×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Kāpēc Latvijā lielākie elektrības rēķini (77)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā iedzīvotājiem jāmaksā par elektrību vairāk nekā Igaunijā un Lietuvā. Jaunākajā Eiropas Komisijas ziņojumā atzīts, ka, elektrības vairumtirdzniecības cenām biržā samazinoties, Latvijas iedzīvotājiem rēķini nesamazinās, kamēr mūsu kaimiņvalstu iedzīvotājiem samazinās.

Šā gada pirmajos trijos mēnešos Latvijas iedzīvotāji, kuru mēneša patēriņš svārstījies no 208 līdz 415 kilovatstundām (kWh), maksāja vidēji 16,18 centus par vienu kWh. Tāda pati vidējā cena bijusi arī pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Bet aizvadītā gada laikā elektrības vairumtirdzniecības cena biržā saruka par 7% – no 36,5 eiro līdz 34 eiro par megavatstundu (MWh).

Savukārt abu mūsu tuvāko kaimiņvalstu iedzīvājiem elektrības cenas samazinājās. Lietuvā par 9,4% – no 12,33 līdz 11,08 centiem par vienu kWh. Igaunijā par 5,6% – no 12,96 līdz 12,23 centiem par vienu kWh. Tā kā vairumtirdzniecības cenas trijās Baltijas valstīs regulē viena un tā pati birža, tās pārlieku neatšķiras.

Biržas cenas ietekmē tikai lielos

Elektrības tirgotājiem jautāju, kā izskaidrot to, ka Latvijā par elektrību jāmaksā vairāk nekā Igaunijā vai Lietuvā.

“No četrām sastāvdaļām, kas veido rēķinu patērētājiem, “Baltcom” vai cits tirgotājs var ietekmēt tikai elektrības cenu, kas mūsu piedāvātajā elektroenerģijas tarifā (14,1 cents par 1 kWh) veido tikai 32% no rēķina summas. Bet pārējās elektrības rēķina daļas neviens elektrības tirgotājs nevar ietekmēt,” skaidro uzņēmuma “Baltcom” produktu un pakalpojumu direktors Konstantīns Borovikovs. “Arī biržas cenu svārstības parastais patērētājs izjūt maz. Piemēram, ja biržā elektrības cena samazinās par 10%, tad rēķinā tas ir tikai puscents par 1 kWh. Cenu svārstības biržā vistiešāk izjūt tikai tie klienti, kuri elektroenerģiju iegādājas par biržas cenām.” Proti, biržas cenām samazinoties, ieguvums no tā ir tikai tiem klientiem, kuri tērē daudz elektrības.

“Baltcom” pārstāvis domā, ka iemesls, kāpēc Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji par elektrību maksā mazāk nekā Latvijas elektrības patērētāji, varētu būt tas, ka šajās valstīs obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir mazāka un sadales un pārvades pakalpojuma tarifi ir lētāki, kas savukārt ietekmē rēķinus, kurus saņem elektrības patērētājs.

“Elektrības rēķinus, iespējams, Latvijā ietekmē tas, ka iedzīvotāju lielākā daļa joprojām maksā par patērēto elektrību tā sauktā universālā pakalpojuma cenu,” savukārt uzskata “Lattelecom” enerģijas tirgus eksperts Reinis Āboltiņš, “tā ir dārgākā elektrība, ko Latvijā var nopirkt. Elektroenerģijas biržas cena jau ilgstoši ir būtiski zemāka par universālā pakalpojuma elektrības cenu.”

“Lattelecom” speciālists Artūrs Pielēns-Pelēns skaidro, ka elektrības rēķinu summā aptuveni 28% veido obligātās iepirkuma komponentes (OIK) daļa, apmēram 40% ir sadales un pārvades daļa, savukārt atlikušie 32% ir tiešā elektroenerģijas patēriņa un elektrības tirgotāja maksa – no tiem aptuveni 28% veido elektrības iepirkums biržā vai pie vairumtirgotāja un ap 4% – elektrības tirgotājam.

Ja Latvijā par OIK iedzīvotājiem pērn bija jāmaksā 3,24 centi/kWh, savukārt kopš pagājušā gada 1. augusta “Sadales tīkls” ieviesis fiksētu maksu par elektrības piegādi 1,50 eiro mēnesī, tad nav jābrīnās, kāpēc salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu mums ir lielākie elektrības rēķini.

