×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.5°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Kāpēc Latvijai nav vajadzīgs ”Lidl” jeb indīgais dižprojekts no drona lidojuma (115)

BNS foto /Scanpix/LETABNS foto /Scanpix/LETA

Autors: Māris Jurjāns, žurnālists, fotogrāfs un veselīga dzīvesveida piekritējs

Pēdējā laikā presē un TV daudz diskutē, vai Latvijai vajadzīgs vēl viens jauns lielveikals. It īpaši tāds, kas varētu būt lētāks, labāks un vēl tuvāks mājām, nekā jau esošie. Var, protams, nolaisties līdz matu skaldīšanai un pētīt Eiropas pieredzi, analizēt, cik kurā valstī maksā vienas un tās pašas preces “Lidl” sistēmā, konstatēt, ka, piemēram, Dienvdeiropā šim pasākumam piemīt “vācu aura” un mazturīgie spāņi tiešām stāda sarakstus ar precēm, kas jāpērk tieši tur, jo “lētāk”. To visu var darīt, bet diez vai tas būs veids, kā atradīsim atbildi uz šo jautājumu.

Tādēļ piedāvāju izmantot modīgu dronu, lai paceltos virs lielveikalu krāsainajiem jumtiem un papētītu problēmu no putna lidojuma perspektīvas. Sāksim ar to, ka vairākums no mums vispār nav aizdomājušies par šī pasākuma būtību – lielveikals nav tikai ērta vieta, kur iebraukt ar auto un sagrābties pusfabrikātus nākamajai nedēļai, kad atkal nebūs laika gatavot ēst, jo darbs beidzas pārāk vēlu.

Lielveikals kā globāla tirdzniecības platforma. Un šī platforma ir izdevīga jaudīgām valstīm ar spēcīgu ražošanu, tām pašām valstīm, kas panāca muitas barjeru atcelšanu Eiropā. Vai Latvijai nāca par labu muitas barjeru atcelšana?

Protams, nē! Tāpēc arī lielveikala produkcija par visiem 95% ir importēta, un latviešu fermeri, kas saņem daudz mazākas subsīdijas nekā viņu Rietumu kolēģi, nespēj konkurēt.

Un tagad paskatīsimies, ko veido šie 95% lielveikala piedāvājuma – milzīgas platības aizņem dažādi dzērieni. Šo aspektu nebūtu slikti komentēt arī kādam dietologam, jo man nav racionāla izskaidrojuma faktam, kāpēc cilvēkiem būtu jāpiedāvā ar aspartamu aizdarīts aizjūras ūdens un surogātsulas, no kurām pat palieli bērni “apmetās ar pumpām”? Vai, piemēram, centus vērti importa alus surogāti un 500 veidu alkoholiskie dzērieni? Kāpēc tam visam tur jābūt?

Otrs milzu segments – stikla un plastmasas burciņas ar “kaut ko”. Lai šis “kaut kas” burciņā varētu stāvēt gadu, vajadzīga krietna daļa no Mendeļejeva tabulas, un šos robus mūsu ķīmijas zināšanās nākas atstrādāt ar nierēm, reizēm ar mistiskām, alerģiskām slimībām, kas arvien biežāk piemeklē pat mazus bērnus.
Trešais elements – tropiskie augļi. Lai tie varētu pārceļot kuģī, ir veselas tehnoloģijas, par kurām labāk neko nezināt. Ar mizošanu bieži vien nepietiek. Turklāt sen ir konstatēts, ka mēs neesam radīti tropisku augļu patēriņam, jo mūsu organisms tos ģeogrāfiski neatpazīst – labuma nekāda, tikai kārtējie sārņi, pesticīdi un konservanti.

Gaļa un gaļas produkti – intensīvi audzēta gaļa agri vai vēlu liks sakustēties arī jūsu hormonu sistēmai, paralēli lētā vācu alus vēderam sāks veidoties arī holandiešu šķinķīši, turklāt, iespējams, nepiemērotās vietās. Pavērojiet, cik daudz šobrīd bērnu ar lieko svaru! Tas, protams, ir arī mazkustības izraisīts defekts, bet nevar noliegt arī pārtikas kvalitātes un ātri pagatavojamo ēdienu kulta iespaidu.

Zivju “delikateses”- ir nācies vērot, ka eksotiskās zemēs audzē jūras asarus un skatīties uz izdedzināto jūras dibenu zem zivju sprostiem – barības pārpalikumi iznīcinājuši tur visu dzīvo.

Doradas un lubinas nebūtu ieteicamas pārtikā, tieši tāpat kā ārzemju fermās audzētās garneles, foreles un laši… Izsargieties no visa, kas dzīvo okeāna dibenā – austeres un krabji šobrīd savāc sevī pamatīgo okeāna piesārņojumu caur sīkbūtnēm, ko patērē barībā. Parasta menca un reņģe pilnīgi noteikti ir daudz veselīgāka.
Konditorejas izstrādājumi, cepumi, konfektes importa ražotāju izpildījumā.

Varat būt pilnīgi droši, ka uz LV nosūtītie cepumi ar “augu izcelsmes” eļļu būs palmu eļļa. Bet uz bērnu ledenēm, košļenēm un citiem ātri aprijamiem draņķiem ražotāji būs ar garantiju noskauduši pat palmu eļļa – tās ir no reāliem plastikātiem. Pat neiedomājaties jel ko no tā dot bērniem, pat svešiem un neciešamiem.

Kopumā jāsecina, ka pie šīs situācijas vainīgi paši latvieši, vai, pareizāk sakot, viņu aklā un atavistiskā ticība, ka pārtikas veikalos pārdod ēdamas lietas. Diemžēl tā tas nav vismaz 15 gadus. Pārtikas rūpniecības mērķis nav kvalitatīvi pabarot cilvēkus, bet gan maksimāli nopelnīt.

1) Pārtikas ražošana ir bizness, ar E vielām aizdarīta pārtika ir globāls bizness, sliktas un nedzīvas pārtikas globāla tirdzniecība ir LIELS bizness, jo baro arī Lielo Farmāciju un aptieku parazītus.

Es uzskatu, ka pārtikas ražošana pirmkārt ir dzīvesveids, kas nodrošina lauciniekiem viņu vides pastāvēšanu. Tāpēc ar likumdošanas palīdzību jārada apstākļus savu ražotāju aizsardzībai. Lielveikalus, kurus darbina ārzemju kapitāls, jāapliek ar papildu nodokļiem, savukārt neiepakoti pārtikas produkti jāatbrīvo no jebkādiem nodokļiem.
Tas būtiski uzlabotu nācijas veselību un ļautu uzelpot minimālo algu saņēmējiem.

