×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Kāpēc latvieši kļūst naidīgi? Somu žurnālistes pārdomas (120)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Esmu žurnāliste no Somijas, viesojos Latvijā vismaz divas reizes gadā un daru to jau vairāk nekā desmit gadus. Esmu iemīlējusi Latvijas lieliskos ļaudis un baudījusi Latvijas vēsturi un kultūru. Gan ar lielām pūlēm, tomēr esmu iemācījusies nedaudz latviešu valodu, lai veidotu ciešāku kontaktu ar cilvēkiem un gūtu ieskatu viņu dzīvesveidā.

Pazīstu gandrīz ikvienu novadu no Salacgrīvas līdz Krāslavai, gandrīz ikvienu ciemu no Bejas līdz Nidai. Kā brīvprātīgā esmu pasniegusi angļu valodu vairākās skolās un interesentiem vairākās viesnīcās un viesu namos. Zinu gandrīz ikvienu apskates vietu un kā aizrautīga tūriste esmu baudījusi lieliskās pludmales.

Balstoties šajā pieredzē, katru gadu veidoju plašu ceļojumu aprakstu par Latviju, kā arī vairākus citus rakstus Somijas laikrakstiem. Man ir sava sleja trīs avīzēs, bet mani raksti tiek publicēti arī citās avīzēs un laikrakstos. Rakstos izceļu latviešiem raksturīgākās īpašības – sirsnību, cilvēcību un iecietību, it īpaši pret citu reliģiju pārstāvjiem. Tieši šīs īpašības latviešos vērtēju augstu un apbrīnoju.

Tomēr dažu pēdējo mēnešu laikā viss šķiet izmainījies. Mans satraukums un nemiers pieaug – kā tik daudz latviešu var būt tik pilni ar naidu? Ļauna un pat bezsirdīga naida retorika ir sastopama arī pie mums Somijā un diemžēl, bet es no latviešiem biju cerējusi sagaidīt ko labāku.

Vieni bēgļiem vēlas liegt gūt patvērumu Latvijā, jo Latviju bija okupējusi Padomju Savienība. Bet kas gan okupantiem ir kopīgs ar cilvēkiem, kas bēg no kara un terorisma? Savukārt otri lielās sociālajos tīklos, ka nevienam no viņu ģimenes nav nācies pamest Latviju un doties bēgļu gaitās. Tas jau ir labi, ka viņi savu dzīvi okupētā zemē bija spējuši izkārtot tik veiksmīgi. Bet kā tas bija tiem, kas bēga bailēs par savu dzīvību un rada patvērumu ārzemēs? Es tomēr ar laiku esmu sapratusi, ka šādi cilvēki bija atrodami gandrīz ikvienā dzimtā.

Savukārt vēl citi bēgļos redz tikai ekonomiskos bēgļus (= ekonomiskā labuma guvējus). Jautājums – cik daudz latviešu pēdējo gadu laikā ir pametuši savu dzimteni, lai izkļūtu no ekonomiskās nabadzības? Savu iztiku viņi tagad nopelna ārzemēs un pat spēj atbalstīt mājās palicējus. Vai šie cilvēki nav ekonomiskie migranti?

Man nav patīkami šo nepielūdzamo bēgļu pretinieku rindās redzēt arī tādus jaunus cilvēkus, kas ir ieguvuši bezmaksas augstskolas izglītību ar visām iespējamajām stipendijām, piemēram, arī tādām, kuras ir piešķīrusi Somijas valsts.

Visus šos gadus privāti esmu palīdzējusi (gan finansiāli, gan arī nodarbojoties ar labdarību) daudzām iestādēm un arī atsevišķām personām Latvijā. Un šodien šie cilvēki, kuriem esmu sniegusi palīdzīgu roku, aizgūtnēm spiež pogu “man patīk” zem sociālo mediju naidpilnajiem ierakstiem. Es esmu tik ļoti vīlusies un lielā neizpratnē. Tūkstošiem cilvēku akceptē un atbalsta riebīgu, ksenofobiju veicinošu attēlu un ierakstu izplatīšanu.

Mans cerību stars ir forums sociālajā portālā “Facebook”, kas pulcē vairāk nekā 2000 cilvēku, kas iestājas pret rasismu Latvijā. Šie cilvēki vēlas palīdzēt integrēt bēgļus Latvijas sabiedrībā.

Es nevēlos pazaudēt ticību cilvēcei un latviešu tautai. Tai vajadzētu palikt tikpat augstsirdīgai, iejūtīgai un viedai, kāda tā ir bijusi līdz šim. Neļaujiet pār sevi valdīt naidam. Neļaujiet naidam jūs padarīt mazākus un sagraut jūsu vērtības. Es lepojos, ka par saviem labākajiem draugiem drīkstu saukt brīnišķīgus un mīlošus latviešus.

Līsa Raita Somijā

Pievienot komentāru

Komentāri (120)

 1. mulke kura neparzin latvijas vesturi

  mm

 2. Laikam tu, Somu zoss, pārāk ilgi esi dzīvojusi Latvijā, ja nezini ko tie t.s. “bēgļi”, kas “bēg no kara” ir sastrādājuši Somijā, Zviedrijā un citās valstīs kur ir savesti? Un, ja kas mēs vēl neesam naidīgi. Tad, kad mēs tiešām kļūsim naidīgi tad daudziem nāksies ilgi un smagi raudāt, ja vēl to būs spējīgi darīt.

 3. LIISA WRIGHT IR VINJAS IISTAIS VAARDS! Stulbs latviskojums tulkojot..

 4. tikpat kā Līsa Raita Atbildēt

  Galīgi neizskatās pēc Somu žurnālistes teksta – jautājums redakcijai, vai tiešām šis ir tādas Somu žurnālistes teksts ar kuru būtu vērts piesārņot mediju vidi? Neticu ka tā ir kāda Somu žurnāliste. FALSificējums smadzeņu skalošanai!

 5. Interesanti- kad par somiem, tad piesauc Somiju kā raksta bāzi, bet par latviešiem gan kā tautu atļaujas izpausties! Troļļa spilgtas pazīmes, jo vispārina latviešus un jauc okupācijas laikā ieceļojušos! Nu nebrauc Raita, vai kā Jūs tur sauc, vairāk uz Latviju, šī zeme nav Jūsējā!

 6. nerasists un neksenofobs Atbildēt

  Man gan ir aizdomas, ka tāda Līsa Raita nepastāv, bet vienalga…

  Cien. Līsa Raita,

  Diemžēl izskatās, ka Jūs, tāpat kā daudzi citi, nedzīvojat realitātē, bet melu un fantāziju pasaulē un redzat tikai to, ko gribat saskatīt un ticat tikai tam, kam gribat ticēt. Pretējā gadījumā jūs brīnišķīgi saprastu, ka daudzi jo daudzi cilvēki Eiropā protestē ne jau pret bēgļiem un nebūt nav rasisti. Bet baidos, ka Jūs pārliecināt nav iespējams, jo Jums pastāv tikai Jūsu pareizais viedoklis, bet visi citi ir nepareizi un nav vērā ņemami.