Ministrijai savs skaidrojums

Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktores vietnieks Gunārs Valdmanis stāsta, ka elektroenerģijas cenu mājsaimniecībām galvenokārt ietekmēja izmaiņas uzņēmuma “Sadales tīkls” tarifos. Tomēr mājsaimniecībām ar vienas fāzes pieslēgumu, kādu valstī ir 760 000 jeb 74% no kopējā pieslēgumu skaita, izdevumi esot pieauguši vien par 1,50 eiro.

Vienlaikus tirgotāji esot ņēmuši vērā arī elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenu tendences un samazinājuši elektroenerģijas cenas arī mājsaimniecībām. Piemēram, lielākā tirgotāja AS “Latvenergo” populārākajā tarifā “Universālais” elektrības komponente ir samazināta par 3,3% – no 0,053 eiro līdz 0,0512 eiro. Tādējādi mājsaimniecībai ar vienfāzes pieslēgumu un elektroenerģijas patēriņu 50 kWh, kas izmanto AS “Latvenergo” tarifu plānu “Universālais”, izdevumi kopš 2016. gada ir pieauguši par 0,65 eiro mēnesī jeb 7,88%, bet mājsaimniecībai ar vienfāzes pieslēgumu un elektroenerģijas patēriņu 100 kWh un analoģisku tarifu plānu – samazinājušies par 0,22 eiro jeb 1,33%. Mājsaimniecībām ar vēl lielāku patēriņu un citu tarifu plānu kritums var būt pat vēl straujāks, norāda EM speciālists.

Kas veido elektrības cenu? 

Elektroenerģijas cena

Atkarībā no elektroenerģijas pieprasījuma un piedāvājuma vairumtirdzniecības cenu regulē “Nord Pool Spot” birža. Savukārt lietotājam piedāvātā konkrētā tirgotāja cena var atšķirties.

Obligātā iepirkuma komponente (OIK)

Maksā visi elektroenerģijas lietotāji neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja. OIK ir valsts noteikts atbalsts tiem ražotājiem, kuri ražo elektroenerģiju koģenerācijā vai no atjaunojamiem energoresursiem. OIK apmēru pārskata ik gadu un apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Pārvades un sadales sistēmu pakalpojumi

Maksā visi elektroenerģijas lietotāji neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja galvenajam elektrotīkla īpašniekam un uzturētājam – uzņēmumam “Sadales tīkls”. Pakalpojumu tarifu apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

21% pievienotās vērtības nodoklis (PVN)

36 tirgotāji: patērētājiem elektrību piedāvā 10 uzņēmumi

No elektroenerģijas tirgotājiem, kopskaitā 36, kuri ar elektroenerģijas sadales un pārvades uzņēmumu “Sadales tīkls” noslēguši līgumus par elektrotīkla izmantošanu, pašlaik patērētājiem elektroenerģiju piedāvā 10 uzņēmumi: “Latvenergo”; “Baltcom”; “Win baltic”; “220 enerģija”; “Aeon energy”; “Esk sistēmas”; “Bright future energy”; “Foodcom”, “Mvbk”; “Lattelecom”.

Pievienot komentāru

Komentāri (77)

 1. Tā elektrības iepirkšana ir acu aizmālēšanas –pērkam un pērkam , kur tad to elektrību liek ?, jo tādas lielas rūpnīcas nevienā pilsētā nemaz nav , lai vajadzētu pēc tās elektrīības – Liepājā vien pazudušas , v i s a s rūpnīcas , ap 20 rūpnīcām !!!

 2. KAS ATKAL NOTICIS ??MAN PALIELINAJAS REKINI ????VAI ATKAL PAR MAZ MAKSAAJAM KO STABIEM ??????

 3. Ačgānā valstī dzīvojam – jo stiprāk pūš vējš un jo stiprāk līst lietus, jo dārgāki mēs maksājam par elektrību. Tikai vienai šādai vēja parka firmai vien 2016.gadā vējš atpūtis 4 miljonus eiro pēļņu.
  Nav paveicies mums letiņiem, ka esam piedzimuši tik alkatīgā valstī,

 4. Saprotu visu, bet nesaprotu vienu – kāpēc jāmaksā divas reizes patērētās enerģijas daudzumu – to ko patērē – es saprotu, bet pievadu mājai – tā pate summa??? Līdz ar to palielinās maksājums un + PVN

 5. Vai Latvijā stulbāki vēlētāji?

 6. Puku andris darbojas ka italu astonkajis- OIK,Jurmala sagrabis mikrinu biznesu /Liepajas autobusu parks/,nupat ari atkritumu biznes pargajis vina firmai Clean R,kas bus vel talak???

