×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Kāpēc pašam uzturēt auto?

Foto - LETAFoto - LETA

12.Saeimas deputāts Juris Šulcs

Priekšlikumos izmaiņām Saeimas kārtības rullī deputāts Juris Šulcs (“Vienotība”) rosina ļaut kompensēt parlamentāriešiem ne tikai izdevumus par transporta izmantošanu, bet arī transportlīdzekļa uzturēšanas izmaksas.

Pašlaik deputātiem noteiktās normas apmērā var tikt kompensēti transporta un dzīvojamās telpas īres izdevumi. Kompensācijas apmērs deputātiem ir atkarīgs no dzīvesvietas – jo tālāk no Rīgas parlamentārietis dzīvo, jo lielāka kompensācija viņam pienākas. Šulcs rosina saglabāt šo kārtību un noteikto izdevumu apmēru, tomēr ļaut kompensēt ne tikai sabiedriskā transporta izdevumus vai izdevumus par deputāta īpašumā vai valdījumā esoša transportlīdzekļa izmantošanu, bet arī uzturēšanas izmaksas, proti, servisa pakalpojumus. Saeimas Juridiskā komisija šo likumprojektu pirms otrā lasījuma vērtēs šonedēļ.

 

Deputātu kompensācijas

* Saeimas deputātiem par pagājušo gadu transporta un dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijās kopumā izmaksāti 295 008 eiro.

*Par decembri deputāti saņēmuši 9099 eiro kompensācijā par dzīvokļiem, bet vēl 16 150 eiro – par transporta izdevumiem. Vislielākā kompensācijas norma – 716 eiro – paredzēta Jurim Viļumam (LRA), un par decembri viņš saņēma kompensāciju 711 eiro. Mazākās kompensācijas par decembri saņēmuši deputāti Aleksejs Loskutovs (V) – 20 eiro, Solvita Āboltiņa (V) – 44 eiro, Ilze Viņķele (V) – 59 eiro, Rihards Kols (NA) – 74 eiro, Veiko Spolītis – 75 eiro, Vilnis Ķirsis (V) – 83 eiro, kā arī Raimonds Rubiks (S) – 91 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+