  Cilvēkiem, kuri bēg no kara, ir jāpalīdz, bet Eiropā pašlaik notiek pavisam kaut kas cits. Notiek mērķtiecīga Eiropas graušana, iznīcināšana, Eiropas vērtību likvidēšana un tikai aklais to var neredzēt.

  Izrādās, ka Eiropas Savienībai nav robežu un jebkurš, kurš sauc sevi par bēgli, drīkst nelikumīgi iekļūt Eiropas Savienībā un doties dzīvot uz savu mīļāko valsti. Eiropas Savienība tam neliek pilnīgi nekādus škēršļus un nekādā veidā nekontrolē un nevēlas kontrolēt savas

  robežas un to, vai šīs personas patiešām bēg no kara un nav labākas dzīves meklētāji vai teroristi. Francijā vien tūkstošiem nelegālo imigrantu agresīvi cenšas iekļūt UK, bet viņi no Francijas pat netiek izraidīti. Cik daudz imigrantu ir Eiropā, kuriem ir atteiktas tiesības uz patvērumu, bet kuri netiek izraidīti?

  Tikai daļa imigrantu, kas tagad ieplūst Eiropas Savienībā, ir bēgļi, kas bēg no kara. Lielākā daļa ir ekonomiskie imigranti, turklāt daudzi no valstīm, kur nav kara, piemēram, Marokas. Ieplūst imigranti arī no

  Lībijas, Afganistānas, Irākas – valstīm, kur pārskatāmā nākotnē stabilitāte nav iespējama, bet vai Eiropas Savienība var pie sevis uzņemt visu Afganistānu, Lībiju u.t.t. Es viņus cilvēcīgi saprotu, jo kāpēc gan nedoties dzīvot uz Vāciju vai Zviedriju, ja ir tāda iespēja, bet vai Eiropai ir jāuzņem visa pasaule? Liels imigrantu skaits nozīmē pārvērst Eiropu par tādu pašu kriminālu vidi kā tā, no kurienes nāk imigranti.

  Lielākā daļa personu, kas ieplūst Eiropas Savienībā, ir jauni vīrieši

  nevis sievietes vai bērni. Daudzi no viņiem ir agresīvi, nekaunīgi un ierodas nevis kā lūdzēji, bet kā tūristi, kam pienākas apmaksātie pakalpojumi. To, kādi ir šie “bēgļi” spilgti parādīja Jaungada nakts notikumi Vācijā. Bet ne tikai tas. Jums laikam ir zināms, ka Zviedrija ir pirmajā vietā Eiropā pēc izvarošanas gadījumu skaita. Kā Jums liekas, kāpēc?

  Kā rāda notikumi, imigranti, kas ierodas kā bēgļi, drīkst darīt jebko, pārkāpt likumus, apdraudēt cilvēkus, seksuāli uzmākties, bet viņus

  nekādi nedrīkst ierobežot, jo tas ir rasisms, necilvēcība un par tādām lietām vispār nedrīkst runāt. Informācija par imigrantu pastrādātajiem noziegumiem tiek slēpta. To parādīja gan Ķelnes notikumi, gan notikumi Zviedrijā un citur.

  Bēgļiem ir jāpieprasa patvērums pirmajā drošajā valstī nevis jāsiro pa visu Eiropu, izvēloties, kur ir labāk. Ja labi ģērbtu personu pūlis, ar aifoniem taisot selfijus agresīvi paziņo, ka viņiem ir jātiek uz Vāciju, jo citur viņi nepaliks, tikai plānprātiņš var turpināt uzskatīt, ka šīs

  personas bēg no kara.

  Sīrijas bēgļu gadījumā neviens nerunā par to, kā šie bēgļi tiks nogādāti atpakaļ savā valstī, kad karš būs beidzies. Tam, ka viņi to darīs labprātīgi, var ticēt tikai Merķele un citi welkomisti. Bet izskatās, ka neviens viņus pat necentīsies nogādāt atpakaļ – visiem tiks piešķirtas pastāvīgas uzturēšanās atļaujas un pilsonība, ignorējot faktu, ka šīs personas nevēlas integrēties un nekad to nedarīs, bet uzskatīs, ka vietējiem iedzīvotājiem ir jādzīvo pēc viņu noteikumiem.

  Eiropas Savienība, kas jau tā ir pārplūdināta ar imigrantiem no musulmaņu valstīm, nav spējīga uzņemt un integrēt miljoniem jaunu imigrantu ar svešu kultūru, reliģiju, dzīves uzskatiem, paradumiem, kuri nevēlas integrēties un daudzi no kuriem sievietes neuzskata par cilvēkiem, bet nemusulmaņus uzskata par neticīgajiem, kuri ir jāiznīdē. Vai Jūs visu Eiropu vēlaties pārvērst par imigrantu geto pilsētām tādām kā Malmo Zviedrijā, Lutona Lielbritānijā u.t.t.? Vai Jūs tur nesaskatat nekādu problēmu?

  Liekulība. Imigranti, kas nonāk Eiropā, cilvēku kontrabandistiem ir samaksājuši summas, ko ļoti daudzi cilvēki Latvijā, kas nostrādājuši visu mūžu, atļauties nevarētu.Kāpēc Jūs domājat, ka ir jāpalīdz tikai tiem, kuri ir bagāti? Vai tos cilvēki Sīrijā, kurus skar karš, bet kuri nevar samaksāt par braucienu uz Eiropu, Jūs uzskatat par mazāk vērtīgiem?

  Vēl dīvaināk ir kaunināt latviešus par to, ka viņi dodas strādāt uz citām valstīm. Jūsu zināšanai, Latvija, tāpat kā Somija, ir Eiropas

  Savienības dalībvalsts. Viena no ES brīvībām ir iespēja tās pilsoņiem izvēlēties darba un dzīves vietu. Latvija ir smagi strādājusi, lai varētu būt Eiropas Savienībā, un daudz ko ziedojusi. Cilvēki, kuri brauc strādāt uz citām valstīm, tur maksā nodokļus un nepieprasa sev īpašas privilēģijas un īpašu attieksmi. Kaunināt cilvēkus par to, ka viņi izmanto likumīgās tiesības, ir ļoti dīvaina taktika, lai attaisnotu miljoniem nelegālo imigrantu ieplūdināšanu Eiropā, vairumam no kuriem Eiropas vērtības liekas tikpat mežonīgas kā mums daudzsievība.

  Piebildišu, ka pasaulē pastāv ne tikai Eiropa. Cik miljonus imigrantu no tiem kas tagad pārplūdina Eiropu, ir uzņēmušas Austrālija, ASV, Japāna, Koreja, Ķīna, Krievija, Meksika, Indonēzija u.t.t.? Vai tur arī notiek karš?

 7. Tā raksta autore ir slīpēta propagandiste, kura sēj pretīgās “liberālisma” un “genderisma” idejas.
  Vēl ir pamatotas šaubas, vai tāda somu žurnāliste Līsa (Lisa) Raita vispār eksistē, jo internetā viņas nav. Visticamākais mūsu pašmāju bēgļu un politkorektuma propagandiste ar pieņemtu segvārdu “Līsa Raita – žurnāliste no Somijas”. Par to liecina arī “žurnālistes” raksta tiražēšana masu medijos.

