Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
12. janvāris, 2014
Drukāt

Kāpēc policista zizlis ir melnbaltos toņos?

Foto: LETAFoto: LETA

Policists ar zizli.

Kaut arī mūsdienās zizli lieto arī Latvijā, vispirms jāpiebilst, ka tas ir visīstākais krievu izgudrojums. Šis metaforiskais instruments laika gaitā vairākkārt pārveidots. Sākotnēji satiksmes regulētāju zizlis bija baltā krāsā, un faktiski tā bija vienu metru gara nūja, vēsta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Pagājušā gadsimta 20. gadu pašā sākumā padomju valsts balto krāsu nomainīja ar sarkano, un instruments saruka līdz 49 centimetriem. Taču ikdienas prakse pierādīja, ka sarkanā krāsa pazūd ielu raibumā, tāpēc regulētāja “rundziņu” lāgā neievēro.

Savukārt laikā no 1930. līdz 1939. gadam padomju miliči zižļus vispār neizmantoja. Katrā ziņā tajā laikā satiksme bija salīdzinoši niecīga, tāpēc šāda atribūta neesamība īpaši nesarežģīja regulētāja darbu.

Kad 1939.gadā atkal pieņēma lēmumu atjaunot zižļu lietošanu, tam izvēlējās melni balto krāsu gammu. Un tas nebija gluži nejauši. Bija jau zinātniski pierādīts, ka cilvēka acs uz melnbaltiem priekšmetiem reaģē asāk nekā uz krāsainiem. Turklāt tumsā cilvēka acij visas krāsas šķiet pelēcīgi tonētas, savukārt melnais tā arī paliek melns un baltais – balts.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+