×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Kāpēc kosmonauti kosmosā nedrīkst raudāt

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

( L-R) US astronaut Donald Pettit, Russian cosmonaut Oleg Kononenko and Dutch astronaut Andre Kuipers shake hands in front of the Soyuz TMA spacecraft simulator during their preflight training in the Gagarin Cosmonaut Training Centre in Star City, outside Moscow, on November 30, 2011. The three men crew is scheduled to fly to the International Space Station in December. AFP PHOTO / NATALIA KOLESNIKOVA

Patiesībā jau, protams, kosmonauti arī mēdz raudāt. Taču, kā skaidro NASA speciālisti, mikrogravitācijas apstākļos asaras tek nevis uz leju, kā tas ir uz Zemes, bet gan paliek uz vietas. Tās savācas ap acs ābolu. Vēl vairāk, tādas asaras sagādā gūzmu nepatīkamu sajūtu, vēsta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Atbilstoši zinātniskajam skaidrojumam, asarām nevajadzētu izraisīt sāpes. Lai arī nav zināms, kāpēc mēs vispār raudam, pašām asarām piemīt mīkstinošs efekts. Taču, kā zināms, bezsvara stāvoklis negatīvi ietekmē cilvēka redzi, ko izraisa šķidruma kustība galvā. Tāpat ir iespējams, ka kosmosā veidojas acs sausums, tāpēc pēkšņa šķidruma nokļūšana var izraisīt dedzinošas sajūtas.

Kosmonauts Rons Parizē pauž, ka tajā gadījumā, ja savācas ļoti daudz asaru, tās izplūst no acīm un peld visapkārt. Citiem vārdiem sakot, raudātājs var savdabīgā labsajūtā novērot, kā tieši paša acu priekšā peld paša bezsvara asaras.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+