×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Kāpēc kaķis slien dibenu gaisā?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kaķi reizēm mēdz nogulties ar krūškurvi un priekšķepām uz grīdas, bet dibenu un asti izsliet gaisā. Saimnieki šo pozu parast tulko kā aicinājumu pakasīt laukumiņu uz muguras tieši pie astes sākuma, ko pašam kaķim grūti aizsniegt. Kad to izdara, kaķis parasti svētlaimē murrā un samiedz acis, kas šķiet apliecinājums šai versijai. Tomēr, kā šādu kaķu uzvedību tulko speciālisti?

Kaķenes šādā pozā parasti nostājas, vilinot kaķu tēviņu stāties ar viņām romantiskās attiecībās, proti, pāroties. “Būtībā kaķenei šāda poza ir aptuveni tas pats, kas sievietei uzvilkt pikantu kleitiņu ar dziļu dekoltē,” pus pa jokam, pusnopietni saka portāla “About.com” kaķu eksperte Emija Šovdžeja (Amy Shojai).

Tomēr arī daudzi sterilizēti un kastrēti kaķi šādi mēdz darīt, turklāt attiecībā pret cilvēkiem. Nē, tas, protams, nenozīmē, ka viņi aicina uz erotiska rakstura attiecībām! Atrodoties šādā pozā, kaķis ir neaizsargāts, līdz ar to, ieņemot to saimnieka priekšā, dzīvnieks demonstrē savu uzticēšanos. Parasti viņam ir arī gaisā izslieta aste, kas ir vispārzināma kaķa draudzīguma zīme.

Būtībā gaisā izsliets dibens ir draudzības apliecinājums un aicinājums uz saskarsmi. Pienākot klāt un pakasot kaķa dibengalu vai vienkārši paglaudot mīluli, saimnieks apstiprina, ka viņš novērtē un pieņem kaķa uzaicinājumu, līdz ar to draudzība ir abpusēja, tādēļ arī kaķis ir tik laimīgs.

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāla “About.com”.

Mans-draugs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+