2) Cilvēku izvēle ir ierocis. Esiet patrioti un mīliet savus bērnus – pārstājiet lietot cukuru, gāzētos dzērienus un iepakotus pārtikas produktus un pusfabrikātus!

Mūsu ir gana daudz, lai mūsu pieprasījums ļautu izdzīvot arī mūsu lauku mazajiem ražotajiem – Centrāltirgū vietas ir gana visiem.

Cilvēks kā bioloģiska būtne ir ieprogrammēts vienveidīgai augu un graudu pārtikai, šo vienkāršo faktu jums nekad neizpaudīs globālā “pārtikas zinātne”, jo šī vienkāršā atklāsme var sagraut viņu biznesu. Japāņu zinātnieku pētījumi liecina, ka ar graudaugu diētu īsā laikā var izārstēt jebkuru slimību, tikai šie dati nav pārāk populāri, jo cilvēks pēc dabas ir rīma. Ierobežot patēriņa daudzveidību nozīmē nopietni atpūtināt organismu – pirms 100 gadiem maize bija pamatēdiens.

Kāpēc lielveikalam nav vietas Latvijā?
1) Kapitāla aizplūde. Tie pieder ārzemniekiem, kuri peļņu eksportē. Tas nodara zaudējumus gan valstij, gan zemniekiem. Šo lielo tīkla veikalu socialā funkcija ir pārvērtēta, jo tie nodarbina mūsu cilvēkus par minimālo algu un izceļas ar suniskiem darba apstākļiem.

2) Preču kvalitāte. Globalā tirdzniecība un ražošana nevar pastāvēt bez E un citām vielām. Latvijai nekas nav vajadzīgs no citiem, jo pašiem ir potenciāls kļūt par ļoti kvalitatīvas un tīras pārtikas ekportētājiem. 98% no lielveikalu sortimenta NAV lietojams pārtikā!!!

Ja esat Latvijas patrioti – vērojiet, kur aiziet jūsu nauda! Ieejot lielveikalā, jūs par 90% nenopērkat Latvijas zemnieka ražojumu, stāvot pie kases, izvelkat ārzemju bankas emitētu kredītkarti, samaksājat par vācu fermera izstrādājumu ar skandināvu karti, neaizmirstot nolocīt izmanīgajam vikingu pēctecim viņa procentus!

Ar ko mēs iesākām? Ak jā… Vai Latvijai vajadzīgs kārtējais lielveikals? Pilnīgi noteikti nē!
Latvijai vajadzīgi domājoši un atbildīgi pilsoņi un patrioti, spēcīgi zemnieki un kooperācija starp pilsētu un laukiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (115)

 1. Un kā vēl atpazīst Atbildēt

  Mēs neesot radīti tropisko augļu patēriņam un mūsu organisms tos neatpazīstot?! Galīgi novecojis uzskats! Un kā vēl atpazīst,tos ēdot regulāri un daudz vairāk,nekā mūsu dārgos ābolus,jau divdesmit sešus gadus! Īpaši to varam attiecināt uz jau par mūsu”nacionālo augli” kļuvušajiem banāniem,kas deviņdesmitajos gados tirdziņos bija nopērkami pat par 25-30 santīmiem! Deficīts,kā viss pārējais,tie bija tikai padomju laikos! Tad jau drīzāk,augsto cenu dēļ,mūsu organisms neatpazīst vairs zemenes! Arī šajās dienās,kad hurma un mandarīni veikalos nopērkami par 1,20 eiro/kg.,bet Centrāltirgu pat par 6o centiem,es labāk izvēlos lēto hurmu un mandarīnus,nevis dārgos (arī importa) ābolus!

 2. “,,,,kāpēc cilvēkiem būtu jāpiedāvā ar aspartāmu aizdarīts aizjūras ūdens un surogātsulas,no kurām pat palieli bērni apmetās ar pumpām?”
  Varam pat turpināt! Kāpēc aptiekām būtu jāpiedāvā bērniem,Vācijā ražotos,šķīstošos multivitamīnus ar mango.ķiršu,apelsīnu un aprikožu garšu,kas aizdarīti ar to pašu aspartāmu? Galu galā,kapēc šis aspartāms ir aizliegts ASV,bet ne Latvijā?!

 3. Varis Mārim Jurjānam Atbildēt

  Atbildi uz šo jautājumu nav atradis pat pats Māris,veselīga dzīvesveida piekritējs,sargādams no konkurentiem “veselīgos” RIMI un Maxima! Un,kāpēc Māris ir norūpējies pat par zemniekiem tikai tagad? Vai tad lauciniekiem viņu vides pastāvēšanu apdraud tikai LIDL? Pārstājiet lietot cukuru? Labprāt,Māri! Tikai seškārt dārgākajam medum nepietiek naudas!
  Jo visa pārtika,Māri,kas Latvijā ir krietni vien dārgāka nekā Vācijā,tiek aplikta vēl ar 21% PVN! Lai kurā veikalā mēs to arī nepirktu!

 4. Neliels papildinājums Atbildēt

  Un vēl (neietilpa vienā rindiņā) sālsskābe un sērskābe-kā skābuma regulētāji!
  Labu apetīti!

 5. Izlasi vispirms,cik daudz un dažādu inžu,jeb ķimikāliju ir mūsu pašu ražotajos pārtikas produktos! Ne tikai konservanti,bet vēl arī sintētiskās pārtikas krāsvielas un krāsas nostiprinātāji,skābuma regulētāji,garšas uzlabotāji un pastiprinātāji,stabilizētāji,antioksidanti,emulgatori,sinergisti,sekvestranti,putu veidotāji un purtu dzēsēji,mitrumuzturētāji,biezinātāji,saldinātāji,pretsalipes un miltu apstrādes vielas,nesējvielas.glazētājvielas,irsdinātāji.Un pat gandrīz visas pieejamās skābes,ka piemēram,inozīnskābe,guanilskābe,glutamīnskābe,taukskābes,glukonskābe,ciklāmskābe,citronskābe,benzosk|be,ledus etiķskābe,pienskābe,propionskābe,borskābe,abolskābe,fumārskābe,vīnskābe,ortofosforskābe,adipīnskābe,dzintarskābe,algīnskābe,sālsskābe,sērskābe,kas tiek izmantota kā skābuma regulētājs! Vai nepaliek skābi ap dūšu! Un tas jau nebūt nav viss! Vēl varam piebērt alumīnija silikātu vai bentonītu (pretsalipes vielas) vai polivinilpirolidonu,kā stabilizētāju! Tepat Latvijā!

