucīgs sadarbībai. Tad, piemēram, tas pats Dūklavs ierosina, ka varētu veidot valdību kopā ar “Saskaņu”, un min dažādus pragmatiskus argumentus – varēs uzlabot attiecības ar Krieviju, lauksaimniekiem būs labs tirgus, palielināsies ienākumi no tranzīta un tā tālāk. Vai šajā brīdī ZZS būs kāds, kurš teiks stingru “nē”?

Kāpēc lai rastos šāds variants? Saeimā ZZS dažreiz ir atbalstījusi opozīcijas priekšlikumus, tajā skaitā “Saskaņas”, taču tie ir par saimnieciskajiem vai sociālajiem jautājumiem. Bet koalīcija… Nu nē! Būtu ļoti nepatīkami, ja, sagaidot Latvijas simtgadi, vadībā būtu partija, kurai ir sadarbības līgums ar “Vienoto Krieviju”. Un kur tad ir tie labumi no Krievijas, ko šī sadarbība ir devusi? Kaut vai Rīgā, kur “Saskaņa” jau daudzus gadus ir pie varas? Kur Rīgas ostā ir lieli kravu pieplūdumi? Tas tikai rāda, ka šis līgums ir politisks un nekādi saimnieciski ieguvumi no tā nav. Krievija caur to mēģina realizēt savas intereses Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. LA,.nesaprotu p’wec kāda principa “neatkarīgā,”ES,NATO valstī tiek CENZĒTI komentāri un KAPĒC??Nepamet sajūta,ka vēl arvien esam PSRS ideoloģiskā un netiesiskā valstī.KĀ var cenzēt,ja ir Satversmes 100.pants? Lūdzu pamatojumu!

 2. Spēlējiet, kamēr varat. Runājiet, kamēr varat. Tas beigsies un grauzīs tārpi ķermeņus tā pat, lai kāds tu žīds un zaglis dzīvē būtu, mirsi kā visi..

 3. KRAUZES KUNGS – Vai tad jums vēl nav skaidrs, kas šie ir par ļaudīm, kuri par visu varu tagad cenšas apgānīt ZZS – tij skaitā ari jūs personīgi ?

 4. Lūdzu, paskaidrojiet, kādā statusā Lembergs piedalās koalīcijas sēdēs, kā arī ZZS sēdēs. Viņš taču nav ne ZZS biedrs, ne Saeimā, ne koalīcijā, ne valdībā un ir pat atstādināts no Ventspils mēra pienākumu pildīšanas?
  Kas vienai privātpersonai meklējams pie koalīcijas galda? Un, ja tiešām privātpersonas var piedalīties valdības veidošanā pa tiešo, pie koalīcijas galda, tad kāpēc tas ir tieši Lembergs un nevis kāds cits?
  Kas tās ir par privilēģijām, kas piešķirtas Lembergam kā vienīgajam LR ?

  • Koalīcijas galds arī ir nelegāls ne Satversmē, ne likumos paredzēts veidojums.
   Kaut kas līdzīgs Rīdzenes numuram.

   • jau mūsu gudrās galvas nesaprot,vai negrib saprast, iespējams ka viens otrs nav pat Satversmi izlasījis, galvenais ir savi labumi, kas no tā visa atlec.

 5. Beidziet ņemties ar kaut kādām sorosveidīgā žurnāla “IR” publicētajām “Rīdzenes sarunām”.

 6. Apmēram skaidrs, kas ir Armands Krauze. Diemžēl.

 7. Apmēram skaidrs, kas ir Armands Krauze… Diemžēl.

 8. Likās, ka ZZS labāku vērtīs jaunā maiņa, taču izrādās, ka šie, arī Krauze,ir tādi paši kā vecie komunisti un kolhozu priekšsēdētāji.
  Vai patiešām noziedzniekam būtu jāsēž pie ZZS valdes galda un jādod padomi premjeram?
  Cik nožēlojami!

 9. Izrādās, ka tu, iespējams, esi sarkanais barons, kurš uzdodas par lauku veci, jo dziedi vienu kopēju dziesmu ar Lembergu – visur vainīgs Soross! Tas meldiņš jau tas pats vecais – agrāk vainīgi bija amerikāņu imperiālisti, bet šodien mistiskais Soross – komunistu jājamzirdziņš, visās nelaimēs vainot citus, tikai ne pašiem sevi. Bet tā jau arī ir stulbuma un debīlisma pazīme, nekas vairāk!

 10. Kāpēc? Tāpēc, ka nevienam nav godaprāta un pašcieņas, kas sēž pie viena galda ar noziegumos apsūdzēto un nav izmēzuši partiju.Visi esat marionetes vai stipendiāti.Visi esat ar vienu sūdu smaku.