 8. Mīklainais somu žurnālists ,lai tā intelekts saprastu ir jabrauc Uz Lielbritāniju Lids,Birmingem ,Vāciju ,Zviedriju ,Dāniju un Francijas kvartāliem,ak jā tikai POLICIJAS pavadībā ,,,tas tapeic lai atgriestos vairāk vai mazāk vesels.

 9. Jā, ļoti slikti, ka ir Latvijas ekonomiskie bēgļi ! Vabandage, bet irļoti liela starpība starp abiem šiem ekonomiskajiem bēgļiem – Vieni atbrauc un prasa apgādāt ar visu dzīvē nepieciešamo par mūsu nodokļu maksātāju naudu, uzstāj uz tiesībām, – otri, aizbrauc un paši visu meklē, lai sakārtotu savu dzīvi. Bet runāt par tiem, kuri bēga no komunistiem, pielīdzināt šiem imigrantiem ir ļoti nekorekti – pajautājiem tiem , kā viņus sagaidīja, un ar ko ieguva iztiku un CIEŅU !!!???

 10. Darba dēļ mēs ceļojam likumīgi ar pasēm un nevis ekonomisko pabalstu gūšanai. Šie bēgļi vēlas ekonomiskos labumus konkrētās valstīs un tur arī dodas, bet valstis vēlas no tiem tikt vaļā un deportēt uz Latviju. Lūk atšķirība- paši dodas vai tiek deportēti!
  Raksts ir pilnīgi bez pamatojuma. Kāpēc rakstīt ja nav jēga atrasta rakstam?

 11. Liekas, šis ir pasūtījuma raksts

 12. Naidīgi visbiežāk ir ar dzīvi neapmierinātie cilvēki, kurus uzkurina politiķi savtīgās interesēs.

 13. ja es un jūs katrs labi nopelnītu un ģimene kas ir ar domu par dzīvi nevis izdzīvošanu tad cilvēki būtu savādāki. Valdība zog un korupcijā slīkst melo ņirgājas par iedzīvotājiem ko var no tādas valsts vadības labu gribēt. Naidu TAUTĀ PATI latvijas VALDĪBA SĒJ

 14. Kāds tur sakars ar rasismu?

 15. Lūk, ko raksta bēdīgi skavenais kreisais ekstrēmists Didzis Melbiksis:
  Varbūt portāls @LA_lv varētu vismaz nedaudz paravēt komentārus pie somu žurnālistes raksta? Pretīgi vienkārši ko tādu redzēt.

  Normāliem ļaudīm savukārt ir pretīgi tādi Melbikši un tādas velkamistes.

 16. Man patīk Somija un tur mītošie ļaudis 🙂 Pēdējā laikā pat tik ļoti, ka, lai arī esmu krietns patriots, labprāt parceltos dzīvot uz turieni! Varu teikt, ka somi ir ļoti laipni un izpalīdzīgi, par letiņiem to vis neteiktu 😉 Lisa, nekā presonīga, bet Tu neesi atpoguļojusi pareizos naida iemeslus. Tevis uzskaitītie tiešām nav verā ņemami iemesli, lai naidotos. Taču ne jau tas mums liek neveleties savā valstī uzņemt bēgļus. Vini ir slinki, negrib macities valodu, stradaat, integreties. Vini sagaida, ka viniem tikai dos, bet pasi neko dot preti negrib. Un tad vel tie skandali ar izvarosanam, necienu pret sievieteem utt. Mums nav jauznemas atbildiiba par vinju nelaimem vinju valstii! Mums nav jacies no vinju vulgaritates un agresijas. Mums pietiek savu problemu. Es uzskatu, ka begli var ierasties pie musm, bet tad, lai vinji macas valodu, stradaa, piedada sevi mums, ka ir derigi musu sabiedriibai, nevis musu sabiedriibai japielagojas viniem. Vini ir viesi, nevis otradaak!

 17. Nodzīvojis ilgus gadus Somijā, par šādu somu žurnālistes domu gaitu nemaz nebrīnos. Piemēram, gadus divdesmit atpakaļ ar Somijas baznīcas starpniecību Somijā ieveda apmēram 15 000 somālietes, it kā aizsargājot tās no vardarbībām dzimtenē. Baznīcas programma paredzēja, ka baznīcas biedriem – atraitņiem ir pienākums precēties ar šīm somālietēm. Šis programmas ietvaros tātad izprecināja 15 000 somālietes. Rezultāts: apmēram 50 000 bērnu-somāliešu, tāpēc, ka neesmu vēl dzirdējis, ka kāds no šiem bērniem būtu pieņēmis Somijas kultūru, viņi visi dzīvo Somijā kā Somālijā, un somi to tolerē. Tas pats ir arī ar citiem „bēgļiem”, dzīvokļiem un sociālai aprūpei izsniedz ik mēnesi 2000 eiro, tajā pašā laikā simtiem tūkstošiem somu dzīvo nabadzībā. Kā visparastākā lieta ir ģimene ar nēģeri, nekaunos un nebaidos no šī vārda, jo nēģeris ir un paliek nēģeris, kamēr viņš dzīvo uz citu rēķina. Arī šo Somija tolerē. Un tagad atnāk kāda tur žurnāliste, un sāk kaunināt latviešus, viņi cenšas saglabāt savu tautu un tautību, šādai kundzei vajadzētu atņemt Latvijā iebraukšanas atļauju.

 18. 2000 Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šos migrantus var integrēt sabiedrībā? Tik vien? Nu paldies dievam viss kārtībā. Somiete laikam nav dzirdējusi par Zviedru migrantu mīļotājas likteni? Vai nav likteņa ironija, ka izvaroja un nogalināja tieši to sievieti, kura tā mīlēja migrantus? Viņa garīgi jau bija atdevusies, nu paņēma arī miesīgi.

 19. Tas nav naids. Bet riebums pret neizglītotiem garīgi netīriem cilvēkiem, kuri neciena latviešu sievietes daudzi no viņiem ir potencionālie izvarotāji un viņi negrib strādāt,bet dzīvot te kā parazīti. Tas ir pilnīgi normali, ka latvietis ijūt riebumu pret tādiem cilvēkiem.

 20. Man ļoti žēl, ka arī LA publicē melus un izdomājumus. Googlē nav atrodama tāda somu žurnaliste Liisa Raita, nav Latvijas antirasistu forums FB ar 2000 sekotājiem, nav somu avīzēs minētās personas apraksti par Latviju un visbeidzot somu noskaņojums pret…. Iesaku šo melu autoram palasīt komentāru

  • Nekādu melu nav, pazīstu šo somu žurnālisti personīgi, un tāds patiešām ir viņas viedoklis par latviešiem! Viņa jau gadiem nodarbojas ar labdarību Latvijā, arī manai ģimenei ir palīdzējusi. Tā kā nav ko pārmest LA melus!

   • Ticu, ka viņa ir palīdzējusi, bet nevar žurnāliste būt tik nekompitenta ?!? Kā var salīzdināt salīdzināt bēgļus ? It sevišķi somi, kuri paši izjuta krievu nežēlību ! Man arī liekas par pasūtījumu – ir taču ļaudis, kuri kļūst bagāti uz tagadējo bēgļu rēķina!