 6. Vēl viens savas partijas patriots uzradies!

 7. Cilvēku izvēle ir ierocis. tatad Tu negribi lai cilvēkiem ir šis ierocis cīņā pret RIMI< MAXIMA<u.c ''vietējiem'' ?

 8. Paldies par rakstu! Atbildēt

  Paldies žurnālistam un veselīga dzīvesveida piekritējam Mārim Jurjānam par rakstu!
  Lielveikali – Rimi, Maxima, Supernetto ir Latvijas realitāte.
  Nu nav iespējas šodien padzīt viņus no LV tirgus…
  Tāpēc daudz svarīgāk ir KO mēs pērkam šajos lielveikalos…
  vai labāk aizbraucam uz laukiem pie MAZĀ zemnieka nopirkt ‘viņa audzēto gaļu, dārzeņus, augļus …
  Bet tas ir katra PAŠA ziņā …

 9. No helikoptera lidojuma Atbildēt

  Patriotiskos RIMI un Maxima,jāpapildina vēl ar daudz lētāko Lidl!

 10. Nu Latvijas avīzei Lidls nemaz nepatīk. Raksts bez argumentiem. Tikai lai kārtējo reizi izteiktu nepatiku pret vienu veikalu. Tik pat labi varēja uzrakstīt par to, ka Maksima ieņem kārtējo Prizmas atstāto veikalu, lai pārdotu ne mazāk alkahola, indīgo aizjūras augļu.

 11. Nu ko. pasūtījuma raksts pret Lidl. Tikai nesparotu, kādēļ LIDL būtu jānāk uz Latviju, jo no apgrozījuma viedokļa šeit tirgus nav. Cik tad Latvijā palikuši iedzīvotāji?! tik, cik nelielā Vācijas pilsētiņā.
  Latvieši – sasparojieties un meklējiet iespējas iegādāties vismaz dārzeņus no mūsu pašu ražotājiem. mazie zemnieku būs priecīgi, ka varēs reizi nedēļā pievest pilsētniekam dārzeņu grozu…. pienu jau tagad var atrast izbraukuma tirdzniecībā, ir mazie piena kooperatīvu veikali, kas tirgo svaigu preci no saviem kooperatīviem pievedot to pat divas reizes dienā……
  Varbūt labāk sestdienas rītu ziedot veselīgas pārtikas sagādei uz nedēļu, nevis atgulēt iepriekšējā vakarā noskatītā kārtējā seriāla stundas…..

  Kopā varam izdomāt, kā vispār apiet lielveikalus – mazie ražotāji līdz zināmai robežai nav PVN maksātāji, līdz ar to viņiem pārdodot savu preci nav jāmaksā PVN….. 21 % preces neto cenas. varbūt labāk samaksāt vietējam zemniekam, nevis ārvalstu veikalam!!!!!!
  un lietderīgi ir atcerēties, ka bioloģiski audzēts ābols arī tārpam garšo, un februārī tas neizskatās kā uz reklāmas plakāta attēlotais…..

 12. Kas to būtu domājis, ka bāleliņi ir tāda kapeiku drāzēju tauta. Par 10 centiem gatavi dzīt no Rīgas uz Jelgavu blusu baru, pie tam nevis pa ceļu, bet ceļmalas krūmiem.

 13. Ko var bezgalīgi rakstīt par vienu no lēto veikalu ķēdēm ? Varētu padomāt, ka Latvijā gatavojas atvērt Luvras filiāli ! Ir tie veikali nabadzīgāko pircēju daļai un būs . Uzvar konkurencē vienmēr globālais spēlētājs , sevišķi bezrobežu ES sistēmā.

 14. Lidlis ir vajadzīgs kaut vai tikai tāpēc vien,
  ka sliktāk jau nevar palikt tīri teorētiski !
  Tikai labāk.
  Vai arī kā ir pašlaik.

  • Ar ko lidla miskastes ienākšana uzlabos situāciju? Ar izcirstiem kokiem, noasfaltētiem zālājiem un saviem skārda šķūņiem? Un to, ka dažām precēm būs cena par vienu centu zemāka, kā citur? Ar to, ka tirgos Austrumeiropai paredzētās, zemās kvalitātes preces ar pazīstamajiem zīmoliem virsū?

 15. Lidl ir labs veikals. Katru dienu ieperkamies tur.To ko te raksta ka lids ir slikts tie jau ir konkurenti top maxima vai rimi. Padomajiet logiski.

 16. Tas, ka pēdējos laikos lietojam uzturā arvien kaitīgāku pārtiku, ir fakts, un no tā neizbēgt 🙁 cik daudz bērniem ir laktozes nepanesamība, alerģijas utml slimības, tas viss dēļ pārtikas, te nu jāpiebilst “kad es augu, tā nebija” ? protams, bija, bet daudz mazāk! Bet jautājums, vai, ja Lidl neienāks Latvijas tirgū paliks labāk, nu ne taču! Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša cilveka, ko pērk un ko izvēlas, cik veselīgs un cik kaitīgs!

 17. Autors nodarbojas ar prastu un pilnīgi nepamatotu populismu, sagrābstījis kaut kādus pusfaktus un ceturtdaļfaktus… Kas tad tev liek pirkt to, kas šķiet “slikts”? Lidl, tāpat kā citi lielveikali, ir pilni arī ar “labām” lietām. Ar labu kalitātes/cenas attiecību.

 18. Antireklāma Ldlt veikaliem? Rakstā minētais attiecas pilnīgi uz visu lielveikalu produkciju-gan,,Maximu”,gan,,Rimi,u.t.t. Tos jau neviens likvidēt negrasās.Ja jau ļaudis pērk tādus surogātus,tad lai tas būtu par iespējami zemu cenu. Pie tam konkurence starp veikalu tīkliem pircējam nāk tikai par labu.

 19. Nu tad lai ”uzvārās” tikai pašmāju darboņi , vai ne? Labāk lai ”savējie” kļūst par miljonāriem, lai nauda paliek ”mūsu kabatās”. Kamēr nebūs reālas konkurences ”pašmāju” darboņiem , nekas nemainīsies. Žurnālisti paliek tik pērkami, it sevišķi šādi ”zaļi-ekoloģiski domājošie”.