 7. Kad aizvaaks beidzot tos OIK iebaaztos dubulttarifus saveejiem korishiem?
  Un tas, ka Latvenergo pelnja no 30 MIO gada auzleca uz 90 MIO,kurus savaac budzetam – tai kaarteejai izkljiizgaashanai – jau vien noradaa uz to, ka apstiprinaatie tarifi nav pareizi. Agraak vismazno pelnjas arii tos pashus sadales tiiklus laapiija un laboja, uzturot kaartiibaa… Cik tagad pleesh no iedziivotaajiem par jaunu piesleegumu kaut vai tai pashai privaatmaajai? Par visiem tiem papildus “meitas kantoriem – distributoriem” – t.i. el. en. tirgotaaju kantoriem pa lielam, kuri tik tos skaitiitaaju raadiijumus nolasa, bet pelnju sev iekasee, te pat nemaz nerunaajot…
  L*?

 8. Nav te ko jāt smadzenes ar kaut kādiem cipariem , skaidrs ir katram , kur mazāk ierauj nāsīs , tur arī cenas zemākas .

 9. Kur vien sastopamies dialogā par cenām ,tad visādi argumenti. Varētu padomāt ka Igaunija ar Lietuvu nav Eiropas savienībā un uz viņām Eiropas regulas neattiecās?

 10. Kamēr valdīs zagļi, mums viss būs dārgāks ka citiem:))

 11. Vispār elektroenerģija ir dabas parādība – tātad tā ir par brīvu,mēs vienkārši maksājam ,lai cilvēki būtu bagāti un nabagi.

  • Elektroenerģija ir elektromagnētisks lielums, kas rodas elektronu kustības rezultātā. Paši no sevis viņi nestaigā, tev arī ir jāēd lai spētu kustēties, tāpat elektrību nedabūsi no nekā. Baigais “elektriķis” esi, es tā skatos.

 12. Kāpēc jāpāriet uz brīvo tirgu, ja visam pēc tam pieaug cenas, jo katrs starpnieks grib nopelnīt. Jā Eiropa to uzspiež, tad valdībai vai Eiropai ir jākompensē cenu starpība, Tas pats nelaimīgais OIK, kāpēc valdība nepiemēro speciālo nodokli, lai kompensētu nesamērīgo elektrības cenu un mazinātu it kā ,,draudzīgās” elektrības ražotāju peļņu. Latvija no nabadzības nekad neizkļūs, ja valdība nespēs ātri un efektīvi risināt problēmas.

 13. Bet vai LV ir kas lētāks kā citur?????

 14. Man pagājušajā mēnesī patēriņš bija 15 kWh, bet rēķins EUR 3,71. Tas ir gandrīz 25 centi par kWh. Vai ir pasaulē vēl kaut kur dārgāk?

 15. nolādētās volstrītas salašņas ! Atbildēt

  rotšildvanckari un citi volstrītas utainie teroristi turpina izzagt un izmērdēt Latviju.

 16. KAU KAS JĀDARA,BET KAS ?IZTIRGOTA,NOZAGTA, CIK ILGI VĒL TIKAI MULDĒSIM ?

 17. Ar gāzi (LG) ir vēl trakāk. Īsta mafija.

 18. ….obligātā iepirkuma komponente (OIK), kad tas Bārda aizrīsies ar šo OIK, tauta tik maksā UN MAKSĀ……..

 19. Es dievinu, ka man ir 7 euro par elektrību un 32 euro kautkāda pievienotā komponente, vismaz jūtos izdrāzts…

 20. Tekstā par OIK ir teikums:”Maksā visi elektroenerģijas lietotāji”.Nē, tiek pieprasīta maksa arī no elektroenerģijas nelietotājiem. Ir pensionāri, kuriem jāmaksā 9 eur mēnesī, kaut elektroenerģiju neizmanto.Ir tādi, kuriem ir lielas pārmaksas par iepriekšējiem gadiem.Tas ir Lattelecom blēžu izgudrojums – iekasēt naudu par neko – mistisko abonēšanas maksu.Latvenergo agrāk bija godīgs uzņēmums, bet, kad sagāja kopā ar Lattelecom blēžiem, tad arī kļuva kā tie -vienā maisā bāžami laupītāji,naudas izspiedēji par neesošiem pakalpojumiem.