   • pastāsti, kad, kā, cik reizes tev palīdzēja !

 21. Kopumā piekrītu žurnālistei. Ksenofobija vai dzimtenes aizstāvēšana pret briesmīgajiem bēgļu pēdējā laikā Latvijā ir labais tonis.
  Latvija ir piekritusi uzņemt 776 bēgļus un varbūt savāks šo skaitu tikai pārdesmit gados.
  bet nu patriotiem jau te daudziem patīk būt

 22. Raksta autore piemin bēgļus-Latviešus.
  laikam cilvēkiem kautkas nav riktīgi kārtībā ar domāšanu un lietu redzēšanu padziļināti.
  Latvieši vienmēr ir devušies bēgļu gaitās uz zemēm kas atbilst gan ierastajai kultūrvidei gan reliģijai. pie tam latvieši neka nav neko nevienam pieprasijuši bet gan uzreiz centušies asimilēties konkrētajā Valstī pieņemot vietējos noteikumus un sūri strādājot. Šiem bēgļiem kas nāk mums virsū no islamvalstīm nav nekas kopīgs ar
  latviešu vidi, kultūru un reliģiju. 90% no viņiem to nekad nepieņems. Tapēc redzot kas notiek gadiem ilgi ar līdzīgiem bēgļiem eiropā nekāda pozitīvā attieksme nevar būt, ja vien mūsu mazajai latviešu tautai nav tieksmes uz suicīdu.
  Liela daļa krievu kas mums ir daudz tuvāki visos aspektos nav spējusi pa īstam asimilēties Latvijā. Ko šiet darīs cilvēki kas ir pavisam no citas pasaules?!!!
  Kāda šeit var būt iecietība. Es personīgi cienu musulmaņu reliģiju un kultūru bet tikai no attāluma vai paciemojoties. Šeit Latvijā tam nav vietas!!!

 23. Tā nav ksenofobija un rasisms, bet kristiešu vērtību aizstāvēšana. Tā savas dzimtās zemītes vērtību aizstāvēšana. Tātad cienijamā žurnāliste atbalsta kristiešu sieviešu masveidīgu izvarošanu, kristiešu vīriešu nogalināšanu, nocērtot tiem galvas un tt. Ak, vai! Dod Dieviņi prātu Tev!

  • >jaaks 29. janvāris, 2016 12:52 Atbildēt

   Ksenofobija ir liberāļu konstruēts lamuvārds un nevajag uz šo agresiju atsaukties. Ja viņi gribētu neitrāli pateikt, tad sacītu “ksenoskeptiocisms”.
   Ja jūs kāds nosauc par ksenofobu, sauciet viņu par liberālsmerdeli.

 24. Jēls raksts, nav problēma latviešiem uzņēm citu valstu be’fļus vai migrantus, problēma tajos cilvēkos kas meklē patvērumu, kas ir radikāli noskaņoti musulmāni ar citu dzīves kultūru kas nekādā veidā neiet kopā ar eiropas kultūru. Mēs cienam visas ticibas, bet prasam cieņu no parējiem arī. Ja tās nav tad nahuj mums viņus vajag 🙂

 25. “Es esmu tik ļoti vīlusies un lielā neizpratnē. Tūkstošiem cilvēku akceptē un atbalsta riebīgu, ksenofobiju veicinošu attēlu un ierakstu izplatīšanu.”

  Vai tad latvieši izrāda ksenofobiju pret somiem? Vai pret igauņiem? Vai var būt franči ir redzami tajās bildēs, kur cērt galvas nost žurnālistiem? Nē. Veselais saprāts nav ksenofobija…

 26. Rakstam viens trūkums- tas nesniedz solīto atbildi virsrakstā….Diemžēl tikai bēdīga fakta konstatācija… man šķiet cilvēki bažījas par Latvijas un Eiropas dzīvi nākotnē. Un tas ir svarīgs iemesls uztraukumam. Nav runa par egoismu un cietsirdību. Mēs, tāpat kā citi eiropā, uztraucamies par mūsu bērnu nākotni.

 27. Bagātība un nabadzība polaritāte aug Atbildēt

  Esmu pret bēgļiem 100%.Jo kā zināms NEESAM prioritāte Latvijas sistēmā.

 28. Viss sis raksts ir naida kurinaasana starp tautaam ,vajadzees paintereseeties atieciigajaas iestaadees ,kas so rakstu sadzejojis un kas izplatiijis un kas nes atbildiibu par visu so …es paintereseesos

 29. ja jau somi ir tik aicinosi -tad ko tad suutiet pasi no krievijas puses nakusos ara???? kas attiecas par feisbuka piemineeto 2000 cilv. atbalstiitaaju grupu begliem -mes jau zinaam ,ka tie ir musu WELKOMISTI -agraak bija taadi ,kas musu zemi nodeva krieviem -sagaidot tos ar ziediem ,tagad mums arii ir SAVI VARONI -WELKOMISTI …

 30. Svešā valstī ciemojoties , nevienam nav tiesības izrīkot vietējos.

 31. Pirms nosodi citus svešā zemē, kuras labumus esi baudijusi, paskaties apkārt : cik tad ir to stipendiju saņēmēji?, vēl jau atmiņā Somijas prezidentes ( pēc skata īsta lauku sieva, ar visu viltību) augstprātība pret mūsu prezidenti, kurai inteliģences trūkumu nu nekādi nevar pārmest. Vēl jau Nokia nebija pārdota. Mes paši tiksim ar savu vēsturi galā! Un, ja kādam esi palīdzējis, tad nevajag gaidīt atalgojumu.

 32. Es neesmu rasiste!Bet man ir iebildumi pret begliem,kas ierodoties svesa valsti,negrib ne pirkstinu pakustinat un gaida,ka siem visu uz paplates pasniegs! Un nekautrejas vel radit nekartibas. Ja jau esi izradies,tad stavi pie ratiem! Esmu Londona,un man neviens neko par velti nav iedevis! Un kaut kada te vel pukst,ka latviesi naidigi. ..

 33. Paldies par vēstuli. Par laim, visi latvieši nav tādi, kā šobrīd izskatās. Tās ir bailes, kas runā. Un prieks par tiem, kam nav egoisma plīvurs priekšā acīm. Prieks par tiem, kas ne tikai vārdos atbalsta bēgļu uzņemšanu, bet arī iet un dara.
  Un es zinu, ka liela daļa to ļaužu, kas šobrīd neziņā pretojas pieņemt skaudro realitāti, būs pirmie, kas sniegs palīdzīgu roku reālam, līdzās esošam cilvēkam.
  Latvieši ir laba un skaidra tauta, to jūs, Lisa, esat pareizi pamanījusi.
  Welcome refugees!

 34. Rapefugies are not wellcomed!
  Lai šitā .. stāv klusu, un ja nepatīk uz Latviju var nebraukt, un bēlīšus lai patur pie sevis.

 35. Pārdevusies. Somijā somi studē par velti vēl lielas stipendijas saņem. Latvieši lai maksā,ub uzņem no Somijas izraidītās pabiras, 20 000 vakar.

