Mobilā versija
+4.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
23. maijs, 2014
Drukāt

Kāpēc mēs smejamies, kad dzirdam jokus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Smieklu objekts mainās ar vecumu un atkarīgs no konkrētās sabiedrības. Zinātnieki ievērojuši, ka zināmā sabiedrībā noteiktos periodos cilvēki priekšroku dod gariem, humoristiskiem stāstiem, kamēr citur vairāk iecienītas īsas asprātības. Tomēr paslīdēšana uz banāna mizas vai makaroni, kas uzkrituši uz galvas, laikam vienmēr izsauks smieklus.

Kas notiek ar klausītāju, kad viņam stāsta joku? Kreisā smadzeņu puslode darbojas, sākot analizēt joku no intelektuālās puses. Pēc tam pievienojas labā puslode, mēģinot atrast kādus vispārējus šablonus, kā uzvesties joka laikā (kreisās smadzeņu puslodes traumas var reizēm atņemt spēju uztvert humoru).

Smadzeņu aktivitāte izplatās pa smadzenēm, tiek apstrādāta informācija, kas nonāk no mūsu maņu orgāniem. Aktivizējas smadzeņu delta viļņi. Visbeidzot (kā rāda encefalogramma, kas reģistrē tādu aktivitāti), vilnis sasniedz maksimumu, kad joku saprotam – un, lūk, mēs jau sākam ķiķināt.

Taču nestāstiet joku taksometra vadītājam, kurš vada auto. Kad smadzenēs aktivizējušies delta viļņi, cilvēki kļūst izklaidīgāki un nepievērš uzmanību apkārt notiekošajam. Tāpēc smieties vajag uzmanīgi – nedariet to, veicot darbu, kur svarīga iedziļināšanās, koncentrēšanās.

Smiekli uzlabo asins cirkulāciju, mazina sāpes un stresa hormonu līmeni ķermenī. Protams, mēs smejamies, ne jau domājot, ka tas ir veselīgi, bet tāpēc, ka pasaule ir diezgan uzjautrinoša.

 

Materiāls no Edisso.ru

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+