 20. kadas mulkibas jus rakstiet esmu bijusi daudzas valstis un daudzos veikalos viss svaigs un garsigs musu maksimi klat nestav es tikai par veikalu ldl

 21. Pilnīgi pareizs vērtējums. 100% piekrītu, tikai lai ēstu savējo pārtiku, lai ražotu savējo pārtiku, kuru var nopirkt ”latvietis parastais”, jāmaina likumdošana, jāatbalsta savējie mājražotāji, jāmaina nodokļu politika, utt. u.t.j.p. Jāāā, lielais jautājums….kad tas varētu notikt? To, ka ēdam draņķus un,jo lētakus jo draņķīgākus, zina visi, bet kurš var atļauties nopirkt mūsmāju ražojumus?

 22. Esmu par Lidl jo milonus nepelnu un kvalitāte laba, eiropā visu laiku tur pērkos un vēl Aldi tīklā. Tur ir arī kontrole…

 23. sviests kas te rakstits..

 24. Kad melo tādu lūdzu ar jēgu. Neviena Lidl nav nekādu stikla burciņu ar kaut ko vai liels alkohola nodalījums. Tieši otrādi lielāko daļu aizņem svaiga pārtika un dārzeni.
  Lidl ir vairāk organisku produktu ka arī responsibly sourced. Ar ko arī viņi
  Elijas un vienmēr atbalsta vietējo svaigo produkciju ko audze valsti kura ir lidls . Līdz ar to veicina vietējās produkcijas pirkšanu.
  Cenas ir konkurēt spējīgas un godīgi Latvijā divi lielveikali ir sataisījusi tādu monopolu ka nav konkurences un cenas ir aukstākas ka nekur citur.
  Ja tiešām grib zemnieki būt parrioti lai izvēlas Lidl nevis maziņu ar poļu precēm priekšgalā.
  Raksts it nepaties un apmelojošo balstīts uz neīstiem faktiem kaut ka nesaprotu ka var tik traģiski melot.

  • onanīmais, vispār kādreiz esi kādā lidl šķūnī iegājis? Kā noprotams no tava vervelējuma, tad izskatās, ka ne reizes. Tad ko muldi!

   • nezinu ,kurā šķūnī,esi bijis ”tu”,bet lidl biju vakar,nekas nav mainījies,viss normāli,cenas lētākas kā maxima,rimi,kvalitāte labāka kā top

 25. Ja gribam veselīgi est tad jāiet uz tirgu pēc Latvijas produktiem bet šim veikalam nav ne vainas un nevajag jau pirkt pusfabrikātus ļoti labs veikals salīdzinot ka maksimā vai rimi tikai viens jautājums vai Latvijas lidla būs tādas pašās kvalitātes produkti ka ārzemēs

 26. Kaads sviests! ‘2) Cilvēku izvēle ir ierocis. Esiet patrioti un mīliet savus bērnus – pārstājiet lietot cukuru, gāzētos dzērienus un iepakotus pārtikas produktus un pusfabrikātus!’ – kaads te sakars ar konkuretspejigu lielveikalu? Spilvas sauteejums vai plovs burcinjaa ir dikti gards!

 27. Rakstā jau viss skaisti, bet tagad atgriezīsimies no pasakām pie skarbās dzīves realitātes. Vai lielveikalos pircējiem tiek pārdota pārtika, kurā izmantotas veselībai kaitīgas vielas? Jā, protams. Bet vai cilvēki apveļas un sabojā savu veselību dēļ šīm E vielām? Cilvēki sabojā veselību, jo ne veinmēr loģiski izspriež ko un cik daudz vajag ēst un te nav sakara ar to vai ir lielveikali vai nav! Arguments par to, ka viss jāpērk no zemniekiem arī īsti nav ar pamatojumu, vai zini cik maksā tā gaļa pie zemnieka? Redzot mūsu valsts ekanomiku ļoti daudz ģimenēm ēst veselīgi gluži vienkārši nav pa kabatai un šeit lētie lielveikali var palīdzēt. Arī darbavietas, ko nodrošina šie veikali nāk tikai par labu, ja nebūtu tādu veikalu, ko šie pārdevēji darītu, būtu uzņēmēji? Šeit viss raksts jādala 2 daļās – pareiza ēšana, kur cilvēki vairāk būtu jāizglīto, kā ar saviem ierobežotajiem finanšu resursiem viņi var ieturēt maksimāli veselīgas maltītes un otra sadaļa ir izglītība, dzīvesskola, kas latviešiem ļautu atrast labākus darbus par vergošanu lielveikalā. Te vairāk darbs ar mums pašiem – latviešiem, ne tik daudz ar pašu lielveikalu, lielveikals pēc savas būtības neko nekaitē, tas piedāvā noieta preci – tā tad tādu preci, kādu mēs vēlamies pirkt un ja cilveki pērk draņķus, tad tādus tur tirgos, ja mēs pieprasīsim kaut ko kvalitatīvāku, tad to arī dabūsim, tirgu diktē patērētājs. Raksts sauss un bez loģiska pamatojuma, pat nezinu, ko viņi gribējuši tajā pateikt!

 28. Par 200% un vairāk pasūtījuma raksts !!! Vismaz būs konkurence pašreizējiem lielveikalu nekauņām ! Ja kāds ir pret “LIDL” lai vispirms likvidē pašreizējjos lielveikalus ! Jo vairāk dažādu veikalu , jo lielāka konkurence un lētākas preces . Pircējs noteikti būs vinnētājs !!!

 29. FoFotogrāfam Jurjānam fenomenāla atmiņa! Atbildēt

  Atceras pat,ko latvieši šda pirms 100 gadiem!

 30. RIMI tirgotās desas neēd pat suņi un kaķi!

 31. LIDL starpcitu tirgos plašu klāstu ar vietějām precěm.Vispār tas ir atkarīgs no līguma par veikala iwnākšanu Latvijā.

  • no vietējā viņi netirgos, nevajag viņiem vietējo preci. Tās ir par maz, lai ilglaicīgi nodrošinātu visu tīklu. Cik zināms, leiši jau arī uz to iekrita, jo lidls sāka lauzt sākumā noslēgtos ligumus.

