×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Kāpēc puisis miegā runā?

puisis7

Pie kāda speciālista vajadzētu konsultēties, lai noskaidrotu, kāpēc 20 gadus vecs puisis miegā runā, turklāt diezgan skaidrā valodā. Vai tā ir kāda nervu slimība, vai kas cits?
 Anna

 

Tie ir miega traucējumi, kas saistīti ar miega fāzēm. Parasti runāšana ilgst līdz 30 sekundēm un var atkārtoties vairākas reizes naktī, sākot no čukstiem līdz pat skaļai balsij. Šī parādība visbiežāk ir bērniem 3 – 10 gadu vecumā, taču sastopama arī pusaudžiem un tikai 3 – 4 % pieaugušo. Klīnikas “Premium Medical” neiroloģe Santa Ašmane norāda, ka vairāk jāuztraucas tad, ja runāšanu papildina iekliegšanās vai smiešanās, pat nakts staigāšana.

Medicīnas praksē uzskata, ka šai parādībai iespējama saistība ar iedzimtību, ka to provocē daži medikamenti, emocionāls stress, drudzis, atkarības. Diemžēl tas var būt simptoms vai blakus saslimšana neiroloģisku vai psihiatrisku slimību gadījumā, it īpaši, ja vienlaikus dienas laikā ir apgrūtināta mācīšanās un spēja koncentrēties, ir uzvedības traucējumi.

S. Ašmane iesaka veikt smadzeņu funkcionālās aktivitātes izmeklējumu – elektroencefalogrāfiju – un konsultēties ar neirologu, lai lemtu, vai ir nepieciešama tālāka izmeklēšana, piemēram, polisomnogrāfija vai nakts video EEG monitorēšana, proti, lai saprastu, vai ir nepieciešama specifiska terapija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+