 21. Jāpabaro tehniskos direktorus, grāmatvedes un lai mazliet paliek Miķelsonam!!!!!!

 22. Mani gan viss apmierina, nomainīju šogad universālo uz dinamisko, uzlika viedo skaitītāju – maksāju mazāk, viss čiki. Bet dižajam komentētājam nedod loģiski domāt, bet dod pavaidēt…ai, ai, cik viss slikti!

 23. Atslēgas vārdi :mainījās tarifs! Te nu nav nekāda sakara ar OIK, reālo cenu vai mūsu paradumiem. Kad “Latvenergo” radīja savu naudas pumpi “Sadales tīkli” jau pašos pirmsākumos bija ielikta definīcija, kā darboties” brīvā tirgus” apstākļos. Pat absurdi, kā var runāt par kaut kādu brīvo tirgu ja ir viens izteikts monopolists šajā jomā? Un tas ir “Latvenergo” kas ir paslēpies aiz “Sadales tīkli” izkārtnes. Vēl viens skaidrojums priekš debīlajiem : maksā vairāk, tāpēc ka maksā par reālo patēriņu! Tāds formulējums pat vistrakākajiem “brīvā tirgus” apologetiem ir ne tikai nesaprotams bet pat absurds. Ko šajā laikā viss energomonopols ir izdarījis, tas ir radījis visnesaprotamākās un sarežģīti aizklātās shēmas, kuras liedz cilvēkiem ar normālu domāšanas veidu realizēt tiesības pirkt preci par lētāku maksu.

  • Naudas pumpis ne ir vien “Sadales tīkli”, bet arī “Augstsprieguma tīkli”, kuri no tiem pašiem mūsu maksājumiem barojas, turklāt īpašnieki ir ārzemēs, respektīvi, liela ieņēmumu daļa par elektrību aizplūst no Latvijas.

   • Abu šo uzņēmumu 100% īpašniece ir Latvijas valsts, tas nozīmē, visa peļņa (ja tāda ir) nonāk kopējā budžetā. Kādās ārzemēs? 😀

    • Tev te jāsaka latviski: ne.., analfabētene,
     valstij, praktiski, sen nepieder nekas !
     Viss ir pakļauts zināmiem tuvo austrumu
     “investoriem” !
     Arī likumus sacer viņi savās interesēs,
     tādu zicvalsti neņemot galvā !
     Kriminālie t.s.”gaišie spēki” veikli sagrāba
     ekonomiku un pasniedza to tā, it kā
     tauta būtu tā vien sapņojusi par iespēju
     pildīt pasaules gaļdeguņu makus.

 24. Te lasāmi IEMESLI visam! Atbildēt

  A.Balts
  10.08.2017 00:40
  Dace Āboliņa
  09.08.2017 10:18
  Te ir piemērs,kā veido “ilgtspējīgu politiku”, Krievijas režīms no Latvijas izveda skaitliski visvairāk cilvēku un attiecīgi ieveda visvairāk ,nodrošinot Krievijai lojālus vēlētājus turpmākajos gadu desmitos. Piecdesmit gadus cirta latviskā koka saknes,uzpotējot dzīvi palikušajiem zariem citu mentalitāti ,morāli ,skalojot smadzenes un pārrakstot vēsturi.Un nevajaga man stāstīt par valstij lojāliem vēlētājiem!Otto Ozola teiktajā katrs vārds ir patiesība.Jautājums :Cik ir dzīvi Latvijas latvieši,kuri sadzird ?Un nevajaga stāstīt par “ekonomiskajiem emigrantiem “.Sakārto savu tēvu sētu ,piedalies valsts veidošanā,ej cīņā nevis aizbrauc uz citu māju,kur viss jau citu padarīts (.Mentalitāte).
  ==================================
  Jā, labi pasacīts, bet… tāpat kā O.Ozolam tiek nodemonstrētas labas spriestspējas un loģiskas tēmu analīzes, tikai abiem pietrūkst tāds maziņš sīkumiņš, kā piedāvāt uz skaidra saprāta un šodienas situācijas fona izkristalizēto secinājumu – ka nekādu kremļa “saskaņas”, zzs kangaru un sudrabas ercazpartijas esamība nekādus draudus neradītu, ja būtu tikusi veikta pēc militāro okupantu izvākšanās, tāda pati likumīga atbrīvošanās arī no civilokupantu masas! Un pēc tam beidzot veiktā lustrācija vēl vairāk visu valstī sakārtotu. Kas ir nacionālas valsts elementāra procedūra, pat pilsonisks, starptautiski atzīts pienākums pret savu tautu un pret mūsu demokrātiskās iekārtas nacionālo modeli. Kad par šīm visiem zināmām sekām beigs gausties autors, bet par šo, galveno iemeslu visam šodien notiekošajam saņems dūšu runāt “drosmīgais” žurnālists O.Ozols un aicinās godīgos pilsoņus un godīgos varturus beidzot labot šo, vēl joprojām nepadarīto valdības pamatpienākumu pret savu Tēvzemi, pret latviešu valsti?!