   • Visur citur pasaulē tieši tā arī ir ka Lidl tirgo no vietējā. Tas it viņu num 1marketings ka tieši atbalsta vietējo preci. Ja nezini nerunā

 32. Foreigner living in riga Atbildēt

  This article is by all respect the biggest bullshit I ever read! It reminds me of soviet propaganda. You should eat what we command you to eat! Who needs a free choice of goods you are anyway not made for tropical fruits! Western products are all poisonous! I would love to ask the author of the article if he knows that food regulations in Germany are much much more strickt than in Latvia? The author should accept that the soviet times are over and you can’t force the people anymore to buy and eat „patriotically“ what ever should be patriotic about food. People are free today and can buy and eat what they want for God’s sake. If they don’t want to buy in Lidel than fine. No one is going to force them with an Kalashnikov to shop there. It will not be the end of Latvian agriculture if Lidl comes here. But it might be the end for crusty price structures from Rimi and the others who make you pay for absolutely overpriced low quality products.

 33. tas rakstītais laikam ir un ir jau atědies,ka padirst nevar,paldies ka brīdinat mūs,kas būs ja věl Latvju tauta nevarěs padirst 95%.

  • esi badā, nevari ne nobezdēties, ne patirst, jo nav ko ēst. Bet nauda internetam un elektrībai tev gan ir. Tikai prātiņa tā pamazāk.

 34. LIDL vajag!
  Tur tirgotā pārtika ne par gramu nebūs indīgāka par pārējos ķēdes veikalos nopērkamo.
  Toties tā būs lētāka! Un Latvijas tautai tas ir no svara.

 35. Beidzot viens prātīgs raksts par atkritumu tirgotāju lidl. Tas tak sen zināms, ka Vācijā un arī citur Eiropā ražo preces tieši Austrumeiropas tirgum. Tagad pat Junkers pacēli šo problēmu no Eiropas augstākās tribīnes, Un kāpēc lai Latvija būtu kaut kāds izņēmums, lai vācieši dotu mums to pašu preci, kuru tirgo pie sevis., vai vecajās ES valstīs. Lietuvieši jau ir pārliecinājušies, ka nav jēgas iet iepirkties atkritumus lidlā, tādēl brauc uz Poliju. Nu atliek pavērot – leiši no pierobežas iepērkas Polijā, poļi – Vācijā. Rīgā bija veikals ar somu piegaršu – Prisma, bet to sekmīgi izkonkurēja. Tāpat netika ļauts ienākt veikalu tīklam Selver no Igaunijas. Tad ko tad , lidls būs tas labais un lētais glābējs? Nu labi, būs kādas preces mazliet lētākas par dažiem centiem. Tas būs tas lielais glābiņš? Nu neesiet tak naivi, nu nebūs tā. Būs pircēju pieplūdums uz kādu pusgadu, tad cilvēki pārliecinājušies, ka nav jēgas tur iepirkties un neies uz turieni. To jau Lietuvas piemērs teicami parādija. Protams, ne Rimi, ne Maxima nav nekādi labdari, bet tajos ir diezgan vietējā ražojuma preces. Un mums jau ir Rimi lētais gals Superneto. vai tad vēl nepietiek? Sabūvēs te tās bleķa kastes, piebāzīs pilnas ar atkritumiem, noasfaltēs apkārtni, , izzāģēs kokus. Bet pēc pusgada tie šķūņi būs pustukši, jo neies tie pircēji tos draņķus pirkt. Tā ka nav ko slienāties un cerēt uz lidlu.

 36. Pretjautājums uz “[K]āpēc cilvēkiem būtu jāpiedāvā ar aspartamu aizdarīts aizjūras ūdens un surogātsulas, no kurām pat palieli bērni “apmetās ar pumpām”?”
  Un kāpēc gan nepiedāvāt? Tās ir pircēju tiesības un reizē atbildība – izvēlēties, ko, kur, cik un par cik iegādāties.

  • Neveselīga pārtika jau tagad nopērkam pietiekoši. Kāpēc vēl ko tādu vajag?

   • un kāda starpība? vismaz piedāvājums tai ķīmijai būs cits ar citādākām garšām?
    ja nevajag Lidlu, tad nevajag arī Rimi, un TOpu un arī Maksimas. visi viņi pārdod ķīmiju, sakot ka tā ir kvalitatīva un neķīmiska pārtika. uz papīra uzraksta ka tas ir latvijas tomāts, bet īstenībā poļu, spāņu vai kāda cita.

 37. Pārējie veikali Latvijā, kā Maxima un Rimi, tie taču arī nav Latvijas veikali. Latvijai vispār vairs nav nekā sava. Nedomāju ka viens LIDL kaut ko daud mainīs. Kāda nozīme, kurā veikalā mēs nopērkam “leišu” sviestu.

 38. Labdien, raksts ir pilnīgs pasūtījuma raksts. Tikai viens ūdens, nekā vairāk.

 39. Lidl ienākšana nu nekādi nemainīs ēšanas paradumus. Kas meklējis LV preci, tas to meklēs arī turpmāk. Un kam vienalga ko iestumt vēderā tā arī ēdīs kas pa rokai. No Lidl iegūs visi pircēji- maciņā paliks vairāk apgrozāmo līdzekļu u varēs nopirkt vēl kaut ko. Turklāt iespējams tas liks citiem lielveikaliem pārskatīt savu cenu politiku. Patiesībā ļoti nekompetents, jēls un izplūdis raksts.

 40. Toponīms>Onanīms Atbildēt

  Tas jau arī ir galvenais,kāpēc autors no visiem ārzemniekiem ir pamanījis vienīgi “Lidl”! Līdz pat šim brīdim,tā “ārzemnieku kundzība” viņu taču nepavisam nesatrauca! Kādēļ??

 41. Vispirms raksts ir bez faktiem. Visi procenti ir paša “žurnālista” sacerēti. Lidla vēl nav, bet % jau zina…. 🙂 Būti korekti salīdzināt faktus… Faktus savukārt varētu iegūt no LV ražotājiem un Rimi un Maximas gan sortimenta, gan uzcenojuma…. Tad arī varētu secināt, cik tad “draudzīgie” tirgotāji iepērk uz vietas un cik liek uzcenojumu…. Par “žurnālista” fanztāzijām par neiepakotiem produktiem – nav problēma aukstuma vitrīnā pāris dienu vecu ātri audzēto gaļu utt. Valdība ir pamodusies un mēģina ieviest 5% vietējiem dārzeņiem. To jau varēja izdarīt pirms tiem pašiem 15 gadiem… Zivs pūst no galvas…

 42. Cik autoram diez samaksāja???

 43. Piedodiet vietējie zemnieki, bet es nepelnu tik daudz lai varētu atļauties jūs subsidēt. Savas delikateses varat paši ēst. Pirkšu kur man izdevīgāk.