 36. Tā saucamā žurnāliste ir rasiste pret baltajiem un grib mūs visus iznīcināt! Tviterī jau redzu, ka vietējie liberasti un zilo atbalstītāji sprēgā pa šo rakstu un par komentāriem zem tā.
  Bet es jums liberasti varu vienu teikt:
  Ejiet ellē nodevīgie mēsli un sabiedrības padibenes!!!

 37. Biedra Cālīša domubiedre:))))

 38. Kliķe izrok atkritumus Atbildēt

  Kārtējā pērkamo muldoņa, kas ir cionistu akls ierocis,jeb pati to sastāvdaļa, bet jebkurā gadījumā = 0!

 39. Visu cienju somu tautai un LV iemiileejushajai zhurnaalistei! Tikai zheel, ka peec tik daudz gadus ilgushas draudziibas vinja joprojaam muus nesaprot. Turklaat, arii citaas , “labajaas” valstiis, kas staaveeja stacijaas ar lozungiem “Velcome!”,nu jau acis atdariijushaas pavisam plati, zviinjas ir nokritushas nost – un nu vinji redz, kaa ir, kad vellam atdod rokas mazo pirkstinju…

 40. Vai esat Johana Bekmana domubiedre?
  Iesaju Jums vairs nebraukt uz Latviju, bet uz Āfriku.

 41. Šī kundze ir .. Diagnoze – mazohistiskais liberālisms. Vajadzīga detoksikācija.

 42. Jauki, Lieliski, galvenais – Atklāti un Patiesi.

  Ak, paldies par ļoti, ļoti kvalitatīvu viedokli, kas ietver vairākus svarīgus skatpunktus. Mums homofobu un naciku Latvijā šis raksts ir vitāli nepieciešams.

 43. Latvieši, pat esot ekonomiskie bēgļi, bija izglītoti, rāvās melnās miesās, lai izdzīvotu! Viņi strādāja un nevienu neapdraudēja. Viņus spieda aizbraukt valsts iekārta, kura pat izglītotam cilvēkam nespēja nodrošināt darbu!
  Šie “bēgļi”, es nerunāju par Ukrainu un Sīriju, jo tie tiešām bēg no šausmām, kādas cilvēka prāts nespēj aptvert, bet par tiem, kuri savā valstī sarīkojuši nekārtības, nevis, lai kaut ko darītu tās labā, bēg un cenšas sabojāt citur dzīvi, viņi izvaro pat bēgļu nometnēs novietotos – savējos, viņi atbrauc kā lūdzēji, bet uzvedās kā iekarotāji, šī vārda sliktākajā nozīmē! Bēgļiem, visu cieņu, jāpalīdz un jāatbalsta, jāpalīdz nostabilizēties un jāpalīdz atgriesties mājās, jo viņi izteikuši tādu vēlmi! Bet ne parazītiem, kuri apdraud mūs un mūsu bērnu drošību! Nē, noteikti nekāda atbalsta, jo mūsu Latvijas bērni daudzi nav redzējuši tādus labumus kā bēgļi!

  • Kā tad, rāvās melnās miesās. Kad dzīvoju Lielbritānijā puse satikto latviešu mani sauca par muļķi, jo es strādāju un nesēdēju uz pabalstiem.

   • nezinu nevienu latvieti ,kurs ieradies anglijaa un nenostraadaajot gadu var sanemt kautkaadu pabalstu-TAS VISPAAR NAV IESPEEJAMS PEEC ANGLU LIKUMDOSANAS ,tagad pat 2 gadi janostraadaa -taaka esi bijusi loooti taalu no anglijas -pat uz bernu pabalstiem jaagaida vismaz pusgads

   • ak atvainojos ,neieveeroju jusu fraazi -KAD DZIVOJU ANGLIJA -taatad esi no taam ,kas aizskreeja uz angliju un domaaja ka buus viegla dzive ,tagad asti kaajstarpe esi aizskreejusi uz maajaam -anglijaa ir smagi jaastraadaa

 44. Vieni bēgļiem vēlas liegt gūt patvērumu Latvijā, jo Latviju bija okupējusi Padomju Savienība. Bet kas gan okupantiem ir kopīgs ar cilvēkiem, kas bēg no kara un terorisma?

  Pēc šis mūs “labi izprotošās” frāzes, labāk līsai raitai nebraukt uz tai tik “mīļo un iepazīto” Latviju, kuras ļaudis un patiesību par okupantu milzu skaitu un joprojām viņu esamību no tiem okupētajā zemē, šī lielā latviešu draudzene nav vēlējusies ne uzzināt, ne saskatīt! Un kur nu vēl visu redzēto un uzzināto skaļi paust Somu presē! Tātad arī somiem šī persona melo un tos maldina tieši tāpat. Dīvaini, ka tiek slēpta viņas foto, laikam viņa ir tumšiem vai sarkaniem , sprogainiem mateļiem un līku, gaļīgu degunu, kā jau visi somi izskatās!

 45. brauc lūdzu atpakaļ uz Somiju. tu uzvedies nekorekti

 46. Līsa, nez vai būs jēga tērēt laiku pētījumiem, jo atbilde ir pavisam īsa- PAŠSAGLABĀŠANĀS ir tā, kas liek cilvēkam mainīt attieksmi pret lietām un notikumiem.Mēs, latvieši vienmēr esam jutuši brīdi, kad jāceļas kājās un jāsaka Nē, citādi būtu noslaucīti no zemes virsas kā tauta.Manuprāt, Jūsu rakstam ir kosmopolītiska “piegarša”, nu tieši tāda, kādu padomjlaikos mums skolās centās ieborēt, bet simtprocentīgi neizdevās.Acīmredzot , tikai tiem 2000 domubiedriem , kuri šobrīd veldzē Jūsu prātu ,izdevās.Ir teiciens- tāds tādu atrod.Starp citu, slāviskā vidē atradīsiet vairāk domubiedru.Viens no dižiem pedagogiem ir teicis:Domās nav nekā, kas nav bijis sajūtās.Šaubos, vai jelkad spēsiet izprast to, ko mēs tūkstošgadēs ğenētiski mantojam no saviem senčiem.

 47. Līsa Raita: “Bet kas gan okupantiem ir kopīgs ar cilvēkiem, kas bēg no kara un terorisma?”
  – – — – – – –
  Pirmkārt, Līsa, ja šie cilvēki tiešām būtu tikai polītiski bēgļi, kā Tu to pieņemi, tad viņi būtu mukuši uz tuvāko drošo vietu (un ne tikai Turciju). Bet viņi nav ar mieru palikt savu kaimiņu vai ticības brāļu zemēs, viņi grib doties tur, kur ir daudz augstāks dzīves līmenis. Viņi ir migranti. Bet Latvija migrantus pieņemt negrib, īpaši tos, kuri tiek mums uzspiesti. Okupācijas laikā mums tika uzspiesti simtiem tūkstošu migrantu no Krievu impērijas; rezultātā, Latvijā pamattautai ir zemākais īpatsvars savā valstī no visām ES valstīm. Padomā par to, pirms Tu izplati naidīgas baumas par “naidu”.

