Mobilā versija
+15.1°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

Kāpēc mēs smejamies, kad dzirdam jokus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Smieklu objekts mainās ar vecumu un atkarīgs no konkrētās sabiedrības. Zinātnieki ievērojuši, ka zināmā sabiedrībā noteiktos periodos cilvēki priekšroku dod gariem, humoristiskiem stāstiem, kamēr citur vairāk iecienītas īsas asprātības. Tomēr paslīdēšana uz banāna mizas vai makaroni, kas uzkrituši uz galvas, laikam vienmēr izsauks smieklus.

Kas notiek ar klausītāju, kad viņam stāsta joku? Kreisā smadzeņu puslode darbojas, sākot analizēt joku no intelektuālās puses. Pēc tam pievienojas labā puslode, mēģinot atrast kādus vispārējus šablonus, kā uzvesties joka laikā (kreisās smadzeņu puslodes traumas var reizēm atņemt spēju uztvert humoru).

Smadzeņu aktivitāte izplatās pa smadzenēm, tiek apstrādāta informācija, kas nonāk no mūsu maņu orgāniem. Aktivizējas smadzeņu delta viļņi. Visbeidzot (kā rāda encefalogramma, kas reģistrē tādu aktivitāti), vilnis sasniedz maksimumu, kad joku saprotam – un, lūk, mēs jau sākam ķiķināt.

Taču nestāstiet joku taksometra vadītājam, kurš vada auto. Kad smadzenēs aktivizējušies delta viļņi, cilvēki kļūst izklaidīgāki un nepievērš uzmanību apkārt notiekošajam. Tāpēc smieties vajag uzmanīgi – nedariet to, veicot darbu, kur svarīga iedziļināšanās, koncentrēšanās.

Smiekli uzlabo asins cirkulāciju, mazina sāpes un stresa hormonu līmeni ķermenī. Protams, mēs smejamies, ne jau domājot, ka tas ir veselīgi, bet tāpēc, ka pasaule ir diezgan uzjautrinoša.

 

Materiāls no Edisso.ru

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+