Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
3. janvāris, 2015
Drukāt

Kāpēc kaķi nes atrādīt noķertās peles? (26)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ir daudz dažādu teoriju, kāpēc kaķi nes atrādīt noķertās peles. Lūk, dažas no tām:

– kaķis jūs nodrošina ar barību tāpat, kā jūs apgādājat viņu, vai faktiski pat glābj jūs no bada;

– kaķis pārnes upuri drošā, siltā vietā, kur to apēdīs vēlāk;

– kaķis mēģina jūs iemācīt medīt, jo, kaķaprāt, jūs esat nekam nederīgs mednieks (saviem pēcnācējiem kaķi vispirms atnes beigtas, tad pusbeigtas un, visbeidzot, pilnībā neskartas peles, lai kaķēni varētu sākt trenēties);

– tādā veidā kaķis apliecina savu pieķeršanos jums, kā mīlestības apliecinājumu vai pateicībā par to, ka jūs to barojat, kaut ko vērtīgu uzdāvinot…

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. mans runcis ir pamanījies pat noķert un atnest mājās trīs vāveres

 2. Kaķi nes atrādīt noķertās peles, jo vinji grib sagaidít uzslavu, tápéc, ka tad, kad vinsh vél jaunulis búdams nokéra pirmo peli, vinsh dabúja uzslavas. kakiem patík bút uzmaníbas centrá. Ja kaut vienu reizi vinju norási par to, ka atkal pele pie durvím métájas, vinsh pártrauks nest un iespéjams, ka pat daléji pártrauks kert. Katrá zinjá vinsh vairs nebús tik azartisks uz pelu kershanu ká agrák. Manai mammai tá sanáca, ka vinja savéjo norája, jo tai brídí, kad atnáca cieminji, pele métájás pie sliekshnja. Kakis dabúja rájienu, jo cieminji tai brídí izrádíjás svarígáki par “májas saimnieku”. Diemzhél nákoshajá diená nácás nozhélot, jo Runka bija uz ilgu laiku palicis “aukstáks” attiecíbá tieshi pret mammu. Pret mani né. Bet peles vairs nenesa.

 3. Mans kaķis atnes noķertās peles atrādīt tikai tad, kad mājās ir ciemiņi 😀 😀

 4. es sliecos domāt, ka tas ir instinkts nodrošināt savus pēcnācējus ar barību. vainu kaķēnus, jeb ar cilvēkus kaķis sāk par savu ģimeni uzskatīt, jo gan murrāsāna, gan mīcīšanas, gan berzēšanās ir pazīme ka kaķis Tev uzticās.

 5. Te tik tādi kaķu laizītāji savākušies izņemot Saimnieku un vēl dažus, protams suns vērtīgāks, kaķis ir blēdīgs un neuzticams.

  • Kaķa un suņa saimniece Atbildēt

   To Tu par sevi visticamāk. Kaķi pat ļoti saimniekam ir uzticami. Un mājām.

  • tak tās kaķutantes ir neciešamas. Viņas kā ierauga savu kaķīšu bildi uzreiz apmīžas un skrien komentēt.

   Protams ka nevar salīdzināt šitos 2 dzīvniekus!! Diena pret nakti!
   kaķus es tikai padzenu – nevaru ciest ka ložņā ap kājām tā egoistiskā maita. Bet pret suņiem gan – esmu bezspēcīga.

  • Tā bilde ar tāda no kuras nelabi paliek.

   jo visa tā trīšanās, nepārtrauktā vairošanās un citi tupie bezapziņas instinkti – šitās peļu stiepšanas u.t.t. vienkārši liek vēlēties vemt man no tā dzīvnieka. Liekas, ka smadzeNu NAV!

   atceros vēl kā tagad – KAA man riebās šitā maniere – ņaud – vajag atvērt durvis. kā at ver tā sāk klīrēties un domāt vai ies vai neies. Es tā viksi – iesi-neiesi – labi sēdi tālāk! Un aizvēru. Un vairs vaļā nevēru. Nesiešu šitādus raksturus ne cilvēkiem ne zvēriem!!

 6. …un cirsliishus kakji need nakad.