  • dr.hist. Skudrītis-Skudrelis Atbildēt

   tātad īsumā, – PSRS armija un tās satelītdaļas(smerši, nkvd, citas) laika periodā no 1940. gada jūnija beigām (pat vēl mazliet agrāk, ieskaitīsim Masļeņiku uzbrukumu Latvijas robiņiem) līdz 1949. gada beigām (ieskaitīsim vēl dažus turpmākos gadus pēc 1949. gada , līdz kādam 1953.-ajam, kuros tika nogalināti kādi pārdesmit mežabrāļi, partizāni, brīvības cīnītāji, sauciet kā gribat ) , tātad kopā Latvijas teritorijā nogalināja aptuveni 755 personas ,un tam visam pieskaitīsim aptuveni 50 000 uz PSRS citiem apgabaliem (ar bargu klimatu un trūcīgu apgādi) izvestās personas .

   Vācu armija un tās satelītdaļas(piem. einzackomandas) Latvijas teritorijā nogalināja vairāk kā 130 000 personas (no tām kādas 40 000 -45 000 tika atvestas uz Latviju speciāli šim mērķim- lai šeit tās iznīcinātu.) Par uz Vāciju darbos (spaidu darbos faktiski izvestajiem dati neskaidri, bet vajag atcerēties, ka likvidējot 44. gada ziemā šo cilvēku nometnes, ceļā (vācu bēgošā armija cilvēkus dzina uz Rietumu pusi reizē kā dzīvo vairogu un reizē kā turmāko faktiski bezmaksas darbaspēku)nosala vismaz 2 tūkstoši( lasiet pārdzīvojušo liecinieku atmiņas par štuthofām, un citām tajā rajonā, domāta Austrumprūsija-Pomerānija).

   Un vēl, Vācijas armija un palīgformācijas Latvijā tīši iznīcināja aptuveni 42 000 ēku un infrastruktūras objektus (vissvarīgākās celtnes, tiltus, rūpniecības uzņ, ostas infrastruktūru, sliežu ceļus ), tikmēr par PSRS armijas postījumiem datu nav,par 1941. gada postījumiem skaidrības nav, bet noteikti ka kādus simtus objektu- tiltus, sakaru līnijas postīja, ēkas arī dedzināja (lai neizvestie dokumenti, materiālu rezerves nepaliktu ), tad pēc atgriešanās ap 44. gada sākumu iespējams tika nodedzinātas kādas koka ēkas mežabrāļu atbalstītājiem, bet tas maz ticams, bet rēķļināsim kopā uz 1000 ēkām un infrastruktūras objektiem , nebūsim sīkumaini.

   Rezumēsim- šeit nav ko salīdzinat, Vācu armijas slepkavošanas kāre un postīšanas kāre bija nesalīdzinām,i lielāka.

   • … un krievu armija veda vagoniem vien uz Latviju rokaspulksteņus, zeltu, dārglietas, apģērbus, apavus, lētos pārtikas produktus…
    ???

   • … un krievu armija veda vagoniem vien uz Latviju rokaspulksteņus, zeltu, dārglietas, apģērbus, apavus, lētos pārtikas produktus…
    ???

 25. Viss kā parasti – ražotājs saņem vismazâk, bet starpnieki (Sadales Tīkls, veikali, utml.) mēğina noslaukt maksimumu.

 26. Baltcom:””Proti, biržās cenām samazinoties, ieguvums no tā ir tikai tiem klientiem, kuri tērē daudz elekrības””
  Lūk , kur peļņu smeļ Baltcom un citi elektrības piegādātāji.Vēl Noslēdz līgumu ar Latvenergo vai Igaunijas, par zemēku cenu( jo latvenergo nav jā”kēpājas ar daudziem klientiem un ir stabils noņēm;ējs- roka roku mazgā!)