 44. Lidl, dzīvojot Vācijā, ļoti patika. Ne katru dienu iepirkties, bet tomēr, kad sataisījos uz to aizbraukt, tad sapirkos visu ko daudz un lētāk kā Rewe veikalos.

 45. Noteikti nevajag Latvijā Lidl veikalu!!!!
  Labāk uzbūvēt vienu tirdzniecības centru, kur sapulcināt Latvijas zemniekus, ražotājus ar savu preci.
  Daudz braukāju uz Vāciju, Lidlā eju ļoti nelabprāt, labāki tur ir Edeka un Rewe. Bet – lai viņi paliek tur, kur ir.
  Latvijā Rimi produkcija ir daudzveidīgāka un kvalitatīvāka kā Vācijā Lidlā.

 46. Mēs ēdam ar raundapu salaistītu graudu maizi!normāli?

 47. Nav vajadzīgi lielveikali ka tādi vai tieši Lidl ķēdes veikali?

 48. Rīkļu rāvējiem Maxima Rimi utt. gals klāt! Tāpat kā Drogām! Paskat kā mauc nagus gadiem! Sūdīgus produktus pārdod ar 300% UZCENOJUMU. Tagad ,kad ienāks Lidl, cauri būs! Mazās pulvera paciņas maksā 9 eiro, Lidlā ar atlaidi var nopirkt LIELO PAKU par 6 eiro !!! Starpība ir , !

 49. Aivars @ ventspils.lv Atbildēt

  “kvalitāte”

 50. Maxima vai Rimi maksā par šo rakstu ? Varbūt vēl kāds cits veikala tīkls. Protams, “lielajiem” Lidl ir spēcīga konkurence, ne jau par velti tāda ažiotāža. Parastam Latvijas iedzīvotājam tas ir ļoti izdevīgi. Šaubos vai kas katrs 4 spēj ikdienā iegādāties “Eko -šmeko ” pārtiku!!?! Un arī Rimi un Maxima ir pilna ar importu ,ne tikai , ar platsma un stikla burciņām, bet visādiem citādiem importa brīnumiem arī.. nesanāks jums tautu nobiedēt,daudzi jau ir iepriekš iepirkusies Lidl un ir vairāk kā apmierināti!!! Un Super garšīga maizes ceptuve 🙂 katru nedēļu jauns preču/drebu piedāvājums , citu valstu virtuves tradīcijās un ēdieni!! Super!!!

 51. Lidl vajag. Labăks piedāvājums par maximam un super ghetto, rimi padargs

 52. Pusei raksta piekrītu, pusei nē. To, ka bērni aptaukojas ir tikai vecāku vaina. bērni rij visadus mēslus, nepadomājot, kas var notikt. Un nav jau runa par pārtiku vien. Ir jau arī citas preces, kuras vēlamies iegādāties, bet ar savām mazajām naudiņām mēs nevaram atļauties.

 53. .. man uz to Latviju, bet Lidl lielveikals tur nepieciešams, ar LV minimālo algu 😉

 54. Cilvēki pērk lielveikalu lētos produktus jo par algu Latvijā gribot nevar atļauties ēst augstvērtīgus, ekoloģiski audzētus produktus. Priekš cilvēkiem kas cenšas izdzīvot par minimālo algu lidl ienākšana tikai nāks par labu. Lielāka konkurence, papildus darba vietas un iespējams lētāki produkti.

 55. Pilnīgi tukšs raksts, tāda prasta vāvuļošana vien sanākusi.
  Tas viss kas te tika minēts ir JEBKURĀ Latvijas veikalā, neba nu banāni un kivi pēkšņi sākuši augt Pūrē vai garneles un jebkādi citi jūras produkti mums nāk no Baltijas līča vai vietējās Gaujas.
  Un liekais svars bērniem nav no mazkustīguma ( visi bērni kuri ir bez veselības problēmām ) ir kustīgi un visādi citādi aktīvi. Te ir problēma ar aizņemtiem ( vai mazliet slinkiem) vecākiem kuriem vieglāk ir nopirkt subproduktus kuri ir tikai jāuzsilda. Make sense. Tā kā – kokam divi gali!
  Tā kā lidls nav ne ar ko sliktāks par jebkuru citu lielveikalu Latvijā. Tikai varbūt cits, n-tos gadus izstrādāts mārketings.

 56. Būtu jau skaisti, ja Rīgas Centrāltirgus varētu ‘aizlidot’ arī uz mazpilsētām…

 57. Bauri nav sapratuši, par ko vispār raksts..Kolonijas iedzīvotājiem lēna aizdedze, tātad līdz antiglobālisma idejām kā līdz Mēnesim

 58. Vajag jau grotesku arī pamanīt, ja uzmanīgi lasa. Tas nav informatīvs materiāls, bet secerējums, kas liek domāt. Protams, tas vērsts arī pret citu lielveikalu politiku. Bet – ir maize un ir maizes izstrādājums. Utt. Tieši par latviešu lētticību autors runā. Nu nav tā maize, ko cep Lidlā. Alus par 39 centiem… Tautai, kam ir Tērvete, Užava, Bauska… Nu skaidrs, ka nepieder latviešiem. Krievi ne tikai nogalināja un laupīja un vēl tagad rijīgiem purniem prasa vēl, viņi apturēja visu attīstību uz pusi gadsimta. Iznīcināja plaukstošu valsti. Tagad daži gribot ar viņiem vēl integrēties. Mums ir jāskatās, no kā mācīties, un kaut kā ne skandināvi, ne vācieši neliekas briesmīgi, ja viņu zīmoli ir cik necik cienījami.

