×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Kāpēc māmiņai Santai jāatstāj dzīvoklis? Pēc Liepājas mēra rīkojuma veikta pārbaude (12)

Ekrānšāviņš no TV3 sižetaEkrānšāviņš no TV3 sižeta

Saistībā ar šonedēļ plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par liepājnieci, kurai atteikts pašvaldības dzīvoklis, Liepājas pilsētas domes mērs bija uzdevis veikt pārbaudi un iesaistītajām amatpersonām sniegt skaidrojumu.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) rīkojusies atbilstoši likumam un sižetā minētajai personai pirms lēmuma pieņemšanas piedāvāti vairāki situācijas risinājumi, ko viņa nav vēlējusies izmantot. Tāpat Sociālajā dienestā saņemta informācija, ka liepājniece ikdienā dzīvojot labos apstākļos privātmājā pie sava bērna tēva, pārbaudē secinājusi pašvaldība.

Konkrētajā pašvaldībai piederošajā strīdu dzīvoklī iepriekš uz īres līguma pamata mitinājušies liepājnieces Santas vecvecāki. Neatkarīgi no tā, kurā brīdī tiek deklarēta dzīvesvieta pašvaldības dzīvoklī, dzīvoklī iemitinātie radinieki neiegūst pastāvīgas dzīvokļa lietošanas tiesības.

“Ņemot vērā to, ka NĪP ik pa laikam vēršas iedzīvotāji ar vēlmi pārņemt īres tiesības, atgādinām, ka īres tiesības pašvaldības dzīvokļos netiek pārmantotas. Ja radinieki vēlējās turpināt dzīvot konkrētajā dzīvoklī, tas bija jāprivatizē vai arī jāatpērk likumā noteiktajā kārtībā,” par iespējamiem variantiem informē dome.

Lai sniegtu palīdzību un atbalstu liepājniecei Santai, kurai nav likumisku tiesību turpināt dzīvot konkrētajā dzīvoklī, Liepājas pilsētas pašvaldība ir: piedāvājusi iespēju īrēt mājvietu vienā no Liepājas pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta Sociālajām dzīvojamajām mājām;
sniegusi informāciju par to, kāda veida dokumenti jāiesniedz NĪP, lai iestātos pašvaldības dzīvokļu rindā; piedāvājusi juridisku palīdzību un konsultāciju situācijas efektīvai risināšanai. Liepājniece šos piedāvājumus līdz šim brīdim nav izmantojusi, norāda dome.

TV3 raidījums “Bez Tebu” iepriekš vēstīja par Santas gadījumu, kurai pēc vecmāmiņas nāves jāatstāj pašvaldības dzīvoklis. Tas radīja jautājumu, kāpēc ģimene nevar turpināt dzīvot šajā pašvaldības dzīvoklī un kāpēc viņai būtu jāvēršas domē ar lūgumu piešķirt dzīvojamo platību. Sižetā izskanēja neizpratne – kāpēc mākslīgi tiek veidota situācija, ka ģimene spiesta pamest pašvaldības dzīvokli un doties uz pašvaldību un lūgtu sociālo palīdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Te lūk atkal par žurnālistiem ,it kā vārda brīvība ,pēc tan brēc ka sodīti par ķengu ziņām sakarā ar operas izīrēšanu korporatīvam pasākumam ,tagad arī neko nenoskaidroja ka pēc likuma tas dzīvoklis nepienākas ,taču ziņo ,pašvaldībai vajadzētu sūdzēt tiesā un atkal sodīt ar 50t. Tad neziņotu nepārbaudītus faktus un netracinātu skatītājus.

 2. nu beidziet tak vienreiz tās gaudu dziemas, ka vienmēr kāds ir vainīgs. Jauna rīcībspējīga sieviete nevar pati savu dzīvi nokārtot? Jāpalidz ir veciem un nevarīgiem, vai bērniem bez apgādniekiem, bet šai vecumā gan jāmāk domāt par sevi un savu bērnu. Kad sava labuma pēc izdeklarējās no dzīvokļa, tad nevienam padoma neprasīja, bet nu visi vainīgi

 3. Nesaprotu tikai vienu lietu. Tātad šai sievietei ar bērnu pašvaldības dzīvoklis pienākas, tas izejot no pārbaudes rezultātiem. Trūkums tikai tas, ka nav laikus interesējusies. Tātad, ja pienākas un tagad interesējas par dzīvokli, kuru kopā ar vecmāmiņu ir uzturējusi kārtībā – KAS LIEDZ PAŠVALDĪBAI VIŅAI ŠO DZĪVOKLI PIEŠĶIRT? Kāpēc vēl būtu jāstaigā pa instancēm un jālūdzas? Un kam? Tautas kalpiem? Tālāk nekaunībā jau laikam vairs nevar aiziet šitās komisijas.

