Praktiski
Svētki

Kāpēc mūžzaļās kapmirtes nodzeltē? Atbilde lasītājai 0

Foto – Sandra Ruska

Pirms vairākiem gadiem uz kapu kopiņas iestādīju mūžzaļās kapmirtes. Visus gadus tās skaisti zaļoja, ziedēja, bet šogad nodzeltēja. Kāpēc? ELGA DOBELES NOVADĀ

Visticamāk, augi ir saauguši par biezu. Kapavietās parasti audzē mazo kapmirti (Vinca minor), kas ir līdz 20 cm augsts puskrūms ar ložņājošu stumbru. Labāk aug ēnainās vietās, mitrās, irdenās, trūdvielām bagātās augsnēs.

Apaudzējot kapa kopiņu ar šo augsnes sedzējaugu, stādījumu nepieciešams atjaunot aptuveni ik pēc desmit gadiem. Pārstāda pavasarī: kapmirtes izrok, sadala, zemi ielabo vai nomaina pret svaigu, trūdvielām bagātu augsni un augus iestāda atpakaļ. Augsnes ielabošanai var izmantot no nezālēm attīrītu kompostu, koku lapas. Pirmajos gados stādījumam vēlu rudeņos ieteicams uzbērt līdz 5 cm biezu mulčas (piemēram, komposta) slāni. Tas palīdzēs saglabāt mitrumu un būs labs mēslojums.

Mūsdienās, kad ir pieejama šķirņu daudzveidība, koku un krūmu paēnā var stādīt arī mazo kapmirti ‘Argenteovariegata’ (baltraibs lapojums), ‘Gertrude Jekyll’ (mūžzaļa, ar baltiem ziediem, vājāka ziemcietība), ‘Sebastian’ (zaļas lapas ar dzeltenzaļiem plankumiem, vājāka ziemcietība).

LA.lv