×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Kāpēc piedalīsities konkursā “Eiropas gada pašvaldība 2013”?

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Pelsis, 
Iecavas novada domes priekšsēdētājs:
 “Piedalīsimies, jo uzskatām, ka esam ļoti spēcīgi divās šā konkursa nominācijās: “Pašvaldība kultūrai” un “Pašvaldība veselībai”. Mums ir ļoti aktīvi pašdarbnieki, darbojas 14 dažādi kolektīvi, un puse no tiem nupat piedalījās Dziesmu un deju svētkos.

Par mūsu sešām bibliotēkām varu teikt – tās ir izcilas. Bet, runājot par veselības aprūpes iespējām, daudzi mani kolēģi – pašvaldību vadītāji – ir pārsteigti, jo pašvaldības aģentūra “Iecavas novada veselības un sociālās aprūpes centrs” nodrošina iedzīvotājiem visplašāko speciālistu pieejamību. Tajā pašā ēkā atrodas arī novada sociālais dienests. Tas tāpēc, lai cilvēkiem biežāk nepieciešamās institūcijas būtu tuvumā. Pašvaldība telpas saremontējusi, bet aģentūra pamatā iztiek ar valsts atvēlēto finansējumu un pacientu maksājumiem. Ar iedzīvotāju veselības aprūpi novadā patiešām varam lepoties.”

 

Andrejs Spridzāns, 
Dobeles novada domes priekšsēdētājs:
 “Uzskatu, ka šādos pasākumos jāpiedalās, jo konkursi palīdz ieraudzīt savas stiprās puses un arī to, pie kā vēl jāpiestrādā. Savukārt vērtēšanas komisijas izteiktā atzinība cilvēkiem, kas ar sirdi un dvēseli darbojas kādā jomā, ir milzīgs gandarījums un stimuls turpmākajam. Mūsu pilsētā darbojas Amatu māja, kas aktīvi strādā, lai no paaudzes paaudzē pārmantotu dažādas prasmes. Tur satiekas dažādu gadagājumu iedzīvotāji un vecvecāki bērniem māca vai nu adīt, vai aust, vai kādu citu amatu. Kultūras norises vispār ir tā vieta, kur saliedējas iedzīvotāji, neskatoties ne uz vecumu, ne uz tautību. Lepojamies, ka mums ir daudz pašdarbnieku, ka izdevies rekonstruēt Dobeles veco tirgus laukumu, kā arī iekonservēt pilsdrupas, kas prasīja vairāku gadu darbu un līdzekļus.”

 

Elita Eglīte, 
Amatas novada domes priekšsēdētāja:
 “Konkurss dod iespēju salīdzināt pašu paveikto ar citu novadu panākumiem, tieši tādēļ piedalīties vienmēr interesanti. Mūsu novadā daudz darīts, lai nostiprinātu iedzīvotāju līdzdalību nevalstiskajās organizācijās, tāpat kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un amatu prasmju izzināšanā. Amatas amatu mājā darbojas dažādas darbnīcas, piemēram, kokļu darbnīcā var mēģināt izgatavot sev kokli, bet audēju darbnīcā – iemācīties noaust dvieli. Veidojam tradīcijas gan rakstnieces Melānijas Vanagas, gan pārējo represēto piemiņas saglabāšanai. Katru gadu muzejā notiek Dvēseļu stunda, kurā piedalās daudzi simti dalībnieku no visām Latvijas malām. Ar nevalstisko organizāciju gādību M. Vanagas grāmata tiek tulkota krievu valodā. Visi esam Eiropas pilsoņi, sadarbojamies ar ES citu valstu pašvaldībām. Mūsu partneri ir Itālija, Polija, Lietuva, Norvēģija. Bet šobrīd kopā ar Zviedriju un Gruziju īstenojam projektu, lai, savstarpēji sadarbojoties, krātu pieredzi ES demokrātisko vērtību apguvē.”

 

Indulis Trapiņš, 
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs:
 “Iepriekšējos četros gados esam īstenojuši vairākus skaistus projektus. Vēlamies tos parādīt arī citiem, lai veicinātu novada atpazīstamību Latvijā. Daudz darīts pilsētvides un infrastruktūras sakārtošanā, izveidots Mazās Juglas kaujām veltīts muzejs, aktīvi darbojas senioru biedrība “Saulgrieze”. Kā zināms, esam Pierīgas novads un reizē arī guļamvagons, jo vairākums iedzīvotāju strādā Rīgā. Nevaram sūdzēties par bērnu trūkumu – ik gadus pasaulē nāk aptuveni simt bērnu. Nākamgad būvēsim jaunu bērnudārzu, tāpat tiks paplašināta skola, jo arī tur kļuvis par šauru. Mums ir maz trūcīgo iedzīvotāju, GMI pabalstus mēnesī saņem 12 – 14 cilvēki, jo Ikšķilē galvenokārt dzīvo vidusslāņa pārstāvji. Tāpēc uzdevums ir gādāt par sakoptu un labiekārtotu vidi.”

 

Uzziņa

* Konkursam “Eiropas gada pašvaldība 2013” pieteikušās 30 pašvaldības;

* trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā;

* šogad noteiks gan Eiropas gada pašvaldības, gan laureātus četrās nominācijās – kultūrā, integrācijā un iekļaušanā, veselībā, Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+