 48. paklausies tu pargudra somija zurnaliste ja latviesi bega! no psihiski slima stalina! bet latviesi netaisija tadas ziepes ka sitie melnie mergli lai sez sava bedre uz apslakte viens otru prieks kam mums vinus vajag sava zeme lai iet no kurienes nakusi kaut pie merkeles pagalma dzivot! vini ir nenormali un tu gudra zurnaliste ari neesi isti normala ja kas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..

 49. Mīļā meitene parāda absolūtu situācijas un Latvijas noskaņojuma cēloņu neizpratni.

 50. Atbildot uz jautājumu, kāpēc latvieši kļūst naidīgi, es gribu uzdot jautājumu, kāpēc latvieši kļūst gļēvi, bezmugurkaulaini un pārprasti politkorekti. Savā Somijā jūs varat uzņemt visādus laimes meklētājus cik patīk, bet Latvijā viņiem nav vietas. Ja jūs gribat iznīcināt Eiropu, tādu kā tā ir tagad, tad varat dziedāt līdzi Merkelei un ES vadībai. Ja Ziemeļvalstis sāk aptaujāt bērnu vecākus skolā vai Ziemassvētku svinēšana un pieminēšana neaizskars iebraucēju jūtas, tad tālāk vairs nav kur iet. Mana paaudze ir piedzīvojusi gan Ziemassvētku, gan Līgo svētku aizliegumu. Vai tāpēc mēs gājām uz barikādēm, lai atkal dabūtu uz kakla labākas dzīves meklētāju miljonus, pret kuriem pārprasta politkorektuma vārdā jāapietas kā ar jēlām olām. Nav ko pieminēt tos latviešus, kuri aizbrauca 1944. gadā. Pēc pusbada dzīves un nabadzības Eiropas nometnēs viņi parakstīja līgumus par strādāšanu raktuvēs vai lauksaimniecībā. Kad tika no obligātā darba vaļā, strādāja divos pat trijos darbos, lai tiktu pie labklājības, nevis apnicināja to, ko jūs tur Somijā un arī latvieši steidzas piedāvāt. Var būt var atbildēt uz jautājumu, kāpēc Eiropa ir izraudzīta par upurjēru, kāpēc tie miljoni jaunie vīrieši nekaro savās zemēs, bet grib iekarot visādiem līdzekļiem Eiropu, kāpēc nebrauc uz daudzām bagātajām Āfrikas valstīm, kur nav nekāda kara. Kas ir autors Eiropas sagraušanai, pierasto vērtību un kultūras iznīcināšana ?Ja neziniet, tad palasiet literatūru. Vismaz nemāciet latviešus dzīvot savā zemē, par kuru tik daudzi cilvēki atdevuši savas dzīvības.

 51. Līsai Raitai Somijā. Atbildēt

  Mazohiste? Raksti vēl!

 52. “Mans cerību stars ir forums sociālajā portālā “Facebook”, kas pulcē vairāk nekā 2000 cilvēku, kas iestājas pret rasismu Latvijā. Šie cilvēki vēlas palīdzēt integrēt bēgļus Latvijas sabiedrībā.””

  Lieliski! Latvijai nemaz nav jāuzņem 2000 musļiku, tikai kādi 750! Tie 2000 arī pie sevis mājās lai uzņem! Es negribu, ka manus nodokļus tērē šiem parazītiem!

 53. vēl viena velkomiste no Somijas…Aiciniet taču tos arābus,afrikāņus un krievus uz Somiju! no Sorosa fonda naudu saņemat?Visvairāk mani sarūgtināja līdzīgs raksts,kura autors ir J.Rislaki,kuru līdz šim cienīju.Ārprāts!Kauna nemaz nav?

 54. Ar Latviešiem viss ir kārtībā, bet šķiet ka ar Jums nav labi , Jūs sauciet mūs par ekonomikas bēgļiem , tad arī pati esiet atbildējusi uz savu murgaino jautājumu!!! KAMĒR mums būs pašiem jābēg , mūsu valstī nav jāienāk nevienam citam , valsts kurai pašai līdz labklājībai ir kā līdz Marsam(izņemot 100 gudrās galvas), mēs NEVARAM palīdzēt citiem , un noskaidrojiet kundze, kas ir bēgļi?!!!! Mūsu vecvecāki bēga, bet neuzstādīja prasības valstīs kurās ieradās, viņi strādāja melnu muti, iztika kā varēja, viņi nevaroja, viņi nedūra , viņi nespridzināja! Un Jūs kas pāris pāris mēnešos saņem algu ko mums daži saņem gadā nevarat spriest par mums ne nieka!!!!! Tā sauja kas tajos tūkstošos ir paslēpusies starp bēgļiem slepkavām, ir niecīga, un zināms ,ka Allaha vārdā pats miermīlīgākais sekundes lakā tev iedurs dunci ribās…., tā nav mentalitāte kura var iekļauties eiropiskajā vidē, ne pēc strādīguma, ne pēc ģimenes vērtību skalas, nedz pēc vienlīdzības! Tāpēc lūdzu klusējiet par lietām no kurām jūs neko nesaproties! Latvieši ir sena tauta , gan mēs kā pārdzīvosim, bet mums nav jāatbalsta kādas kundzes tiekšanās pēc Nobela prēmijas ārprāts!

 55. 1. lai izpildītu ES prasības ir nepieciešama nauda, kuras jau tāpat trūkst mūsu valstī, mūsu dzīves līmenis ir daudz zemāks, nekā vecajās labajā valstīs.
  2. daudziem mūsu valsts jauniešiem, lai uzsāktu savu dzīvi ir arī 1 soma, kā bēgļiem, jo vecāki nevar nodrošināt bērnus ar kaut ko vairāk. daudzi jauni cilvēki dzīvo īrētajos dzīvokļos daudzus gadus, personīgā dzīvokļa iegādei nepietiek naudas, jo banka nedod kredītus, jo ienākumi ir pārāk zemi.
  3. Amorāli ir bēgļiem pieškirt lielākas privilēģijas nekā mūsu valsts nabadzīgajiem iedzīvotājiem, jo lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai nav nekādu uzkrājumu, ir tikai kredīti, kas jāatmaksā. Naudas pietiek lai samaksātu rēķinus un nodrošinātu minimālus iztikas līdzekļus, un pirmās nepieciešamības preces. Daudzas ģimenes pērk apģērbus lietotu preču veikalos, jo jauniem apģērbiem nepietiek ienākumu. No jaunajiem pērk ko nevar nopirkt lētāk.
  4. Lai arī mēs esam ES mums tāls ceļš ejams līdz bagāto valstu līmenim. It kā viena Eiropa, bet pārāk lielas atšķirības, ko necenšas labot, ir skaisti runāt par solidaritāti, kad pašiem izdevīgi, bet pārējā laikā lobēt savas interses.
  Un mūsu pieredze rāda, ka nevar integrēt cilvēku, ja viņš pats nevēlas. Ja tu esi bēglis, tad tu būsi pateicīgs par iespēju būt drošībā, bet Zviedrijā un Vācijā notiekošais par to neliecina. Atbraucējs nevar diktēt pārējiem savus noteikumus, bet jāpieņem, tās valsts noteikumus, kurā viņš ir ieradies.