 11. Ločmele , paskaties sav;a vistu k;ut;i uz Raudsepu, kurš pēc pasūtījuma savam labumam samērēja rakstus!

 12. uz tevi paskatoties un , ja vēl paklausās…..taču ne jau tu nosaki?

 13. Krauze, nauda nesmird!!! Vai ne? Ko viņi visi te cepjas!

 14. Paies laiks un pašam būs kauns atcerēties kā materiālo labumu dēļ ir bijis gatavs pārdoties un izkalpoties zaudējot godu un pašcieņu.

 15. Ar ko tad aksts truksnis Jurmala,tak ar saskanu.

 16. EKSKOMUNISTI drudžaini mēģina saglabāt varas grožus valstī un tas viņiem ir izdevies jau vairāk kā 25 gadu garumā. Vecie kadri noveco, tāpēc jācenšas sameklēt kaut ko no jaunajiem, kas cītīgi turētu viņu līniju un Krauze ir viens no viņiem. Viņš tiek bīdīts un pārbaudīts politiskajās spēlītēs – izrādījies uzticams! Tāpēc Krauze neredz to, ko redz visa pārējā tauta – ka Lembergs diktē ZZS un arī valdības politiku, Krauze izliekas nesaprotam, kāpēc būtu jānorobežojas no Lemberga – kaut arī viņš tiek apsūdzēts smagos kriminālnoziegumos. Krauzem šīs “oligarhu sarunas” liekas tāds aprīļa joks, kur nekādas izmeklēšanas komisijas neesot vajadzīgas. Nu īsts politiskais atradenis priekš ZZS! Bet īstenībā
  ekskomunistu varas izsūtāmais. Jā vēl viens jautājums no “sarunām”? Kuri ir tie “pareizie” un kuri “nepareizie” žurnālisti oligarhu ieskatā? Kāpēc par šo jautājumu žurnālisti pēkšņi kļūst tik kautrīgi un nemaz nerunā? Labi zinām, ka Lembergs labi maksā LMT, kur viņš regulāri tiek gaidīts ēterā. Arī TV raidījumi ir politika!

  • Valdi, man pretīgi , ka TIK STULBS UN VĒL STULBĀKS ESI. Tas ir žurnāla Ir — Sarosa finansētais žurnāls, kurš ir bankrota priekšā.. Sarosam vajaga Latvijā jaunu bardaku, lai ar finanšu maxinācijām izzagtu Latviju.
   Valdi , kāpēc neprsi tiesāt Straujumu, āboltiņu u.c. kuri miljonu vietā par BRĪVU UZDĀVINĀJA CITADELI. Stulbs, kas stulbs!

   • jau jāprasa atbildība no viesiem,kas sāka šo Latvijas Valsts izputināšanu, godmanis,šķēle, un t.t., un visi citi,kas piedalījās šai sfērā. Jāveic visaptveroša izmeklēšanu,lai katrs saņemtu pēc nopelniem

 17. Kopš 1998.gada 1.marta, kad Strujevics Ventspils grupējuma uzdevuma nopirka pilna , vārda nozīme bankrotējušo LZS, tas beidza pastāvēt ka Ulmaņa vadīta partija un pārstāv tikai pircēju intereses…

 18. Nu kā nav ietekme, ja Reizniece- Ozola TV sižetā bučo Hūti( aiz ko?), tak jau aiz pateicības.

 19. Skebina skatities un klausities ka lien pakala lembim .ATri iemacijies locities. Kartejais sudabralis!

 20. ka Krauze vainīgs pie tā,ka ventspilnieki jau gadu desmitiem balso par Lembergu.Nav šaubu,ka arī pēdējās vēlēšanās Krauze un visa ZZS balsoja paši par sevi,nevis Latvijai un Venspilij Lembergu.Ja daži no zzs grib koalīciju ar saskaņu un Lembergs to grib,vainīgs Krauze?Zatlers arī bija gatavs ar tankiem doties pie saskaņas,lai neviens pa ceļam netraucē.

 21. Vai tad jums vēl nav redzams, kuras spalvainās roku darinājums tas ,, IR,,???????

 22. To, ka Krauze un & ir tikai Lemberga marionetes, skaidri dzirdams šajās sarunās.
  Vai pašam kauna nemaz nav vai ari stipendija tik liela, ja ļaujas tā pazemoties?

