Praktiski
Mājas mīluļi

Kāpēc kaķiem patīk kartona kastes? VIDEO0

Pirmais un vienkāršākais skaidrojums ir tāds, ka kaķiem kā plēsējiem visa veida kastes patīk kā ideāls slēpnis, no kura var pēkšņi mesties uzbrukumā.

Otrs iemesls varētu būt šāds: nokļuvuši nepazīstamos apstākļos, kaķi izjūt mazāku stresu un ātrāk pielāgojas, ja atrod drošu vietiņu, kurā paslēpties, un mājas apstākļos par tādu vietiņu visbiežāk var kļūt tieši kaste.

Saistītie raksti

Trešais iemesls: kaste kaķiem izpaužas kā īpaša “drošības zona”, jo šiem dzīvniekiem nav izstrādāts stratēģiskais konflikta situāciju risināšanas mehānisms, proti, parasti, sastapušies ar apdraudējumu, kaķi vispirms izlemj aizbēgt no problēmas un iespēju robežās izvairās no tās arī turpmāk.

Visbeidzot, vēl viens izskaidrojums varētu būt kaķu vēlme vienkārši sasildīties, īpaši tajā gadījumā, ja kaste izgatavota no gofrētā kartona. Kaķim ideāla gaisa temperatūra, kādā tam nav nepieciešamības tērēt papildu enerģiju sevis sasildīšanai, ir 30–36 grādu diapazonā, kas ir aptuveni par 10 grādiem vairāk nekā cilvēka komforta temperatūra.

LA.lv