 59. Vis jau būtu labi piekrītu ka tā ir, tik nesaprotu kāpēc tieši tagad par to kāds aizdomājas kāpēc neķengā Maximu, Rimi, Super neto utt. Es nodarbojos ar zemkopību, neesam nekādi lielie maza saimniecība audzējam dārzeņus, izdzīvot ar to grūti , bet kaut kas jau jādara ir un sirdij tuvs. Tādi gudrinieki jau daudz kuri runā ka jāpērk no vietējā zemnieka, tik kad tas jādara tad nekā izvēlas ārzemju preci, kāpēc tā, jo tā lielākoties ir lētāka..atkal jautājums kāpēc…ir daudz aspektu kvantums, valsts atbalsts utt. Tātad kad jāpērk no vietējā kaut pāris centi dārgāk tad bļauj kāpēc tik dārgi. cilvēki vienkārši nesaprot kāds tas ir darbs lai izaudzētu dārzeni, ogu utt. tas viss ir nežēlīgs darbs un pie ekonomiskā stāvokļa arī dārgi degviela, tehnika un viss pārējais, bet cilvēkus arī nevar vainot , jo darba algas lielākoties ir pilnīga ņirgāšanās..Un te rodas tas kāpēc pastāvēs un būs vajadzīgi visi un jebkādi lētāki lielveikali, jo ekonomiskais stāvoklis valstī ir pilnīgā paka.ā. Zemkopība, lopkopība, augļkopība un viss pārējais ko mēs paši varam nodrošināt savas valsts patērētājiem paliek ārzemju lēto lielveikalu putekļos un ja valsts ”gudrās” galvas to nesapratīs un nerīkosies tad iznīks pavisam….

 60. špicglāzīte Royal, noskalota ar Monarch malku, un Buša stilbiņš uzkodā Atbildēt

  Nu kam mums vispār tie lielveikali, ja deviņdesmito sākumā pilnīgi pietika ar kioskiem un tirdziņu aiz Sporta manēžas?

 61. Baltiem diegiem šutās rūpes par nācijas veselību Atbildēt

  Nez kādēļ,autors uzskata,ka nācijas veselība tiks neglābjami sagandēta,tieši tagad,pēc divdesmit septiņiem gadiem,līdz ar LIDL ienākšanu Latvijā?!

 62. Kamēr vēl žurnālists,fotogrāfs un veselīga dzīvesveida piekritējs Māris Jurjāns nav panācis esošo lielveikalu slēgšanu un to,lai viņa piedāvātā menca,kas Latvijā ir kļuvusi par luksusa preci,būtu pieejama visiem,tāpat kā pirms kara un pat visus vācu un krievu okupācijas gadus,LIDL ir pat ļoti nepieciešams! Konkurents LIDL nav vajadzīgs vienīgi LDDK,kura pārstāv visu patreizējo lielveikalu intereses!

 63. Tad jau Rimi un Maximu arī jāklapē ciet tie arī ārzemju uzņēmumi .Labi nopirkta Rimi un Maksimas reklāma

 64. Mums vajadziigi lidl.jo vairaak jo labaak.lai dziivo lidl

 65. Esmu strādājis Latvijas zemniecībā, viņi ber virsū ķīmiju bez nekādas kontroles un saprašanas, nekad nepērku Latvijas dārzeņus, tur ķīmija daudz vairāk kā spāņu vai citu produktos

 66. Kur var rakstit tādas mulkibas

 67. LA, kādreiz jūs bijāt vienīgā avīze, ko pasūtīju, bet tagad liels paldies par cenzūru!

 68. Korporācija starp pilsētu un laukiem? Latvieši, vai aizmirsāt, ka, pirms mums te parādījās Maximas un Rimi, paši latviešu zemnieki – ražotāji sanāca kopā, lai pārrunātu par kooperēšanos un kopīgu lielveikalu tīkla radīšanu. Tikai diemžēl latvieši, kā jau parasti, izrādījās kretīni, nespēja vienoties, projekts izjuka un tagad Latvija ir pilna ar svešzemnieku lielveikaliem.
  Kas vainīgs? Es ceru, ka muļķu te nav un visi saprot.
  Un tagad latviešu zemnieki sūdzas, ka Maxima un Rimi negrib pieņemt viņu produkciju… Nožēlojamie vergi, vai saprotat, ko darāt?
  Man kauns par jums, latviešu “fermeri”, jūs esat alkatīgi stulbeņi, man kauns!

 69. ak dievs, kas par glupu rakstu.
  plastikāts, kā tad…
  kā autors vispār ir pamanījies vēl dzīvs palikt? ēd tikai pašaudzētus graudus?

 70. Vai citos lielveikalos pārdod tikai Latvijā ražotu preci? Lidls ir lēto cenu veikals, ļoti iecienīts, ja neesi pietiekami pārticis vai gribi ietaupīt. UK Lidlos nav milzīgas platības ar alkohola stendiem, nevaru pateikt procentus precīzi, varbūt 5%, ir uz vietas ceptās bulciņas un maize, tik pat, cik alkohols aizņem arī saimniecības preces, vairāk ir piena produkti, tad kaut kādas mājai noderīgas preces (spilveni, sveces, virtuves piederumi, darba rīki utt), fasēta pārtika (desas, zivis, humusi utt), svaiga gaļa (UK tā ir no vietējā piegadātāja), augļi un dārzeņi procentuāli ir vairāk noteikti (pārsvara vietējie). Parasti ir kaut kādas temetiskās nedēļas – tradicionālā pārtika no citam Eiropas valstīm. Katrā ziņā labāks par Maximu un Superneto noteikti. Nezinu, kur autors visu šito tekstu izraka.

 71. Autors mēģina pateikt, ka pārtika jāgatavo pašam un nav jārij pusfabrikāti…Ja to nevar saprast, tad laikam lauķi..nav labu supermārketu…

 72. Ha,vispirms,Es maksāju nodokļus!Pēc tam aizeju uz tirgu.Ko redzu?latvijiņas zemnieki par savu preci plēš nenormālas cenas!Tāpēc ka strādā neefektīvi,tak nopelnīt gribas.Un,tagad atkal no maniem samaksātajiem nodokļiem tiks maksātas kompensācijas tiem kas nav apdrošinājuši savu ”biznesu”,un par meliorāciju netaisās pat domāt!!!Lai Es pirktu latvijiņas preci?Es par to jau esmu samaksājis,PIETIEK!

  • Gudrīti,vai tu maz zini cik daudzi zemnieki iepērk produkciju Rīgas naktstirgū un pārdod kā Latvijā audzētu,kā savu? Sanākot tīri laba peļņa par neko

 73. Es pat nekomentesu. Domaju to izdaris citi. ?

 74. Jā, jā Lidl Latvijā nevajag, jo tas tikai traucēs “”normālam”” Rimi un Maximas kartelim. Jau 700 gadus zinām, ka viss kas nāk no Vācijas ir slikts, bet nu jau gandrīz 25 gadus zinām, ka vislabākais ir no Ķīnas, Krievijas, Z.Korejas un Bižum-Būrijas. Nekrietnie vācu mācītāji latviešiem uzspieda savu rakstību un alfabetu un atradināja mūs no jaukajiem ķeburu rakstiem akmeņos un smilšakmens klintīs.