 23. Lembergs, kas tiek tiesāts un, ka redzams, sarunvalodā lieto bandītu leksiku, bez minstināšanās nodotu Latviju.
  Un tāds Krauze. vēl te vāvuļo par to, ka ne jau visas Lemberga ierosinājumi tiek ievęroti
  Normāli politiķi normāla valsti no tāda Lemberga sen butu norobežojušies

  • Krauze skaidri un gain visu izklāsta bet vai jaunajau koalicijai LKP + vienotibas druskas un vel pāris mironi ņemas par pilnu rubli .Labāk varētu pacelt lakatiņu lieras cigaretes un Hotel de Rome sarunas

 24. Krauze ir Lemberga izsūtāmais. Ja ZZS patieśám bútu t.s.saimnieki savā zemé, viņi norobežotos no Lemberga, kas ir potenciáls kriminálnoziedznieks

  • Vienotibas trolli sapulcejušies .Rakstu nelasa bet komentē

   • Visi šie Lemberga pakalpiņi^Krauze,Brigmanis arī Dūklavs,Vai tiešām mums vajadzīgi?Nesaprotu tos cilvēkus,kuri par viņiem balso? Vai nejūtat to,uz kurieni mūs ved ZZS? Pa Šlesera,Šķēles un Lemberga taciņu! Uzmanāmies,kad neaizved uz bezdibeni!!!Tad nāksies raudāt!

 25. vai tad Krauze arī?!

 26. Krauze- tu nopietni? Lielāks sviests nav lasīts… Beidz dzīvot citā realitātē- neviens tev netic. Kas par tādiem vispār balso- ā, pareizi, bijušie komunisti…

 27. Lembergs, Ventspils šakālis, ir viens pretīgs, noziedzīgs individs.

 28. 1. ZZS vienmēr- gan slēpti, gan atklāti- ir sadarbojusies ar Saskaņu.Nebūtu nekāds pārsteigums, ja viņi veidotu valdību ar sskaņu.
  2. LZP ir fikcija, Lemberga sulaiņi nevis zaļie demokrātisku valstu izpratnē

 29. Tiešām, – kāpēc !? Mazs kusls vīrelis, kuram izdzīvošanai jāaizņemas naudu no bērniņiem …

 30. Taapeec,ka visiem tas jau sen zinaams.

 31. Tas jau visiem sen zinaams.

 32. Armand, Tev tundra patīk ? Atbildēt

  Visu nosaka biškopis Armands Krauze ar nameju pirkstā.

 33. NEVAJAG runāt un attaisnot savu partiju, Krauzes kungs! Komentētājs Andris pareizi izsaka domu! Ja tas TĀ NAV, tad KĀPĒC pie ZZS premjera un prezidenta lietas nevirzās uz labo pusi??? Ir pagājis pietiekams laiks, lai būtu samanāms!?? Jautājums: CIK ILGI LEMBERGS SĒDĒS PIE VALDĪBAS GALDA??? Atšķirot pierakstus par notiekošo valstī ( katru dienu galveno piefiksēju!), NEKAS JAUNS UN ATTĪSTOŠS NAV REDZAMS! MĪŅĀJAMIES UZ VIETAS! CIK ILGI???

 34. TAD TU LEMBERGAM PIEPALIDZI,SMIRDIGAIS TARPS,JUSU DIENAS SKAITITAS.

  • Lietas nevirzās? Speciālisti gan atzīst, ka ZZS uzsāktā nodokļu reforma ir līdez šim veiktais perspektīvākais solis. Vēl paradokss,ka Lembergam šī reforma nav paa prātam to liecna NRA publikācijas), bet Kučinskis un pati Dana Reizniece [- Ozola to turpina darīt.

 35. Latvija tiek vadīta pēc Krievijas scenārija – tauta turēta nabadzībā, bet vadošā elite peldas NENOPELNĪTĀ ar savām rokām naudā! Mūsu valdības un Saeimas nemitīgi PACEĻ savu atalgojumu, piemirstot naudas pelnītājus, mediķus, skolotājus, pensionārus! Ja kaut ko šajā sakarā KĀDS IEBILST, tad tiek pieminētas CITAS VALSTIS, kas ir pārtikušas un kur tiek domāts par visu KOPUMĀ!? KRAUZES kungs, NEVAJAG DOMĀT, KA ESAM MUĻĶI UN NEKO NE ATCERAMIES, NE PROTAM IZSECINĀT, NE REDZAM JŪSU ZZS DARBOŠANĀS SAKARĀ! LEMBERGS, BEZŠAUBĀM, NOSAKA VISU KOPĀ AR CITIEM OLIGARHIEM!!! ZZS VIENMĒR IR ŠŪPOJUSI VALSTS PAMATUS UN MEDIĶU STREIKS ATKAL IR VIENS NO ZZS DARBĪBAS REZULTĀTIEM ! ŠĪ PARTIJA NECIEŠ NORMĀLU VALSTS VIRZĪŠANOS LABKLĀJĪBAS JOMĀ. ZZS IES KOPĀ AR SASKAŅU, JA REDZĒS SEV IZDEVĪGUMU! ZZS NOSPĻAUTIES UZ VISU! ZZS BIEDRI RUNĀ VIENU UN DARA PRETĒJO! KĀPĒC ZZS PREMJERS NENOKĀRTO MEDIĶU PRASĪBU JAUTĀJUMU, JA NAUDA RODAS VISAM CITAM, TIKAI NE MEDIĶIEM??? VAI MEDIĶI JOKA PĒC IZŠĶĪRĀS PAR TĀDU SOLI KĀ STREIKS???? KAS NOTIEK???