 56. _«Ierasties Vācijā bija mana vīra ideja. Viņš gribēja līdzināties Eiropā dzīvojošajiem. Taču situācija šeit izrādījās daudz sliktāka, nekā mājās. Nodzīvojām šeit trīs mēnešus. Ēdiena bija ļoti maz un briesmīgs, ziemā nav iespējams izdzīvot ar šādu pārtiku. Mēs visu laiku bijām badā, arī bērni. Par visu ceļu samaksājām 11 000 dolāru, bet atgriezāmies Irākā tukšām rokām,» citēta kāda bēgle no Irākas._

  • Man viena irākiete rādija savas ģimenes māju Irākā,Latvijā tāda pils cilvēkiem sapņos nevar rādīties,ļoti grezna,bagāta milzu māja ar sarkankoka mēbelēm,viss vienos īstajos paklājos,brīnišķīgi trauki u.t.t.
   Viņas vecāki,brāļi ,māsa palika tur,bet viņa ar vīru un 3 bērniem dzīvo DK, Tagad visa ģimene uz invalīdu pensijām- viņai sāp mugura,bet vīram sāpot kājas,bērni gan pagaidām veseli.Kad atbrauca uz DK ,bija moderna ,sieviete,bet tagad staigā ietinusies lupatās,sākumā,lai neņemtu ,,iesainoto” darbā,bet vēlāk sāka ,,sāpēt ” mugura. Tā mani mīļie notiek un tā arī kāda daļa uzvedīsies Latvijā.

 57. Lieliski. Atklāti. Patiesi.

  Paldies par kvalitatīvu viedokli, kas ietver vairākus skatpunktus. Mums šis Latvijā ir nepieciešams.

 58. Kurš uzņēmies tulkot šo augstprātīgi sarkastisko tekstu?

 59. Pielīdzināt latviešu izbraukšanu peļņā uz ārzemēm šo milzīgo ordu iebrukšanai Eiropā ir vismaz nekorekti.
  Kur jūs esat redzējuši no Latvijas uz Īriju un Angliju stiepjamies tūkstošskaitlīgus latviešu vīriešu barus, kas pāri laukiem, caur mežiem skrietu uz šīm valstīm cerībā tur iegūt pabalstus?

 60. Neviens komentētājs nav ievērojis somu žurnālistes rakstā uzsvaru par citu reliģiju cienīšanu. Tad lūk, šai žurnālistei pašai velkamisms ir kvazireliģija, tāpēc viņa netaisās diskutēt, jo ticībai argumentus nevajag, bet pieprasa citus rīkoties atbilstoši viņas velkamisma reliģijai.

 61. Kušs, kušs, ko nu sašūmējušies. LA arī prot troļļot, te FC redzēju par šo rakstu labu komentāru- arī LA publicē melus un izdomājumus. Googlē nav atrodama tāda somu žurnaliste Liisa Raita, nav Latvijas antirasistu forums FB ar 2000 sekotājiem, nav somu avīzēs minētās personas apraksti par Latviju un visbeidzot somu noskaņojums pret iesaku šo melu autoram palasīt komentārus http://www.mvlehti.net

 62. Gan Rislaki, gan Raita dzied somu tautas dziesmiņu ko apguvuši no PSRS. Vai ne somu prezidents mūs kaunināja atmodas gados, par jaukās padomijas graušanu,? Bet šie abi žurnālisti redz tikai to ko grib redzēt un savas saprašanas nav ne vienā rakstu galiņā. Vai Raitas kundze šeit slikti uzņemta un vai viņa šeit nodarbojās ar bandītismu? Bet slikti, ka viņa negrib redzēt kas notiek ritumeiropā un nav sapratusi latviešu tautas vēlmi vienreiz dzīvot sev nevis kaut kādiem pasaules staiguļiem. Žēl ka viņa neredz to postu, ko nodarīja krievu sirotāji. Un tagad kad apritējuši knapi 25 gadi kopš valsts atjaunošanas, kad ir vēl tik daudz nebūšanu ar pašu ļaudīm, tad kāp;ēc gan mums vajadzētu maksāt tās lielās naudas un sniegt visdažādākos pakalpojumus cilvēkiem bez goda un saprašanas?

 63. Somi uzmetušies par baigiem smadzeņu skalotājiem.

 64. 1. Šie nav bēgļi, bet gan migranti. Par bēgli tiek atzīts vien retais.
  2. Mēs esam ES valsts un tajā tās pilsoņiem ir atvērts darba tirgus. Šie migranti nav no ES, tāpēc salīdzināt latviešu ekonomiskos migrantus un šos te ir pilnīgi nekorekti.
  3. Šie migranti ierodoties ES jau sākotnēji pārkāpj virkni likumu, kādēļ princpā būtu izraidāmi no ES. Piem. – neprasa patvērumu pirmajā valstī, bet pretlikumīgi šķērso robežas utt.
  4. PIETIEK DEMAGOĢIJU!

 65. Jaapadziivo veel ilgaak un jaapapeeta latvieshi. Ja veel nav raduaies skaidriiba. Kaapeec…???

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Somu kundzej vajadzēja pētīt latviešu dvēseli, lielo kaimiņu atstātās rētas, mūsu izdzīvošanas fenomenu, kad divos pasaules karos ir nebūtībā aizgājusi 1/2 no iedzīvotājiem, esam izlaupīti, sabumboti, nodedzināti, bet tas pat nav galvenais. Galvenais ir baigais gads, kad izveda vai nošāva ļoti daudzus mūsu gaišākos prātus, kam sekoja bēgļu gaitas un 50 gadus ilgusī okupācija ar fizisku un MORĀLU teroru. Šie teroristi nekur nav aizbraukuši, to ir pilna Rīga un viņiem palīgā dodas jaunās formācijas, bet vecā kaluma papildinājums, kas mērams tūkstošos. Lūk, kur ir atbilde latviešu naidīgumam! Latvieši NAV naidīgi! Mēs esam toleranti, viesmīlīgi, piekāpīgi visiem un tādēļ te katrs ienācējs jūtas labāk par pašiem zemes saimnieklem. Bet visam ir robežas, sarkanās līnijas un šo pareizticīgo un musļimu bēgļu bari noteikti nedrīkst tās pārkāpt! Mums pirmkārt ir jādomā un viss jādara, lai Latvijā arī turpmāk dzīvotu latvieši, lai mums bēgļu dēļ nebūtu pašiem jābēg no savas zemes.
   Somu draudzene! Apdomā manis rakstīto, piemēri šo kristāla kurpīti savai kājai un … vai tā nespiež?

 66. Nu isteniba siem melnajiem babajiem muslikiem ir jadzivo sava valstis,neviss sedet lv.Muceniekos un est par velti maizi.Jo mes Latviesi arzemes stradajam,ar mums tur nekas neauklejas,un lai ta zurnaliste aizstaisa savu rikli.Nav ko darit tiem muslikiem Latvija,jo ta ir musu zeme,musu kultura.Lai si zurnaliste padzivo starp melnaijem,gribu redzet ka tad vina dziedas,kad valoda!

 67. Kāpēc Līsa Raita kļūst stulba un fašistiska? Vai tāpēc, ka latvieši negrib dancot pēc velkomistu un cilvēktirgoņu stabules?