  • Vēl šmuguļi ar dažādiem tarifiem , pensionāriem piestāda aplamu rēķinu( man draugam tā bija un vēl cik Latvenergo nopelnījsa par biežo telefonzvaniem, kamēr noskaidroja, bet kas ar tiem , kuri nesaprot?)
   Visa sāls – iegūtā peļ”na- virsvērtība un LIELAS PRĒMIJAS!

 27. tapec,ka Latvija ir korumpetaka valsts Eiropa,varbut pat pasaule !!!!

 28. Jo esam bagata valst:::::::))))))

 29. Ar OIK ir pavisam jauki. Citādi saražotā enerģija tiek atblastīta OIK pievienojot KATRAM patērētāja nopirktajam kW, nevis sadalīta proporcionāli pārskatā periodā mazajās elektrostacijās saražotajiem kW. Principā nav svarīgi cik daudz elektrības ir saražots, svarīgi ir cik daudz elektrības nopirkuši patērētāji. Respektīvi tek atbalstīti nevis tiešām ražotāji, bet gan tie kam “dokumenti v porjadke”

  • Te slēpts bandītu lielākais šmugulis, ka OIK iekasē par katru patērēto kw! Vajadzētu saņemties un tiesā iedot, lai saņemtu atpakaļ visu par gadiem pārmaksāto.

 30. Piediršu šo debīlo Latvijas sistēmu! Zog uz katra soļa, vai varbūt pietiks iedzīvoties uz nabadzīgo iedzīvotāju rēķina! Kur ir konkurences padome? Visur korupcija un lobēšana! Sasmakusi un sapuvusi šī valsts sistēma!!!!

 31. man vienalga ko tur raksta — IZBEIGT CAKARET TAUTAS SNMADZENES ,JUS KO DONAAJAT ,MMES GALIGI TUPPI ESAM UN NEKO VAIRS NESAOROTAM .?????????????????..NO KATVENERGO LIELAJIEM IANAAKUMIEM

 32. Tāpēc, ka Latvijā ir smalki atstrādāts naudas kāšanas mehānisms – Kur ellē bez elektrības liksies? Nekur, un maksāsi kā mīļais, par visu par ko tikai ir iespējams paprasīt kādu grasi.

 33. Nāves sods jāatjauno Atbildēt

  – mums nav savējo, īstu tautiešu un gara tuvinieku valdība, bet gan visādu švaļu svešo pakalpiņu bars, kas par maksu un amatiem palīdz gan austrumu, gan rietumu zagļiem mūs aplaupīt un izdzīt no dzimtenes

 34. Nelatviets, bet pilsons Atbildēt

  Kučinska latvānis 10. augusts, 2017 09:54
  Atbildēt

  Man honorāru nemaksā, tāpēc atbildēšu īsāk – pie vainas ir silē iekāpušo alkatība, parazītisms un varturu stulbums …

  Pareizi,bet ja saki A, tad saki arī B, jo ir “silē” un tikt “silē” varēja un var tikai okupantu speckalpi -čekisti un to atrastie nelieši – nodevēji un kolaboranti! Un tie komplektā ar pašiem valstī nez kāpēc atstātajiem svešo migrantiem arī putina,izzog uz nebēdu tiem vienaldzīgo latviešu tautu un valsti

 35. kārtejie meli par oik Atbildēt

  jā oik sadārdzina, bet veiki tiek noklusets ka oik lauvas tiesu iekasē pats latvenergo nevis mazās elektrostacijas kā cenšas pasniegt. tas ir vispār nonsens kad pats lielražotājs savai plānoti saražotajai elektribai piemet obligātā iepirkuma statusu un iekasē par to naudu. juridiski tas ir tā ka teci, hesi un latvenero vēju parks ir atsevišķas juridiskas vienibas kurām rekonstrukcija(celtnieciba) veikta likumā paredzetajos gados, un uz viņiem var atiecināt oik nosacijumsu. tas ka tas ir neloģiski un tas ir latvinergo uzņēmums jau vairs netiek ņemts vērā. no latvenergo divedendes beigās iemet valsts kasē un valsts savu tiesu ir saņēmusi

 36. lielākie zagļi

 37. Man par apmēram 100 -120 kWh ap 20+ eiro mēnesī, jā ir 3 fāzes, bet es nevaru tās “mazināt”, jo dzīvoklī, lai arī mazā, viss “uz elektrību”, kā saka. Pats dzīvokļa rēķins (bez elektrības) vasarā man ir ap 40 eiro, sanāk ka elektrība man ir 50% no dzīvokļa maksas. Šausmīga un netaisnīga proporcija. Viss faktiski dēļ tām 3 fāzēm.