 7. citam pat sliekas nes majas;)) un vispar ko tads cilveks sudu var zinat ka jutas dzivnieki un kapec tie nes visadus meslus majas,man sunim patika mezhjaa maitaas izvartities,varbut tas lai iepriecinatu saimnieku?

 8. Kaķi ir daudz gudrāki nekā mēs domājam. Jāslavē ir par medīšanu.

 9. Mana kaķene vasarā savas nomedītās peles atrāda visiem kaimiņiem – katru rītu kādas 7 beigtas peles pie pastkastītēm rindā bija saliktas.
  Runčuks atkal ienes pa nakti iekšā un noliek pie gultas, vismaz drošs, ka saimniece pamanīs. Pamanīju arī, vienreiz kā uzkāpu, tā tagad pirms kāpšanas no gultas pārbaudu, kas pa zemi mētājas 😀

 10. mans kaķis nesa žurkas atrādīt. iespējams ka visas versijas ir pareizas, kā arī tas lai redzētu ka viņš kaut ko labu var izdarīt, vai arī lai palielītos.
  Ja es pats no medībām kaut ko parvedu tad man mājās ir vairāk “laiku” un sekotāju nekā feisbukā 😀 Un tajā momentā jūtos kā bara vadonis jo sajūsma viņu acīs ir acīm redzama.

 11. Kādreiz mums bija kaķene, kas ķēra ne tikai peles un žurkas, bet arī putniņus. Kad pēc kārtējās beigtās zīlītes mana mamma traki bārās uz kaķi, kaimiņiene (veterinārārste) sāka mācīt – nedrīkst bārt, jo tad kaķene domā, ka atnesusi pārāk mazu laupījumu un centīsies vēl vairāk. Sakritība vai likumsakarība, bet otrā rītā tiešām uz sliekšņa bija balodis.

 12. Kaķis vienkārši saprot, ka ar mūsu medību iemaņām mēs badā nomirsim, tāpēc nes peles, kā kaķēniem.

 13. Ai, dumš paliek dumš. Neticu, ka tik egoistiskam dzīvniekam padomā ir kas labs. Gan jau vienkārši tups instinkts lielīties ar laupījumu. Es mīlu suņus.

  • Neteiksu ka visi kaki bet daudzi kaki ir gudraki vel par suniem.Daudz ko butu stastit par kakiem un suniem,tomer seit nepietiktu vietas.Katra dzivnieka ir sava gudriba,pat zirgs ir loti gudrs dzivnieks.

  • Nu “dumš” paliek “dumš” , jo dumjš nemāk pareizi uzrakstīt. Kaķi ir ļoti gudri dzīvnieki, bet suņi ir pielīdēji, tā lūk.

   • Tu pamuļķi kaķis tikai sūdus vien taisa, visus uz jūrskolu kopā ar tevi, vot sunīts gan ir noderīgs vienmēr mani aizstāvēs un dodu garantīju ka saplēsīs tevi ar visu tavu dumjo kaķi.

    • Mans kaķis savā laikā metās virsū vilka sunim,tas laimīgs ka dzīvs izspruka,ha,ha,ha

    • Kaut tu nākošā dzīvē par peli paliktu 😀

     • anonīmajam – nekad nelādies publiski. nu vispar nelādies. jo lāsti jau atsitas un griežas pret Tevi. Vēlēt otram ļaunu ir ļoti ļoti slikti. Pat brīnos kur kāds var būt TIK neizglītots un šitā pats sev darīt pāri akli…

      vai tad tas kas nezināms vai baigais atklājums? to tak man šķiet katrs jau zin.

    • Jūrasskola pēc Tevis brēc… Piedod, bet Tavs komentārs ir idiotisks. Vajag ko nomierinošu palietot. Pamēģini, varbūt palīdzēs…

 14. Viņiem patīk rotaļāties. Ņurcīs līdz pēdējam, lai varētu pamedīt. Atstās vēlākam laikam, bet nesaprot, ka pele beigta.

 15. Vecos laikos, kad man veel bija sava maaja, mans peleekais kakjis man atnesa pat veselu nobeigtu balodi un nolika to man blakaam. Un man veel shodien zheel, ka es vinjam nepateicos, nepaglaudiiju vinju.

Draugiem Facebook Twitter Google+