 68. Kārtējai bēgļus mīlošais raksts. Ja viņi bēgtu no kara, tad nebūtu jāskrien uz Eiropu un jāuzspiež kādas pašiem izdomātas tiesības.
  Ja bēgļi neciena valstis, kurās viņi ir ieradušies, tad mums nav jāciena viņi un jāgrib uzņemt.Viņi neuzvedās kā pieticīgi viesi, viņi uzvedās kā barbari. Kā tādus var uzņemt ar siltām jūtām?
  Raksts bezjēdzīgs.

 69. Laikam esat vēl ļoti jauna un arī naiva. Lasiet vairāk,izglītojieties, varbūt sāksiet domāt plašāk un dziļāk.

 70. Žurnāliste izokšķerēja Latvijas kaktus.Bija laipni uzņemta daudzās vietās. Un latviešus tā arī nesaprata. Man nepatīk patvērumu meklētāju uzvedība,mērķi,attieksme un tāpēc es pēkšņi kļuvu rasiste? Ja manās mājās ierodas ciemiņš ar sliktu uzvedību,viņu jānoliek pie vietas! Ja godīgi, esmu sašutusi!

 71. Eh. Naivā Līsiņa. Lai viņa padzīvo pie kādas bēgļu nometnes un pēc tam pastāsta, kā viņu apčamdīja, apzaga vai, iespējams, izvaroja. Somiem jau vienalga, jo viņi tur ir cik? 3 civlēki uz kvadrātkilometru? 😀 viņiem tur tāpat jau viss ir melns…kā Norvēģijā. iņi ir pieraduši. Un ja nemaldos, tad vai Somijai nebija tā deputāte, kas teica – nacionālā svērtības un kultūra neeksistē. Vai arī tā bija zviediete. Vienalga. runa ir par skandināviem. viņiem vairs nav savu vērtību. viņi var kopoties ar ko grib. Bet mēs latvieši, mēs gribam tomēr būt mēs, latieši, latviski un ar savu kultūru. mums jau pietika ar to krievu karavānu kas gāzās pāri. nevajag vēl to arābveidīgos. nevajag!!!!

  • Un vai “muļķei” pašai ir nācies pabūt kādā bēgļu nometnē, ja jau kā eksperts/e runā? “Bet mēs latvieši, mēs gribam tomēr būt mēs, latieši, latviski un ar savu kultūru. ” – ar kādu kultūru? Apsaukāšanos? Naida kurināšanu? Nepārbaudītu faktu izplatīšanu? Ar dzeršanu? Pirms runājat par latviešu kultūru – lūdzu, rakstītāj, vispirms to ievērjiet savā rakstu valodā.

   • Karteja maza meitenite ierunajas. Es savu zemi nevienam neatdosu. un kultura mums ir briniskiga. kapec Arabu kultura butu ar kautko labaka un Latviesu kulturu butu jaaizvieto ar Arabu? Tu pati vispar saproti ko runa? tadiem cilvekiem,senatne mute butu aizsuta.

 72. Es tik nesaprotu – tā somiete patiešām nav īsti gudra, vai tik muļķi laiž???
  Kā var salīdzināt latviešus – zemeņu lasītājus ar arābu pabalstu pieprasītājiem, kuri pie tam vēl pieprasa patvēruma valstī sev tiesības dzīvot pēc saviem šariata likumiem un uzspiest tos arī citiem?!

 73. Nevajag visu novelt uz rasismu.Latviešus pašus dzen nabadzībā,tur rodas tas naids.Imigranti ir ar citu ticību, ne jau arī tas ir galvenais,bet gan tas ka viņi ir mežoņi.Protams žēl ir to cilvēku-imigrantu,kuri patiešām grib dzīvot savādāk un labāk.

 74. Bet okupacijas sekas vel arvien nav noverstas.

 75. Laikam cienījamā žurnāliste nav dzirdējusi, ko *nabaga bēgļi* dara Vācijā, Zviedrijā utt. Latviešu attieksmei nav , pēc manām domām , nekāda sakara ar naidu pret kādu no reliģijām. Vienkārši mēs gribam mierīgi dzīvot savā valstī, droši staigāt pa ielām, audzināt bērnus. Mēs negribam mainīt savu kultūru un savu dzīves stilu, tāpēc, ka svešiniekiem tas nepatīk. Viņi ir viesi pie mums, mēs esam saimnieki, patīk tas, vai nē.

 76. Kā nu tur bija, noslauki savu durvjupriekšu, pirms ej cita sētā – –
  Vai latvieši lien cita valstī ar pamācībām? Vēl atļaujas nesmalkjūtīgi norādīt uz kādām tur Somijas iedotajām kapeikām, nožēlojami. Negaidīju no Latvijas Avīzes, ka reiz publicēs šādus augstprātīgu, aprobežotu cittautiešu apvainojumus!

 77. Diezgan vienpusīgs viedoklis, neiedziļinoties būtībā, patiesībā vispār neidziļinoties, tikai uzcept kautko, savu viedokli. Ļoti slikta žurnāliste, slikta, fui.

 78. Ir gan ko brīnities ! Paskaties to bēgļu ” darbus ” !

 79. Kāpēc mums savā zemē būtu jābaidās dzīvot. Latvijā cilvēkiem patīk ogot, sēņot, nodarboties ar ūdens tūrismu, ja katrā nostūrī savedīs tos pasaules staiguļus, tad gan baidos, ka pat uz mežu būs bail iet.

 80. Sacerējās dāmīte nezin ko. Pat zviedri atjēgušies un sāks imigrantus deportēt.

 81. Mīļā somu draudzene! Latvieši,kas devās ekonomiskajā imigrācijā negāž riņķī valsts iestādes ,prasot pabalstus,mītnes utt.Viņiem,aizbraucot,bija pašiem jāgādā,kur dzīvos,jāsameklē darbs un jāzin,kā svešajā valstī izdzīvos un iedzīvosies.Viņi nevienam neradīja problēmas un ne uz viena rēķina nedzīvoja.Un aiz sevis neatstāja mēslu un plastmasas maisiņu kaudzes uz ielām un stacijās.Tā ir milzīga atšķirība.

 82. Cienītā žurnāliste, Jūsu idejas par arābu un citu Ziemeļāfrikas migrantu integrāciju ir utopiskas, jo šie mazizglītotie vai vispār neizglītotie ļautiņi no citas reliģijas un kultūras telpas nevēlas un nav pat spējīgi to darīt. To pierāda daudzie notikumi Francijā, Zviedrijā, Vācijā, šo tautu pētnieku un pazinēju (piemēram, profesors L.Teivāns) īlggadīgie pētījumi. Jūsu salīdzinājums ar Latvijas ekonomiskajiem migrantiem ir ļoti nekorekts, jo mūsu migranti ārzemēs strādā, apgūst mītnes zemes valodu un nenodara kaitējumu mītnes zemes tautai un tās kultūrai.

 83. Tāpēc, ka Latvija vēl nav ne garīgi ne materiāli atkopusies no izkropłojošās padomju okupācijas kuras sekas, kā nesadzijusi brūce ir vēl łoti aktuālas. Tāpēc, ka Latvija joprojām vēl nav atbrīvojusies no okupantu/kolonistu iespaida.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+