 38. Kučinska latvānis Atbildēt

  Man honorāru nemaksā, tāpēc atbildēšu īsāk – pie vainas ir silē iekāpušo alkatība, parazītisms un varturu stulbums …

 39. OIK ir Šķēles meistarstiķis.

 40. tāpec ka mums ir rijiga valsts Atbildēt

  latvenergo ir valsts uzņēmums caur kuru valsts ir aplikusi iedzivotājus ar elektribas nodokli

 41. pienācis laiks kaut vai samazināt 21% pvn elektrības kopējai cenai! citādi latvija ekonomikas lauciņā būs vienmēr pēdējā.

 42. valsts akceptēts rekets – tā veidojas elektrības cena.

 43. Par OIK – jāpublicē katra subsidējamā objekta ikgada atlikusī vērtība, ikgada ekspluatācijas tiešie izdevumi, administratīvie izdevumi un peļņa, tai skaitā atsevišķi, kas izņemta dividendēs.
  TEC 2 ar laikam no OIK barojas, kaut lieti dabasgāzi.
  Lielo neskaidrību plīvuru var noņemt tikai pētnieciskie žurnālisti uzstādot varas iestādēm precīzus jautājumus un publicējot atbildes.
  tas viss ir viss Latvijas iedzīvotāju interesēs

 44. energiju sadzrdzina biroktatu bars ,nevajag tik daudzcilveku šai sistmā

  • nu bet vismaz tie cilvēki labi nopelna, varbūt Tu, Vasilij, esi gatavs vairai atņemt mersi, ko tā maina nepāra gados? ka tik neesi krievs puķinists?

   • Netaisnīgi iegūta nauda nevienam laimi nav atnesusi -vienīgi nelaimi.Tas ir karmas likums, kurš piepildās vienmēr,jani -Abrenes atdevējas Vairas aizstāvi.

 45. Tāpēc, ka LV visur valda alkatība.

 46. Nagu maucējiem liela apetīte.

 47. OIK IR LIELĀKAIS ĻAUNUMS, NEVIS ATBALSTS ZAĻAJAI ENERĞIJAI! Hesi sacelti nevietā, propelleri stāv uz vietas un par to maksā visi!

 48. Oik – diversija, vērsta pret Latvijas ekonomiku.

 49. Tā arī nesapratu pēc šī raksta, kāpēc mums jāmaksā vairāk. Tad varbūt nemaksājam vairāk un ņemam papētīt kurš ceļ lielāko māju.

  • Raksta mērķis jau nav patēikt – kapēc. Raksta mērķis ir radīt lasītājā pārliecību, ka lielāka maksa – tas ir tikai normāli.

 50. Pie vainas ir OIK

 51. Saziņa ar šiem tirgotājiem viena izprieca ar asām izjūtām . Lai slavēti automātiskie atbildētāji !

 52. Krievu laiki bija daudz labāki. Elektrība kapeikas maksāja. Infrastruktūra saglabājusies no tiem laikiem kur var kāst naudu. Kabeļi uz manu māju zelta vērtē kas katru mēnesi dilst acīm redzot.

 53. Mums valdībnieki ir kgb tūdaliņi.

  • šito nesapratu – latvieši ir lepna tauta – nerakstīs komentus inetā skala gaismā – maksās par gaismu cik prasa. Naudu jau nedabū kādi ķīnieši bet krievs, vai sliktākā gadījumā ādas plēsējs ir latvietis. Latvietis nepadosies, ja vajadzēs – skala gaismā un vīzēs aizsoļos uz savas valsts simtgadi.

   • Taisnīgs krievs ir vairāk cieņas un goda vērts nekā latvietis -tūdaliņš, kurš atbalsta blēžus, krāpniekus, nagu maucējus,netaisnīgo, krāpniecisko elektroenerģijas tirdzniecību -spekulantus.

 54. Kā, neatšķiras? Debīli esat! 5 centu atsķīrība, tas ir ļoti daudz! Vēl mistiskā abonent maksa! A ierīkošana 25000euro par kolometru????? Ja esi SIA ,tad 250 euro mēnesī tikai aboniments par 3 fazu pieslēgumu! Mirstīgajam 9 ar kapeikām par 3 fāzu pieslegumu aboniments????? FUCK OFF ar to visu! Paņem gatavu infrastruktūru, mazliet paremontē un smeļ nost naudiņu!!!