 36. Kur pazuda komentārs?

 37. Jāmeklē kam atkal izdevīgi, ka tās muļķības tiek celtas gaismā… Tauta Jūs taču muļķo!

 38. Tapēc ka jūs pārējie esat nekas bez viņa! Ne jums zināšanas ne drosmes, pašiem, kaut ko veidot! Nenobučoši Lembergam pakaļu pie siles netiksi.

 39. ilgi Lembergs sēdēs pie koalīcijas galda?

 40. Nesaprotu, kas tur slikts? Vai tad deputātu darbs nav strādāt visas tautas labā, nevis naidoties savā starpā un gala rezultātā radīt sajūtu, ka nevienam neesat vajadzīgi, jo neparko sakarīgu nespējat ne vienotiest, kur nu vēl izdarīt.

 41. Valstī viss ir kārtībā Atbildēt

  Cik var mazgāties balti un tēlot muļķus ? Darbaspējīgie mūk no valsts, darbanepejīgie dzīvo trūkumā. Valsts ir nozagta, visās nozarēs bardaks , mēdiji aizpildīti ar muļķībām,bet nē – skalo un skalo.

 42. Nešaubos, ka gan pats Krauze, gan liela daļa pārējo ZZS dziedātu pavisam citu dziesmu, tiklīdz S + ZZS būtu virs 51 balss.
  Saskaņa lauzīs līgumu un viss, vārti vaļā? Kā tad ar divvalodības referendumu, tas bija un ir ok? Ušakovs pilnīgi atklāti visu komunicē arī krieviski, nav šaubu, ka valdībā mēģinātu to pašu vēl vairāk darīt.

  Bet par sarunām ērti gan – komentē nevis pieejamo, bet atrunājas- tās jau drumstalas, parādiet audio oriģinālus, tikai tad komentēsim – nav kauns pašiem no tādas attieksmes?

 43. prezidents A.Bērziņš nokļuva amatā? Grigule pildīja savu misiju (Grigules īpašo lomu joprojām varam vērot – tagad jau Eiroparlamentā) – pat fiziski ar savām krūtīm lauzdama ceļu A.Bērziņam – paskatieties to dienu notikumus TV. Precīzi redzams, kā ZZS gaidīja mirkli, lai premjeru V.Dombrovski noņemtu no amata. Nē, ne jau N.Ušakovam ko pārmeta, bet izmantoja Maximas traģēdiju lai izrēķinātos ar V.Dombrovski, lai ZZS iekļūtu koalīcijā (precīzi viss kā sarunās) – tas bija vispiemērotākais brīdis.

 44. Lokās kā ganu pīcka ( jaunajiem : lopu gana garāks žagars ). Laikam arī laime būt tajā zilajā burtnīciņā…

 45. Nākošais ZZS trumpis iespējams būs minēt Igauniju par piemēru, ka tur tak arī valdību vada prokrieviska partija. Jāatceras tikai, ka čekistu Kremlis lien ārā kā āža kāja daudzās dzīves sfērās…

 46. Es Jums Krauzes kungs neticu.
  Autentiskās noklausītās sarunas liecinu pretējo Jūsu domām

  • Laķi, jūs tās autentiskās sarunas (ne, “Ir” atreferējumus un aktieru ierunātās) esat dzirdējis, ka tā spriežat.

 47. Tāpēc, ka viņš saviem maksā. Un savējie viņam ir visur, arī citās partijās un visos valsts monopoluzņēmumos. Tā kā partiju viņam nemaz nevajag.

 48. ZZS jau tik daudzās pašvaldībàs sadarbojas ar Saskaņu, ka viss šis raksts šķiet tukšu salmu kulšana, lai atkal maldinātu potenciālos vēlētājus. Sašmucējušies tie kungi ir caur un cauri.

Draugiem Facebook Twitter Google+