 4. nu situācija stulbāka par stulbu . Saprotams, ka pat ja Sanita ir precējusies ar bērnu tēvu un tur dzīvo, tas nenozīmē ka škiršnās gadījumā viņai ir kur palikt. Neko nemin par Sanitas vecākiem … varbut meitene dzīvoja pie omes jo vecāku nav ? tas būtiski mainītu situāciju , jo tad faktiski oma bijusi meitenes aizbildne pat ja dokumenti par to nav noformēti. nu ja , protams , privatizēt vajadzēja …

 5. Netaisniga lv.kas tur sez mikstajos kreslos! Grobannaja latvija!

 6. Biežāk būtu jāpaceļ jautājums par to – kādi tad ir tie pašvaldības fonda dzīvokļi, kurus piešķir maznodrošinātajiem…un kādēļ tas dzīvokļu fonds ir tik bēdīgs….

 7. Nezinu kā citās pašvaldībās – net Liepājas pašvaldība pieprasa , lai piešķirtie dzīvokļi tiktu remontēti un tiešām veic pārbaudes un laimīgajiem nelaimīgajiem īrniekiem ļoti bieži nav pa kabatai vienlaicīgi veikt remontu un maksāt īri un pārējos maksājumus….Redzēju piešķirtu dzīvokli, kur pat logs bija sabojāts un salīmēts – tie bija vēl no padomju laikiem un nekrāsotiem, deformētiem koka rāmjiem…ko gan jaunā ģimene ar tādu iesāktu !!! ???
  Un,protams, ka dzīvoklis, kurš šobrīd ir strīdus objekts ir daudz labākā kārtībā un tā vai citādi – atņemot pašvaldība būs ieguvēja, bet Santa ar ģimeni zaudētāja…..

  • Tāpēc arī liek ārā no dzīvokļa kurā gadiem dzīvo,jo droši vien ir labi saglabāts,tātad to var pa blatam kādam radam vai paziņai piešķirt,bet mammai ar bērniem, viņu prāt, būs labs arī šķūnis.

 8. Tā situācija izveidojās tāda tādēļ, ka cilvēkiem nepārtraukti ir kaut kas jālūdzas LV un neatkarīgo no tā, vai visu mūžu nostrādājis pensionārs….ģimene ar bērniem vai vientuļš bezdarbnieks….
  Valstī ir nepietiekamas pensijas…bērnu pabalsti un arī minimālā alga….Ja kavējas rinda bērnu dārzā un vecākiem abiem nepieciešams strādāt – tad sākas parādi un vienkārši – nav ko ēst….Un visos slāņos valstī kaut ko cenšas “nočiept”….izmantot un izkombinēt un tas viss notiek jau no pašas augšas…ņemot vērā, ka mazmeita neskaitās pietiekami tuva radiniece – tad no rakstiem saprotams, ka deklarēta vai nedeklarēta, bet īres līgums slēgts netiktu nevienā gadījumā… Un ziņas, ka reāli dzīvo kaut kur citur – tas var atbilst patiesībai un var arī neatbilst – Liepāja maza un tā var būt patiesība un tik pat labi baumas….Šeit tiešām jautājums par to kādēļ ja šo brīdi jāpasliktina apstākļi mātei ar bērniem un – kādēļ jāmet tādi līkloči, lai reiz atkal tiktu pie pašvaldības dzīvokļa…Pie tam strīdus dzīvoklis ir sakopts un dzīvošanai piemērots un gan jau strādājot sieviete ir savus līdzekļus gadu gaitā arī ielikusi….bet kāds būs tas , kuru nākotnē iedos ??? Esmu tādus redzējusi !!! Remonti nav veikti no PSRS laikiem un tiek pieprasīts no pašvaldības, lai nekavējoši tiktu remontēts….nāk komisijas un pēta un slēdz pagaidu līgumus un patstāvīgo aptuveni pēc gada un nav saprotams – kā lai maznodrošināta vai trūcīga ģimene veic remontu drausmīgā dzīvoklī un vienlaicīgi maksā visus maksājumus…..!!! ??? Es rakstu tādēļ, ka zinu….Un , lai kā arī cilvēks negrozītos – viņam nekad nebūs taisnība un tiesības…..taisnība vienmēr būs tiem, kuri lemj …

 9. Nu nav tak tā trūkumcietēja māmiņa uz ielas? tad nevajadzēja izdeklarēties, nevar gribēt visus labumus

  • Daudziem pensionāriem, sociālajos dzīvokļos dzīvojiešiem, ir mazbērni.Tad jau lai visi ieperinās pie vecvecākiem kad tie tuvu aizsaulei.Gribās tak tikt pie savas dzīvojamās platības bez ieguldījumiem

 10. Principā šāda situācija izveidojās, jo liepājniece savulaik izdeklarējās no dzīvokļa, lai vecmāmiņa varētu saņemt maznodrošinātās statusu… Vismaz tā es to izlasu.

Draugiem Facebook Twitter Google+