×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. marts, 2013
Drukāt

Kāpēc plaisā pirkstu gali? (1)

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Kāpēc plaisā pirkstu gali? Ziedes nelīdz, arī tautas medicīnas līdzekļi ne!” 
Anna Runce Valmierā

 

Protams, šo problēmu ar paš­ārstēšanos vien nav iespējams novērst! To ielaist gan var. Bet iemeslu, kādēļ plaisā pirkstu gali, ir daudz. No tā atkarīga arī ārstēšana.

Dermatovenerologs Raimonds Karls skaidro, ka ir svarīgi, vai pirkstu ādu bojā jūsu ikdienas nodarbošanās vai sadzīves ķīmijas līdzekļi, ekzēmas vai psoriāzes, alerģijas vai kontaktdermatīta izpausmes (saskarsmē ar sadzīves ķīmiju, noteiktiem metāliem vai plastmasām), vielmaiņas īpatnības vai reakcija uz kādiem laika apstākļiem. Atsevišķos gadījumos var būt arī sēnīte vai ģenētiskas izmaiņas, kad ādas pārragošanās uz pirkstu galiem ir izteiktāka.

Lai noskaidrotu iemeslu, jūsu rokas dermatologam ir jāredz! Turklāt, lai izslēgtu iespējamās alerģijas, jāveic attiecīgās proves. Ja āda bojāta ne tikai uz pirkstu galiem, bet arī uz plaukstas, var būt nepieciešama audu biopsija.

Vienlaikus ar ārsta nozīmētajiem līdzekļiem ādas stāvokli palīdz uzlabot piemēroti roku kopšanas un mazgāšanas līdzekļi. Kā papildterapija noder mīkstinošie un mitrinošie krēmi, ko lieto gan dienā, gan naktī, kad šos līdzekļus uzliek biezākā slānī un uzvelk plānus, vieglus kokvilnas cimdiņus. Tā krēmi un ziedes iedarbojas ilgāk un dziļāk.

Izmantojamas arī vairākas kosmētisko salonu metodes, piemēram, parafīna vanniņas vai aptiekās nopērkamās speciālās ādu mīkstinošās eļļas, kādās pirkstus peldina pirms manikīra.

Šie līdzekļi vairāk piemēroti profilaksei, nevis ārstēšanai, jo tie problēmas cēloņus nenovērš, lai gan palīdz cīņā ar sekām. Ar tiem par maz arī tad, ja problēma ir iekšķīga.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu pilnīgi neko nepateica,vispārīgas frāzes

Draugiem Facebook Twitter Google+