×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Kāpēc jūs atbalstāt Lielo talku?

Guntis Rāvis, “Skonto Būves” valdes priekšsēdētājs: “Uzņēmums “Skonto Būve” jau divus gadus ar lielu gandarījumu atbalsta Lielo talku. Tas ir viens no pasākumiem, kur ar savu piemēru aicinām ar atbildību izturēties pret vidi.

 

“Skonto Būve” atbalsta un īsteno vairākus videi draudzīgus projektus, piemēram, “Miljons foreļu atgriešanās”, ielaižot Latvijas upītēs miljons zivju mazuļu, rūpējoties par strauta foreļu populācijas atjaunošanu. Pērn “Skonto Būve” sāka Latvijas indīgākās vietas – Inčukalna sērskābā gudrona dīķa – attīrīšanu. Lielās talkas atbalstīšana ir viens no veidiem, kā pilnveidot iesākto vides uzlabošanas un sabiedrības izglītošanas darbu. Atbalstot to, mēs ceram, ka drīzumā vairs nebūs jānodarbojas ar atkritumu savākšanu un daudz lielāku enerģiju varēs ieguldīt radošākās darbībās, piemēram, apkārtējās vides labiekārtošanā.”

Leonīds Loginovs, Rīgas Brīvostas pārvaldnieks: “Rīgas Brīvostas pārvalde darbojas tā, lai Rīgas osta kļūtu par vienu no videi draudzīgākajām ostām Baltijas jūras ziemeļaustrumu reģionā. Rīgas brīvosta jau 2007. gadā izstrādāja rīcības plānu nepieciešamo darbību veikšanai, lai apsaimniekotu un labiekārtotu teritoriju. Jau ilgāku laiku Rīgas Brīvosta sadarbojas ar ornitologiem un citiem dabas draugiem, lai rastu līdzsvaru starp pilsētas attīstībai tik nepieciešamo ostas saimniecisko darbību un ne mazāk svarīgo vides aizsardzību. Rīgas Brīvostas pārvaldei bija iespēja turpināt iesāktos darbus un īstenot sociālās atbildības pamatprincipus, piedaloties “Lielajā talkā 2008″. Arī šogad visiem Rīgas Brīvostas uzņēmumiem ir izsūtīti uzaicinājumi sakopt to pārraudzībā esošo teritoriju. Kā jau katru gadu, arī šogad Rīgas Brīvostas pārvalde ar lielu prieku aktīvi iesaistīsies Lielās talkas organizēšanā un sakopšanas darbos.”

Roberts Strīpnieks, “Latvijas valsts mežu” valdes priekšsēdētājs: “Dalība Lielajā talkā ir likumsakarīga, jo esam bijuši klāt šīs kustības pirmsākumos un joprojām turpinām aktīvi organizēt dabas sakopšanu un vides izglītību visā Latvijā. Mums ir svarīgi, ka Lielā talka līdzīgi kā “Latvijas valsts mežu” kampaņa pret mežu piemēslošanu uzsver ne tik daudz atkritumu vākšanu, kā cilvēku izglītošanu, problēmas apzināšanu. Mežu piesārņojuma problēma neslēpjas pašos atkritumos, bet gan mūsu attieksmē pret apkārtējo vidi. Mēs varam rīkot bezgalīgas meža sakopšanas talkas, tomēr svarīgākais un grūtākais uzdevums ir mainīt cilvēku attieksmi. Tas arī ir mūsu darbības mērķis gan Lielajā talkā, gan arī Cūkmena kampaņā, kas jau pirms Lielās talkas tradīcijas izveides pirmo reizi pacēla šo problēmu nacionālā līmenī. Katru gadu AS “Latvijas valsts meži” mežos savāc 40 – 60 tūkstošus kubikmetru atkritumu. Mēs ar piemēslošanu cīnāmies un cīnīsimies, vēlreiz uzsverot PET depozīta sistēmas ieviešanas nepieciešamību Latvijā. Visbiežāk mežā mēs redzam plastmasas PET pudeles, kas nesadalīsies vēl vismaz 200 gadus. Vai mēs tādu gribam redzēt nākotnes mežu – aiz­augušu ar PET pudelēm? Šogad Lielajā talkā atbalstām vides labiekārtošanu caur “Pagalmu kustību” un paši organizējam vairāk nekā 100 publiskus meža atjaunošanas un sakopšanas pasākumus. Tomēr rūpes par dabu – tas nav vienas dienas vai akcijas uzdevums. Tas tāpat kā meža audzēšana ir darbs mūža garumā, kura rezultātu, cerams, redzēs mūsu bērni un mazmazbērni. Iesim visi talkā!”

 

Uzziņa

Lielā talka notiek sestdien, 21. aprīlī, no plkst. 9 līdz 15 vienlaikus visā Latvijā. Šobrīd pieteiktas 411 talkas vietas. Ar tām var iepazīties Lielās talkas interneta mājas lapā www.talkas.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+