 75. Kamēr mums nav rīku kā piespiest ražotājus un tirgotājus nodarboties ar lielāku “labdarību” timēr konkurence ir vienīgais kaut cik adekvātas cenas garants. Ja vēl varētu piespiest biznesu patiešām konkurēt, nevis mēģināt kaut ko aizmuguriski sarunāt, būtu pavisam labi.

 76. Esmu Lidl- ā iepircies Anglijā, priecīgs, ka arī Latvijā parādīsies šis veikalu tīkls. Pirmkārt, produkti kvalitatīvi un cenas zemas, šeit pārdot it kā Latvijā ražotas preces, bet nemaz tik kvalitatīvas un cenas nesalīdzināmi augstas, beidziet muļķoties!

  • Nevajag salīdzināt to ko tirgo Amglijā un Vācijā ar to kas paredzēts Austrumeiropas tirgum. Tās ir pilnīgi dažādas preces zem viena un tā paša brenda.

 77. LIDL nepieciešams Atbildēt

  Kur tad,mans dārgais draugs,veselīga dzīvesveida piekritēj,ir tā menca,kura pat vācu un krievu okupācijas laikos bija pieejama visiem un visur?! Menca,kur vēl nesen Norvēģijā atzina par nevērtīgu un izmantoja zemes mēslošanai!Un,vai tad tikai lielveikali pieder ārzemniekiem? Vai tad ar pārtikas,piena,gaļas produktu un konditorejas preču ražotājiem ir labāk? Tādēļ,pietiek,piemēram,salīdzināt 80.gadu cepumus “Minūte”ar šodienas tāda paša nosaukuma un izskata cepumiem,lai secinātu,ka arī tie sastāv pārsvarā no plastikātiem! Kā fotogrāfa kungs izskaidros,piemēram,biezinātāja nepieciešamību mūsu pašu ražotāju žāvētajās vai karsti kūpinātajās vistās,”Kekavu”? Kāpēc gan lai es nenopirktu LIDL veikalā bundžiņu kondensētā piena bez cukura,ja Latvijā tas nav nopērkams? Vai piena pulveri,kas tiek meklēts pat ar interneta palīdzību? Bet ražoti šie produkti tiek tepat Latvijā!! Vai tad tirgū pārtikas produktus tirgo paši zemnieki? Tie taču visi ir pārpircēji,kuri jebkuras zemenes,ābolus,tomātus vai gurķus piedāvās kā Latvijā audzētus! Nepirksim un neēdīsim arī? Un kas tad paliek pāri no neiepakotajiem pārtikas produktiem,kurus būtu jāatbrīvo no jebkādiem nodokļiem?! Čiks!! Jo iepakoti tiek gan maize,piens,sviests,biezpiens,olas,milti,cukurs,sāls,putraimi,auzu pārslas utt,utjp! Drīzāk gan,milzīgais,21% nodoklis pārtikas pamatproduktiem ES trešajā nabadzīgākajā valstī ir jāsamazina līdz bagātās Briseles līmenim! Bet LIDL ir nepieciešams tikmēr,kamēr mūsu labklājība sasniegs šo Briseles līmeni! Nepieciešams,lai iedzīvotājiem par tādiem pat pārtikas produktiem nebūtu jāmaksā daudz dārgāk! Žurnālista kungs drīzāk vairāk vērības varētu pievērst tam,ka Rīgā vien ir vairāk nekā ducis uzņēmumu,kas piedāvā šīs veselībai kaitīgās pārtikas piedevas maisiem! Tātad pieprasījums ir! Tās visas tiek pievienotas Latvijā ražotajām pārtikas precēm-pat pa vairākām vienlaikus! Daudzas no tām citās valstīs ir pat aizliegtas vai atzītas par ierobežoti izmantojamām!

 78. Man ir tikai viens jautājums – ar ko tad RIMI un MAKSIMA ir labākas??? Tur tāpat ir vesels lērums nevajadzīgu un labāk nelietojamu lietu!

 79. Lai tik lielie savaa starpaa kozhas!!! Pirceejiem jaavinnee!

 80. Raksts pareizs,nekā tur muļķīga nav.Žēl ka vairs nekas negaršo kā agrāk.Gaļa veikalos labi mazgāta,bez garšas.Eiropas regulas.

 81. Raksts labs un pareizs.Tas ir aicinājums atgriezties pie veselīgas pārtikas,ko ES ar savām regulām ir liegusi Latvijas lauku zemniekiem.
  Laiku laikos cilvēki ēda sētmalē kautas cūkas gaļu,bet tagad to vairs nedrīkst.Tagad ēdam labi mērcētu gaļu.Un tā var runāt par daudz ko.

 82. Noteikti ir vajadzīgs Lidl,tāpat kā bija vajadzīgs Iki un Prisma,jo tad bija jūtama pircējiem izdevīga konkurence.Turklāt aizgājušie veikali bija lieliski!

 83. Murgs ne raksts! Cik biji izdzēris vai sapīpējies kad rakstīji!!

  Paskaties uz LV ražotajām DESU sastāvu un Spānijā ražotajām!

  Nevajag te melst niekus ka LV ražotie produkti ir GALVAS tiesu parāki par EU ražotajiem.

  • Tieši tā! Dzīvoju Spānija un bieži ieskrienu Lidla pec eco produktiniem!Taka pirms raksta lai aizbrauc un pārbaud.Latviešii kuri grib dzīvot veseligi arī būs ieguveji.

 84. slima suņa murgi – Latvija 99% viss pieder ārvalstniekiem -gan razotnes, gan tīkli – un viens vairak vai mazk ieviesīs tikai veselīgu konkurenci un nrvares vairs likt 50% un vel vairak uzccenojumu.

 85. Lielveikali ar LV kapitālu ir ļoti liels retums. Un raksta autors nekad nav konservējis- gadu burkās stāv arī omes gurķi. Vajag skatīties un lasīt ko pērc un ēd un arī Elvi ( retajā LV tīklā )ir ļoti daudz palmu eļļas. Cenas gan ir milzīgas un izvēle švaka.

 86. Ko nu var muldēt!

Draugiem Facebook Twitter Google+