  • KURŠ ATĻĀVA ŠO ELEKTRĪBAS PATVAĻU VALSTĪ JAU VAIRĀKU GADU GARUMĀ, LAI TAS ARĪ ATBILD PERSONĪGI UN MAKSĀ MEŽONĪGOS TARIFUS.

   TIESU DARBI VALSTĪ NEPIECIEŠAMI , LAI VIENREIZ PAR VISĀM REIZĒM, LIKUMĪGI SODĪTU VAINĪGOS PAR PATVAĻU ŠAJĀ SFĒRĀ!

   UN NAV KO TAUTU MUĻĶOT AR KĀRTĒJO RAKSTU UN TV LAIST REKLĀMAS, CIK ELECTRUM IR LABS UN KĀDAS ZEMAS CENAS VISAM , KUR “SVĒTAIS” ELECTRUM PARĀDĀS.

   BRĪNUMS, KURŠ LOBĒ ŠOS VISUS ELECTRUM REKLĀMAS PASĀKUMUS?
   UN TAS VISS NOTIEK TIESISKĀ VALSTĪ?!

   NO LABAS DZĪVES TAUTIEŠI NEBĒG PROM UZ ES.

   DOMĀJIET, KUNGI, NEVIS RAUSIET SAVĀS KABATĀS VISU , KAS NEKUSTĀS.
   PRAKTISKI VISS IR LV NOZAGTS, NODOKĻI TIK CEĻĀS, ALGAS KRĪTĀS-BET ELEKTRĪBAS CENA AUG PRĀTAM NEAPTVERAMI.IZSKATĀS, KA TIE, KURI ŠOS JAUNOS ELECTRUM NOSACĪJUMUS IZDOMĀJUŠI, PAŠI VISPĀR PAR ELEKTRĪBU NEMAKSĀ.
   JA BŪTU OTRĀDI , TAD TĀDS ABSURDS ELEKTRĪBAS JOMĀ NEVALDĪTU.
   NEKLUSĒJIET, VISI APMUĻĶOTIE LATVERNERGO KLIENTI, KURI AUTOMĀTISKI BEZ LĪGUMA TIKĀT PIEVIENOTI ELECTRUM MEŽONĪGAJIEM UN VIŅIEM PAŠIEM VIEN SASHĒMOTEJIEM LĪGUMIEM , LAI NEKAUNĪGĀ CEĻĀ LIKTU TAUTAI MAKSĀT PAR ZILU GAISU.
   PIE ATBILDĪBAS JĀSAUC TIE, KURI PARAKSTĪJA LATVENERGO AUTOMĀTISKU KLIENTU LĪGUMU , BEZ PAŠU KLIENTU PIEKRIŠANAS.
   UN VIŅI NELIKUMĪGI , AR LIELO LABVĒĻU ATĻAUJU, TURPINA NABAGA LV PILSONI, KURŠ VĒL AR PĒDĒJIEM SPĒKIEM ĶEPUROJAS , PAZEMOT , JO REDZIET, JA TU ELEKTRĪBU NELEITO TAD, KAD TEV NEVAJAG, TU MAKSĀ VIŅIEM PAR TO, KA TU TO NELIETO!
   PARĀDIET MUMS TO JURISTU,LATVENERGO, ELECTRUM GALVENOS SHĒMOTĀJUS, KURI SAMURGOJA KLIENTU LĪGUMA TEKSTU .
   ZVANOT UZ ELEKTRUM TĀLRUNI, ATBILDES SNIEDZ UN SITUĀCIJU IZVĒRTĒ PERSONAS, KURAS NEVAR PASKAIDROT, KĀPĒC TAS VISS MURGS BIJA VAJADZĪGS.
   SADRUKĀ TIKAI RĒĶINUS UN SŪTA PA VALSTI, GAIDA TIK LAI MAKSĀ. BET , JA NAV PAKALPOJUMA, TAD NAV ARĪ SAMAKSAS -LOĢISKI.

   • kad tiesas procesi tiks ierosināti pret amatpersonām, nevis Valsti , un tiks sodītas pirmās 100 amatpersonas par noziedzīgu nolaidibu (arī finansiāli) tad viss sāks mainīties!

 55. Tas tāpēc,ka Latvijā visalkatīgākie tirgotāji.

 56. Greizo spoguļu karaļvalstī viss mierīgi un kā parasti

Draugiem Facebook Twitter Google+